Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Van valami törvény vagy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van valami törvény vagy szabály 3 év alatti kisgyermek láthatására vonatkozóan?

Figyelt kérdés
Különválás esetén az anya köteles fenntartások nélkül az apára és új párjára bíznia kicsit vagy lehetnek kikötések ? Pl hogy az apuka új választottja nem megfelelő a gyerekre nézve, veszélyeztetik a gyermek szellemi és érzelmi fejlődését vagy akármi??
2011. okt. 12. 21:54
 1/10 anonim ***** válasza:
A nem megfelelőn mit értesz? Állandóan részeg, veri a gyereket?
2011. okt. 12. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem, annyira nem durva, csupán nagyon fiatal és kétes előéletű. Valamint az ismeretségük a fiatalemberrel is elég rövidke, tehát nem valami komoly dologról van szó. És ezért az anyuka nemszívesen engedné hozzájuk az alig 2,5 éves gyerkőcöt. Mert ez megzavarhatja a kicsit hisz még az is megviseli hogy az apja nincs otthon
2011. okt. 12. 22:01
 3/10 anonim ***** válasza:

Az apukanak van lathatasi engedelye, tehat a birosagon tudsz valtoztatast kerni, viszont az uj elettarsa nem lehet ok, csak abban az esetben, ha alkoholista, vagy droggos, vagy veszely jelent a gyermek szamara.

Inkabb csaladon belul kellene ezt rendezni, mivel semmi baja nem tortenik a gyermeknek, ha szeretet kornyezetben no fel, es nem tapasztalja a "haborut". TEhat most ebben a korban konnyen elfogadja az apja elettarsat, akkor, ha erzi azt, hogy szereti, viszont nem tesz jot a gyermeknek, ha mar elotte vitak folynak, vagy pl. azt a szemelyt kritizaljak, mivel a gyermek felfogja azt, es felni fog.

TEhat jo lenne ezt atgondolni, es ugy megoldani, de ne a gyermek elott, mivel lelkileg fog serulni!

2011. okt. 12. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Én is elvált anyuka vagyok, az új barátnő pofikájába szívesen beletörölném a bakancsom talpát (hosszú hogy miért), más nő nem zavarna, csak erről van igen rossz véleményem. De a saját utálatomat nem vetíthetem ki a gyerekre úgy, hogy nem engedem el az apjával.


Ha az ez új asszonykája ellen nincs olyan kifogás, hogy konkrétan veszélyben lenne a gyerek, így nem hiszem hogy lenne bármiféle tiltás..

2011. okt. 12. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
Ha az apukanak ez nem egy allando kapcsolata, csak egy "futo" kaland, akkor nem kell odaadni a gyermeket, es erre kell hivatkozni, mivel igy valoban lelkileg serulhet a baba, hiszen meg kicsike, aki erzekeny, es valojaban most kezd megismerkedni jobban a csaladdal is, tehat kommunikalni. Ennek a babanak most szeretetre es foglalkozasra van szuksege.
2011. okt. 12. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
79%

Nem tilthatod el tőle/tőlük.

Maximum annyit kérhetsz, hogy éjszakára vigye haza, hogy a saját ágyában aludjon. De ezt is csak addig amíg a gyerkőc el nem múlik 3 éves.


A saját véleményem az, hogy szép lenne, hogy egy édesapától azért tiltanák el a gyerekét, mert az anyukának nem szimpatikus az "új". Addíg, amíg nem drogos/alkoholista vagy egyéb más deviáns viselkedést nem tanusít az "új", illetve amíg nem agresszív a gyerekkel addíg nem lehet és nem is kell tiltani.

2011. okt. 13. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
66%
Ha betölti a 3 évet, az mit fog változtatni a véleményeden? Akkor már elengednéd? Akkor már nem fogja veszélyeztetni?
2011. okt. 13. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én azt mondom, hogy próbálj meg felülemelkedni a saját érzéseidet a gyermeked érdekében. Igen, ez marha nehéz... Tudom. Én is hasonló cipőben járó Anya vagyok egy szintén 2.5 éves gyermekkel. Nagyon nehéz, de muszáj. Ha nem veszélyezteti testileg a gyermeket és az Apának nem csak egy kis futókalandja ez az "új nő", akkor a gyermekednek semmi gondja nem lesz. És ha Neked lenne új élettársad, számodra is rosszul esne, ha az Apa találna ki mindenfélét, hogy miért nem jó ez így, miért unszimpatikus az új választottad vagy miért nem jó a gyereknek, ha Veled és új társaddal van. Mindig próbáld nézni a másik szemszögéből a dolgokat és helyezd minden érzésed elé a gyermeked érdekeit. De ne úgy, hogy a gyerek érdekei fogva vezeted le a benned lévő feszültséget, mert ez a legrosszabb. Az Apjának joga van a kicsihez, csak úgy mint Neked. Beszéljétek meg, ha valami nagyon zavar Téged (pl ne dohányozzon a gyerek jelenlétében vagy bármi ilyen ok) de ne próbáld eltiltani ilyen miatt Tőle a gyermekét.


Sok kitartás és erőt kívánok!!

2011. okt. 13. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget! Egy nagyon fiatal kétes erkölcsű hölgyről van szó, párom sem a hűség mintaképe, tehát nem valami komoly tartós dolog, alig két hónapja ismerik egymást. A kicsit amúgy is nagyon megviseli a szituáció, eléggé eldurvult a helyzet és félek hogy kárára lenne, sérülne vagy csak összezavarná. :(
2011. okt. 14. 08:06
 10/10 anonim ***** válasza:
Na mit lett az ügyből? Remélem azért nem szakítottad el a saját apjától végül... Mert ha valami, na akkor aztán az is megviselheti a gyermekedet. Tudom, könnyebb érzés kisajátítani, főleg, ha Te magad mérges vagy az exedre a történtek miatt, de SOHA nem szabadna, hogy ez a gyerekre is kivetítődjön. :-( Elmeséled mi lett az ügyből?
2011. nov. 29. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!