Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mi a szabály ilyen esetben...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a szabály ilyen esetben (lakás eladás)?

Figyelt kérdés
Éppen válófélben vagyok. Van egy 10 éve vásárolt lakásom, amit az én saját és a szüleim pénzén vásároltunk, viszont már házasok voltunk akkor. Az én nevemen van a lakás. A 3 éve történt teljes körű felújítást viszont az apósomék fizették. Eladáskor van valamilyen kötelezettségem feléjük?
2012. márc. 19. 17:12
 1/4 tetro ***** válasza:
9%
Ha a lakást már akkor vettétek amikor házasok voltatok, ráadásul ez több mint 10 éve, akkor szerintem feleződik. Tudtommal a házasság alatt szerzett vagyon közösnek számít válásnál.
2012. márc. 19. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
85%

Előző nem teljesen jól írta.


Hiába vagy házas, ha örökölsz, névre szóló ajándékot kapsz, akkor az csak tied, azaz különvagyon. Mivel a lakást te kaptad, (vagy az árát, teljesen mindegy), így az a tied. Nem kell felezni rajta semmit. Egy papír a szüleidtől, hogy ajándék neked, csak neked. A felújítást viszont ki kellene fizetni.

2012. márc. 19. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 tetro ***** válasza:
89%
Másodiknak van igaza
2012. márc. 19. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Így van, második teljesen jól írta.
2012. márc. 19. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!