Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mit lehet tenni ha a gyerek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

PöttyösPanna kérdése:

Mit lehet tenni ha a gyerek hazudik? A férjem előző házasságából született 11 éves nagyobbik fia és a volt feleség együttes erővel tesznek meg mindent, hogy a férjemet mindenhol feljelentsék.

Figyelt kérdés
Hiába van apa ellen nevelés per, hiába van pszichológusi szakvélemény, hogy a gyermek mennyire hazudik és milyen nagy mértékben áll az anya befolyása alatt, hiába van hamis vád, rágalmazás per, egyelőre nem tudunk tenni semmit. Ezeknél még nincs döntés. A gyerek lehazudja a csillagos eget az égről, hogy az apja nem adott neki enni mikor nála volt, gázpisztolyt adott az öccse kezébe, hallott minket szexelni, kiengedte az apja éjszaka biciklizni stb. (Már a kisebbik fiút is kezdik ilyen módon az apja ellen hangolni.) A volt feleség pedig megy és feljelent bennünket mindenhol. Eddig elutasították minden alkalommal, de meddig folytatható ez? Minden tanácsot elfogadok, köszönöm!
2012. márc. 17. 14:26
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
100%

Az apa apa. Mint szülő jár neki a tekintély és tisztelt. Ezt az apának kell elérnie a gyermeknél.


Szóval ha legközelebb láthatás van, akkor egy apa-fia beszélgetésen, őszintén el kell beszélgetni a hazugságokról, a becsülettől, a tisztességről, úgy, hogy ő is megértse, ami tesz egy jellemtelen dolog.


Szerintem lélektani fejlődése szempontjából sokat segítenétek rajta, ha nem is nyertek pert.

2012. márc. 17. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
100%
Az olyan nőtt, mint a volt feleség, jól fejbe rugdosnám. Komolyan ennyire ráér?
2012. márc. 17. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
93%
rágalmazási per és gyermekelhelvezési per indítása.A gyerekmentális egészségének veszélyeztetése miatt.Akkor talán észretér.
2012. márc. 17. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:

1. Leülni a gyerekkel megbeszélni miért csinálja ezt.


2. leülni anyukával hogy normálisan viselkedjen, fejezze be a hadjáratot ellenetek, miért érzi szükségét ennek.

Meglobogtatni előtte hogy kérvényezni fogjátok a gyermekek elhelyezését nálatok amennyiben tovább fojtatja.


3. Az apának kell kiharcolnia hogy igenis jár a tisztelet neki és neked is. most 11 éves, még lehet formálni a jellemét de már nem sokáig.

2012. márc. 17. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 A kérdező kommentje:

A nagyobbik fiú 1 éve nem akarja látni az apját, sőt az anyuka szó szerint az apja közelébe se engedi. A kisebb fiút 5 éves még elengedi, bár már ott is akadályozza. Amikor az apja elakart vele beszélgetni a hazugságokról, a gyerek közölte vele, hogy semmit sem hisz el amit mond, csak az anyjának hisz, és ha tovább faggatja, hazamegy. Ez így is történt! Ezek után a gyámügyön azt mondták a férjemnek, hogy nagyot ártott azzal a gyereknek, hogy rajta kapta a hazugságon! Nem szabad a gyereket szembesíteni a hazugsággal! Azt hittem nem hallok jól!

Az apa ellen nevelés perben a bírónő szerint ez nem probléma. Mindenki az anya mellett van, ezért is tettem fel a kérdést, mit lehet még tenni. Köszönöm a válaszokat!

2012. márc. 17. 15:02
 6/33 anonim ***** válasza:
Értelmes az a gyámügyes is akkor.Annál rosszabb, ha egy gyerek hazugságokban él, s azt gondolja ez helyes.
2012. márc. 17. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
53%

A gyereket nem faggatni kell. És szembesíteni sem a hazugságokkal. Ez egy elég rossz módszer, mert automata az anyjának ad majd igazat.


Általánosságban kell vele erről beszélni.


Mondjuk kezdhetnél azzal az apa, hogy "Fiam beszéljünk az élet nagy dolgairól!"

Erre a kölyök: apa én semmiben nem hiszek neked!

Erre a fater azt mondja, hogy jó, legyen, nem elhinnie kell amit mond, hanem gondolkodni.

És akkor jönnek a hazugságokról szóló történetek.

Pl. " Tudod miért rossz arra nézve a hazugság, aki koholja őket?

- Miért?

- Mert aki hazudik, az nem lehet sose biztos benne, hogy neki mikor hazudnak. És ha bizonytalanságban él, később nem tud megnyílni senki előtt, mert gyanakvó lesz. Aki pedig bizalmatlan, az saját magát zárja börtönbe.

Ha hazudnak nekem Édes fiam azért szomorít el, mert tudom, milyen nehéz utána a régi, besározott becsületet visszaállítani. Hazudni akkor szokott az ember, ha fél az igazságtól..."


Valami hasonló példabeszédet kéne mondani, amitől a gyerek legalább egy kicsit érzi, miért nem cselekedet helyesen. És most ne arra fókuszáljatok, hogy nektek, mi az érdeketek, hanem a gyereknek mi az érdeke.

2012. márc. 17. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
0%

Tudod a gyámügyön olyanok vannak akik tanultak pszichológiát, pedagógiát, a biróságon pedig nem.

nem jó támadni a gyereket mert csak ellenkezést váltassz ki belőle és már csak azért is az anyjának ad igazat.Valamint ő pontosan tudja,hogy hazudott, ezt szégyenli márcsak ezért sem megy vissz az apához...

Jó lenne, ha szakember segítségét kérnétek,mert látom ti sem értetek a neveléshez

2012. márc. 17. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 A kérdező kommentje:

Mi nem faggattuk, és nem is szembesítettük semmivel! Az egyiket maga a gyerek állítja, a másikat a vecsési gyámügyi előadó hölgy. A férjem olyan türelemmel próbált közeledni még azok után is, hogy a gyerek éppen előtte 2 nappal hazudta le a gyámon a csillagos eget, hogy nekem nő létemre nem lett volna türelmem.

Sajnos eljutottam arra a pontra, hogy itt tényleg mindenki a gyerek érdekeit nézi, maga a szülőét senki. Egy gyerek és egy anya mindent megtehet, és ezt nekem nőnek, anyának elnézni tragédia!

2012. márc. 17. 15:27
 10/33 anonim ***** válasza:
Igen,a gyerek érdekét nézik,nema szülőét. A zsülők megcsinálták maguknak a bajt azzal,hogy egymást választották és gyereket nemzettek. Ez az ő felelősségük. Ha ezután egymásnak gondot okoznak, az az ő dolguk.A gyámügy és a bíróság csak a gyerek érdekét nézheti,semmi mást. És ez így van jól.
2012. márc. 17. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!