Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ha úgy érzem én nem szeretem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha úgy érzem én nem szeretem már a férjem az elég ok a válásra?

Figyelt kérdés
Van egy 1 éves kislányunk, 7 éve vagyunk együtt, 2 éve házasok. A gyerek születése előtt is voltak zűrök, de mindig rendbe jött minden. Amióta a babánk megszületett, ő sokszor ideges, én állandóan depressziós és elégedetlen, tudom, hogy bennem is rengeteg hiba van, de valamiért őt okolom, úgy érzem ő hozza ki belőlem a rossz énem, és úgy érzem, ha nem lenne gyerekünk már rég otthagytam volna. Úgy érzem nem ő a nagy ő, talán jobban kellett volna választanom, de lehet, hogy nem is létezik nagy ő! Ezt nem tudom, ezen tépelődök, lehet hogy minden kapcsolatban sok a vita? De nálunk állandóak a szemrehányások, beszólogatások, vica versa, és odáig jutottam érzelmileg, hogy úgy érzem már nem is szeretem, nincs kedvem hozzáérni sem. Persze hozzábújok, de belül nem érzek semmit, csak azt gondolom, most hozzábújok, mert egy feleségnek ezt kell tennie. Néha már ő is mutat olyan jeleket mintha azt érezné amit én, hogy elege van belőlem, de azért szerintem ő jobban szeret. Sokszor kedvesebb ő velem, mint én vele. Ezt tudom, és sajnálom, amiért nem tudok vele őszintén kedves lenni. Sokszor idegesít a fahumora, a tehetetlensége, a kisfiússága bizonyos dolgokban. Szívesen újra kezdeném az életem, de most már itt ez a baba, akit imádok (a férjem is) és neki nem akarok rosszat. De azt mondják, egy boldogtalan anya se jó neki. Egyelőre amúgy se tudnék válni, mert gyes-en vagyok. De idővel változni fog ez vajon? Mostanában terveztük, hogy kellene egy második baba. De közben itt ez a sok veszekedés... akkor minek? Csak mert jó lenne egy tesó? :( Fog ez még valaha változni, vagy már csak ilyen lesz vagy rosszabb? Valaki írjon valami bíztatót legyen szíves. Ez olyan téma amit nem is merek senkinek elmondani, mert nagyon kínos. Ezért írok itt, hátha ismeretlenek akik hasonló cipőben járnak vagy jártak, tudnak valami okosat mondani. Előre is köszönöm.
2012. márc. 23. 23:36
1 2
 1/15 étoile et lune ***** válasza:
100%

Én ugyan nem vagyok házas, de többéves kapcsolatban vagyok. Nekem is volt idő, amikor sokat agyaltam a szakításon, nem láttam, merre tart a kapcsolatunk, viszont jól éreztem magam vele. Sokat sírtam, de egyszer úgy intéztem, hogy szóba jöjjön a kapcsolatunk, és kiöntöttem neki a kételyeimet arról, hogy szeretném, ha ez működne, de nem tudom, kétoldalú-e a dolog, és nem tudom, hosszútávon bírnám-e tovább. Őszintén válaszolt, én pedig megkönnyebbültem, hogy beszéltünk, ő pedig kicsit elkezdett aggódni, hogy mi van, ha menet közben lelépek. Azóta minden oké. Tényleg az a titka egy jó kapcsolatnak, hogy meg tudjatok mindent beszélni, csak a ridegséget hagyd ilyenkor, és legyél extra empatikus. Én úgy hoztam elő a témát, hogy közben a mellkasán feküdtem, így érezhette, hogy tényleg szeretem, de azért mégis felmerültek bennem kételyek.

Talán Te már nem szereted a férjed, és nem szeretnéd, hogy rendbe jöjjetek? Ezt nem tudtam eldönteni a leírásodból. Ha szeretnél még egy esélyt adni a kapcsolatotoknak, tényleg ülj le vele beszélgetni. Mutasd ki, hogy szereted (nyílj meg jobban, és ha a lelked mélyén még szereted, menni fog), egy férfit nagyon boldoggá tud tenni, ha a nője odavan érte - persze nem általános iskolás csajszi módon.

2012. márc. 23. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
84%
Én azt nem értem hogy lehet kimondani a házasságkötésnél az "igen"-t úgy hogy nem is ismered a másikat, nem vagy benne biztos, nem tudtok kommunikálni, és főleg nem mennél tűzbe érte. Az az érzésem mintha titeket valami külső dolog (elvárás) kényszerített volna a házasságra, ha azt sem tudod ő e az igazi.
2012. márc. 23. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
52%

23:57


A szcientológia valószínűleg nem azért van betiltva több országban is mert megoldja a hasonló problémákat.

2012. márc. 24. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
59%

Szerintem nem elég ok. :)

Mi is 7éve együtt, egy másfél éves babával, csak mi 5éve házasok. Volt nekünk is hullámvölgy, amikor mindketten feszültek voltunk, ilyenkor nem figyeltünk oda a másikra, ettől még feszültebbek lettünk..stb. ördögi kör. Valakinek el kell kezdeni a változtatást. A baba sok energiát leszív, ez tény.

Mi elmentünk kineziológushoz, járunk is mind2en. Nagyon jó! Azóta minden a régi lett. Ő türelmesebb, én figyelmesebb lettem, a szex kezd helyrerázódni, így kiegyensúlyozottabbak is lettünk. A szerelem meg újra felizzott. Csak ennyi kell. Légy megértőbb és ő ezt kedvességgel fogja viszonozni, és így szépen a pozitív dolgok majd egymást gerjesztik :)

2012. márc. 24. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Még előző: nekem segített, és csak segített, és csak ezért linkeltem ide be.
2012. márc. 24. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Mára szcientológia. Egyébként nincs betiltva semmilyen országban.
2012. márc. 24. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
63%

"A világ több országában[2], így Németországban[3][4][5] , Franciaországban, Görögországban [6]állami szinten lépnek fel a szcientológia ellen, Magyarországon nem korlátozzák tevékenységüket."


forrás: [link]

másik forrás: józan ész

2012. márc. 24. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Privátban megválaszoltam a dolgot neked, ide csak azért nem írom be, mert szegény kérdező nem ezért írta ide a kérdést. Ha további részletek érdekelnek, tudok szolgálni azokkal is.
2012. márc. 24. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
72%

"Ha további részletek érdekelnek, tudok szolgálni azokkal is."


Köszi, ha hittérítésre lesz szükségem írni fogok!

2012. márc. 24. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Digo:

Nem azért válaszoltam ide, hogy megtámadjanak a hitem miatt. Én úgy gondolom, hogy neked is jogod van abban hinned, amiben szeretnél.

Én próbáltam konstruktív lenni, neked milyen konstruktív javaslatod volt?



Sajnálom kérdező, nem állt szándékomban ezzel teleszemetelni a válasz szekciót.

2012. márc. 24. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!