Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Szeretnék elválni két kisgyere...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szeretnék elválni két kisgyerekkel? Mennyi esélyem van arra, hogy visszaszerezzem azt amit neki odaadtam? Illetve, hogy anyi gyerektartást kapjak, mint az előző felesége?

Figyelt kérdés

Már az elején szeretném leszögezni, hogy nem vagyok pénzhajhász. Először is szeretném visszakapni azt a pénzt 1.300.000 Ft-ot amit kölcsön adtam neki mert éppen rászorult a férjem cége. Persze akkor 1,5 évvel ezelött úgy adtam kölcsön, hogy rögtön két hónap múlva vissza is fizeti. Ez nem történt meg. Az ő lakására ami csak az ő tuljadona lett felvéve lakástámogatási kedvezmény a két gyerekünk után 2.500.000 Ft. Ezeket szeretném visszakapni, hogy lakás vásárlásnál legyen saját tőke részem. Ezenkívül míg tőlem kölcsönkért és azt mondja nincsen pénze, úgyhogy én látom el a két kisgyerekünket közbe ő még egy évig a 19 és 20 éves fia után havi 150.000 Ft gyerektartást fizetett. Nekem meg azt mondja nem tud adni 10e Ft-ot. De az életbiztosítását azt be tudja fizetni aminek a kedvezményezettje a volt felesége. Betelt a pohár.Úgy érzem rohadtul kihasznált úgyhogy visszaakarom adni azt a sok kedvességet amit kaptam tőle. És még én etetem ő is. Persze a házasságunk nem emiatt romlott meg, hanem mert sem hétköznap sem hétvégén nincs itthon, hanem mindig talál magának más elfoglaltságot. Úgyhogy egyedül nevelem a gyerekeket.


Szerintetek, hogyan kéne kezdenem, hogy legyen esélyem visszavenni azt, ami a gyerekeimnek jár? Attól félek, hogy a lakást a két másik fiára iratja és akkor elvette a gyerekeimnek járó pénzt, amit én már ugye szocpolként nem tudok felvenni.


2012. márc. 7. 14:17
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Hogy kezdj hozzá?


Hát ne a GYK-n, hanem egy jó ügyvédnél!

2012. márc. 7. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
a kölcsönt visszakaphatod, ha van róla papír. Ha nincs írásos nyoma elbúcsúzhatsz tőle, ugyanis nem tudod bizonyítani, hogy kölcsönadtad. Lakástámogatási kedvezmény fel lett véve, mert gondolom a gyerekek közösek. Nos ezt nem tudod behajtani rajta, hiszen azt ahhoz a lakáshoz adják, és te akkor aláírásoddal hozzájárultál. Ahhoz, hogy mennyi gyerektartást fizetett a másik házasságába, sajnos semmi közöd. te kérhetsz a bíróságon gyerektartást, amit az aktuális bejelentett bére alapján határoznak meg neked. Úgyhogy szerintem ezektől a pénzektől érzékeny búcsút vehetsz. Sajnos.
2012. márc. 7. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Akkor is, ha egy részét tudom biznyítani?

Tudnillik kivettem a pénzta a számlámról és utána rögtön befizettem az övére.

2012. márc. 7. 14:27
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

A szocpolt nem tudod visszakapni,bár az ma már csak komoly feltételekkel járna úgyis.

Hiába bizonyítod,hogy átutltad a te számládról a pénzt az övére,de ebben az esetben azt is bizonyítanod kell,hogy azt a pénzt kölcsönbe adtad,és már a házasság előtt is a számládon volt.

A házasság alatt minden jövedelem,megszerzett vagyon és pénz közös.

Egy nagyon jó ügyvédet kell fogadnod.

A saját lakásával pedig azt tesz,amit akar.

2012. márc. 7. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Fordulj családjogi ügyvédhez! Amúgy a házasság után szerzett vagyon közös nem? Értem ezt arra, hogy ha a férjed lakására költöttetek, akkor annak a fele téged illet (mármint amivel többet ér most a lakás, mint azelőtt, hogy felvettétek rá a támogatást). Vagy rosszul tudom?
2012. márc. 7. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Az 1,3 milliót, ha vagyonközösség előtt is megvolt és bizonyítható, akkor visszakövetelheted mivel ez különvagyon. Nem kell hozzá kölcsönszerződés.

A 2,5 millió már közös vagyonnak számít, így annál csak az értéknövelő beruházások felét kérheted, mint ahogy az előző írta.

2012. márc. 7. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem a szocpolból jár neked, főleg, hogy a gyerekek veled élnek. Nem lehet elérni, hogy neki azt vissza kelljen fizetnie, te pedig lakásvásárláshoz felhasználhasd? Jó ügyvéd talán segíthet.
2012. márc. 8. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Leni Riefenstahl ***** válasza:

Az nem bizonyít semmit se, hogy kivetted a pénzt a számládról és befizetted az övére, hiszen semmi nyoma nincs annak, hogy ezt te kölcsönadtad vagy ajándékba, vagy bármi másért cserébe fizetted be, pld megvettél tle valamit stb..

Szóval erről a pénzről nyugodtan lemondhatsz!

2012. jún. 26. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!