Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Hogyan éljek meg férfiként a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan éljek meg férfiként a válás után, másnak hogyan sikerült?

Figyelt kérdés

Lakáshitelünk van amit fele fele arányban kell fizetni így határozott a bírság. Hiába nem lakok én ott,mert albérletbe kellett mennem. A volt feleségem már beköltöztette az új barátját. Kifizetni nem akar,mert egyedül nem tudja fizetni a hitelt. Azt akajra hogy továbbra is közös tulajdonú legyen a lakás,mert így a gyereknek jobb. Lakáshaszbálati jogot ugyan megítéltétek nekem,de a volt feleségem sírt h most már egyedül van ő csak 15.000Ft-t tud nekem adni. A bírónő ezt is megítélte. Plussz még ott a két gyerekem akire 40.000Ft-ot kell átlagban fizetnem.

A fizetésem 110-120 ezer körül van. Ebből 80 elmegy a gyerektartásra,és a hitel felére. marad kb 40 meg még amit a volt feleségem ad 15 ezer ft. 55 ezer ftból kell fenntartanom az albérletem,ez a rezsivel együtt 40.000Ft. Csak egy szobát bérlek azért csak ennyi. Keresek olcsóbbat de még nem találtam olyat ami jó lenne ahova a gyerekeket is el tudom vinni. a maradék 10-15 ezer ft--ból plussz kapok 5000Ft erzsébet utalványt,kell megoldanom a étkezést,tisztálkodást,takarítást. Hó végén már nem nagyon tudok mit enni.

Hol csinálom rosszul? Hogyan csinálja más?

A bírónő vagyonmegosztásnál azt mondta hogy a közös tulajdon miatt legközelebb 2 év múlva indíthatok pert.


2012. márc. 15. 11:42
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
39%

80 ezer a gyerektartás? Te jó isten, ez nagyon sok, még, ha két gyerek is! Soha nem fogom megérteni, miért kell ilyen magas összeg legyen, a másik szülő is keres pénzt, minek így legombolni az apát...

Tanácsot nem tudok adni, csak kitartást kívánni a túléléshez!

Egy nő

2012. márc. 15. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Hát ez nem egyszerű. Kívülállóként lehet okoskodni. Az ingatlan eladásáról beszéltetek? Az új barát a lakáshasználati jogod megváltásába miért nem száll be. Az lenne a korrekt, ha az albérletedet ők fizetnék, végül is nem volt kötelező elköltöznöd.
2012. márc. 15. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

80 ezer ft a gyerektartás és a hitel fele.


Mikor volt a per nem lakott még ott az uj barátja,azért is csak ennyi lakáshasználatit ítéltek meg. A volt feleségem szerint jobb az ha a gyerekek a megszokott helyen élnek.

Ha neki kell fizetni engem,akkor el kell költözniük vidékre a szüleihez,nem tudnak abba az iskolába járni ahova eddig el szakítom a barátaitól őket,tönkreteszem az életüket. Ezt a bírónő is így látta így közös tulajdon maradt,és a hitel is közös maradt.

2012. márc. 15. 11:59
 4/18 anonim ***** válasza:
68%

1.

Kérnék egy új gyerektartásdíj elbírálását,mert a fizetésed nem indokolja hogy ilyen sokat fizess 2 gyerekre.

Általában a fizetés 40 %-a vagy a mindenkori minimálbér 40%-át ítélik meg 2 gyerek esetében.

2.

Mivel a feleség pasija odaköltözött így ő használja a te tulajdonrészedet.Kérném a lakáshasználati díjat tőle,szintén bírósági úton.Ez jár neked,Kiszámolják,hogy a közös lakásból mennyi a te részed,és annak a használatáért albérleti díjat fizetnek neked..

járj utána.

2012. márc. 15. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Igen a volt feleségem is ezt mondta a bíróságon h nem lett volna kötelező elmennem a lakásból. Ő ennyi lakáshasználatit tud adni és kész. Azért mentem el,mert volt pár alkalom amikor ott volt a pasija is,és éltek nemi életet halottam esténként. Amint találtam olcsó albérletet mentem.

A 40 % is kb 40.000 Ftra jönni a fizetésemből,talán még többre is. Ez miatt nem szeretnék perelni.

A volt feleségem meg simán kiköltözteti a per idejére a barátját,mikor említettem h igy h most ott lakik az uj barátjáa,igazán adhatna több pénzt,akkor azt mondta h én nyugodtan visszamehetek és különben is az amit én adok pénzt semmire nem elég. Mert a barátja nem száll be pl a hitelbe mert neki ahoz semmiköze,csaka reszibe száll be,meg a kajába.

Hogyan költözhetnék vissza? 2 szobás lakás? nem is lenne nekem ott már helyem.

meg a bírónő azt mondta h 2 év múlva kérhetek uj tárgyalást csak. 6 hónapja h elváltun

2012. márc. 15. 12:05
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Költözz haza egy nővel.Rögtön megváltozik a feleséged hozzáállása!!!
2012. márc. 15. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Nem tenném ennek kia gyerekim. Nem is tudnék hova menni. Amig otthon voltam a gyerekek szobájába aludtama padlón. csak 2 szobás a lakás.
2012. márc. 15. 12:13
 8/18 anonim ***** válasza:
75%

Ahogy olvasom amit írtál,nekem az jön le,hogy a nejed pontosan tudja,hogy mennyire "gyenge" jellem vagy.Tudja,hogy bármit megtehet sosem fogsz ellene fellázadni.Ilyen esetben ne reménykedj a 2 évvel későbbi vagyoni perben,már csak azért sem,mert az is elhúzódhat akár 4-5 évig is,és akkor is hivatkozhat arra a nejed hogy nem tudja eladni..

Ha hagyod magad,akkor ne sírjál.Élj továbbra is így ahogy eddig,és hagyd hogy a nejed élvezze az életet.

Viszont ha be akarsz keményíteni,akkor megteheted.

-visszaköltözhetsz.Olyan nincs hogy neked ott nincs helyed! EMBER! Tied a lakás fele!!!

-Ha a nejed pasija odajár kefélgetni,akkor én is vinnék egy csaj,és jókat kefélgetnék..(bár ebben az esetben a gyerekeket sajnálom,hiszen ők lesznek a szenvedő alanyai az egésznek)

-Megteheted azt is,hogy a te lakáshasználati részedet egy kedves alkoholista,büdös barátodnak kiadod ideiglenesen..

Szóval te is tudnál borsót törni az asszony orra alá,de mivel "gyenge jellem" vagy,így nem fogod megtenni,csak továbbra is éhezni,és tűrni a nejed piszkos viselkedését.

2012. márc. 15. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Állj a sarkadra!Tedd ki az új barátját,költözz vissza,és találkozzanak máshol!Az a te lakásod is,jogod van ott lenni,a másik pasinak nincs!
2012. márc. 15. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Amíg a lakás nincs tisztázva, nincs megoldva, hogy egy olyan lakásnak ne fizesd a hitelét, amibe nem fogsz soha költözni, addig visszaköltöznék. Meg kéne valahogy oldani.
2012. márc. 15. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!