Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Már nem szeretem a férjemet,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Már nem szeretem a férjemet, de nem tudom ez elég indok-e a válásra?

Figyelt kérdés
Úgy érzem, hogy már csak a 10 hónapos kisfiunk tart minket össze. Egyszerűen teljesen közömbös vagyok a férjemmel szemben, minden téren. Nem beszélgetünk, gyakorlatilag csak a gyerek kapcsán szólunk egymáshoz. Nem akarok így élni, úgy érzem, hogy 30 évesen fiatal vagyok még ahhoz, hogy egy unalmas házasságban, szerelem nélkül éljem le az életemet. De ahhoz is gyáva vagyok, hogy felhozzam a témát. Nem tudom, mit tegyek.
2009. okt. 10. 15:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
81%
És ez mióta tart? Mivel csak 10 hónapos a baba, talán már őt sem kellett volna vállalni, vagy azt hitted, a baba megváltoztatja a dolgokat? Ő szeret téged? Lehet, hogy neki furcsa az új családi felállás (gyerek), és csak magábafordult. Mindenképpen beszélgessetek a dologról!
2009. okt. 10. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
88%

Akarsz még vele élni?Nos, a szeretetnek nem a szívből kell kiindulni ekkor, hanem az értelemből. Ha azt akarod, hogy a férjed figyeljen rád, akkor te nyiss előbb felé. Persze, ha meg akarod menteni a házasságodat. Azt tedd vele, amit te szeretnél, hogy tegyen veled, bánjon veled. Ha ezt megteszed, -akkor is ha ő először észre sem veszi a benned eltervezett ész irányította szeretetadást - nincs olyan ember aki ne szeretne vissza beléd, és viszonzásul azt ne kapd, amit adtál.

Viszont, ha már nem akarod megmenteni a házasságodat, akkor nyugodtan válj el, ismerkedj meg egy másik férfival, ess vele szerelembe, az majd ugyanúgy elmúlik - és ládd ez is unalmas pasas lett. Nem baj, azt is hagyd ott és folytasd a fentiek értelmében. Talán ott is születik egy gyermek, nem baj, mentek tovább hárman. Aztán majd még többen.

Te is felelős vagy a kapcsolatotokért. Megszerezni könnyű, megtartani nehéz. Dög nehéz. De megéri. Jóban -rosszban. Erre esküdtél. Most itt van a rossz. Csináld TE úgy, hogy NEKI jó legyen, s meglásd - hacsak a férjed nem egy megrögzött elvetemült - Neked is jó és szép lesz az életed. Hajrá!!!! Te döntsd el magadban, hogy szeretni fogod. És szeresd!

Drukkolok!!!

2009. okt. 10. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Szerintem beszélj a férjeddel! Nem lehet hogy csak kicsit ellaposodott a kapcsolat? Úgy értem, megszületett a pici, minden időt vele kell tölteni, ő a legfontosabb, és mióta megszületett, nem volt elég időtök egymásra a férjeddel? Nem lehet hogy csak ez a baj? Én nem tudom, mennyi ideig lehet egy picur távol az anyukájától 10hónaposan, de megpróbálhatjátok,hogy egy kicsit kettesben legyetek pl.fél napra! Mozi, étterem, vagy ami nem kerül sok pénzbe: séta a szép őszi időben, vagy dvd-zés egy fincsi vacsi után kettesben.

Esetleg egy rövid időre pl.egy hét távol lenni egymástól(mármint a férjtől) és akkor kiderülne, tényleg megy-e nélküle vagy pont ellenkezőleg, túlságosan hiányozna.

2009. okt. 10. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
51%
Nekem sem világos, hogy ugye csak nem azért vállaltátok a babát, mert azt hittétek, hogy attól majd jobbra fordul a kapcsolat? Egyébként nem akarlak letörni, de mi van, ha kilépsz ebből az unalmas, de valószínűleg békés és alapvetően jó házasságból, aztán találsz mást, de nem lesz jobb a mostani férjedtől vagy ha jobb is lesz, csak addig, amíg nem múlik el a szerelem azzal az illetővel is? Mert azt tudnod kell, hogy az bizony elmúlik...de szerintem egy 30 éves nőnek nem ennek kellene első helyen állnia. Úgy értem a szeretet, ha szépen meg van a tisztelettel, megbecsüléssel, békével, miért nem jó? Ha jól értem, nem is beszéltél még vele erről. Miért jutott eszedbe egyből a válás? Miért nem mondod a férjednek, hogy ideje a kapcsolatotokat felpezsdíteni, menjetek el kettesben valahová? Mert lehet, hogy az hiányzik neked, nem?
2009. okt. 10. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Nem könnyű eset, de érthető. Addig, amíg csak arról van szó, hogy /már/ nem szereted a férjedet, de még a kicsi összetart, ki lehet bírni egy darabig. Ha azonban a "nem szeretettség" átmegy utálatba, netán gyűlöletbe, elviselhetetlen az élet a másikkal. Nem ártana az okokat tisztázni, hátha még meg lehetne menteni a házasságot. Nagyon sok jónak mondható házasság funkcionál szerelem nélkül, ám azért a szeretet és a tisztelet ezekben is jelen van.
2009. okt. 10. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
15.58-as vagyok. még annyit tennék hozzá,hogy ha tényleg nem működik, akkor válni kell, nehogy már olyan melett élj,akivel nem vagy boldog(illetve ő sem boldog). Meg kell adni magadnak az esélyt, hogy változtass!
2009. okt. 10. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Igazából azelőtt, hogy teherbe estem, nem volt ilyen "súlyos" a helyzet. 2 éve voltunk együtt, egy kicsit csillapodott már a lángolás, de még mindig jó volt összebújni, voltak meghitt perceink,így aztán nem volt kérdés, hogy megtartjuk a babát. Aztán a terhességem alatt fokozatosan elhidegültem tőle, az utóbbi pár hónapban meg már siralmas a helyzet. Annyira irigykedem, amikor olyan párokat látok, akik több évnyi házasság után is szerelemmel tudnak egymásra nézni, és nekem ez nagyon hiányzik. Pedig a férjem jó ember, rengeteget segít, nem lehetne okom a panaszra. Csak az a hülye romantikus szívem vágyik sokkal többre.
2009. okt. 10. 16:16
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Végülis elég indok, elválasztanak akármivel. De azért azt el kell mondjam, nagyon sok ember van, akinek a férje nem segít semmit, nem jó ember. Persze, ha elmúlt a lángolás és változtatni szeretnél, megteheted. De kérdés, ha találsz valakit akivel van lángolás, az meddig tart majd? Általában a szerelem, lángolás mindenhol elmúlik, viszont a helyét egy mély szeretetnek kellene átvennie.
2009. okt. 10. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Sok párral történik ez, hogy elhidegülnek egymástól a baba miatt, de szerintem nem az a megoldás, hogy rögtön rohantok válni. A baba érdekében meg kellene próbálnotok megbeszélni ezt az egészet a pároddal, ha mindketten meg akarjátok menteni a házasságotokat, akkor menni fog, de ahhoz tényleg akarni kell, nem pedig úgy hozzáállni, hogy menjünk válni! A kicsinek is nagyon rossz az, ha csonka családban, apa nélkül kell felnőnie. Persze ha a pároddal nem tudjátok rendbe hozni a dolgot, akkor jobb a válás, mert az állandó feszültség, veszekedés is tönkreteheti a baba gyerekkorát.
2009. okt. 10. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
76%

Nem irigykedni kell, hanem tenni. Én még mindig csak azt mondom, hogy tégy a kapcsolatodért. Ha egy mérges hólyag nő az orrodra, akkor gondolom, hogy nemcsak irigykedsz azokra az emberekre, akiknek nem nőtt mérges hólyag az orrára, hanem teszel is valamit, hogy a kelés elmúljon. Akkor tegyél a házasságodért is, hogy ez a "mérges kelés" is elmúljon.

Akard szeretni a férjed és meglátod, a régi fellángolás is visszatér.

Csak add a Férjednek azt, amit te szeretnél Tőle kapni.

2009. okt. 10. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!