Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » KI tudom e tenni a házamból...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

KI tudom e tenni a házamból mert költözni nem akar?

Figyelt kérdés
Üdv. A kérdésem a következő.Húsz éve nősültem.A feleségem mikor ide költözött 17 éves volt.Hozott magával néhány szatyor ruhát és egy 50 e Ft-os betétkönyvet..Három év eladtam neki a házam 1/4 részét,mert bővíteni akartuk és szocpolhoz tulajdon része kellet,hogy legyen a házba.Persze egy fillért sem fizetett érte,mert családba maradt.A bővítés elmaradt mert tavaly vettünk egy másik családi házat ami nagyobb és 50-50% tulajdoni rész,tehát most két házunk van,igaz az új felújítás alatt van.Most beadtam a válópert.Ki tudom e tenni a házamból ami 75%-ban az enyém mert költözni nem akar,sőt ő akar kitenni engem mert kizárólagos lakáshasználatot akar benyújtani a bíróságra.Két gyermekünk szültet 8 és 17 évesek.Mindketten ragaszkodunk a gyerekekhez. Üdv:Karesz

2012. márc. 27. 10:53
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
70%
hát persze...hogy nem
2012. márc. 27. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
ott írod,az egyik házon 1/4 rész az övé a másikon,50%.tehát ö is tulajdonos nem teheted ki
2012. márc. 27. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sürgősen vegyél vissza, mert tényleg úgy járhatsz, hogy te röpülsz a kizáró lakhatás miatt, ha a gyerekek vele akarnak maradni (ésmár csak azért is vele akarnak, hogy anyjuk ne kerüljön utcára!) Nem is értem: 2 ház van, ekkora szerencse, és muszáj gonoszkodni? A legjobb lehetőség: Mész abba a házba, ami 75%-ban a tied,a másikba meg a feleség a gyerekekkel,és kifizet téged (te a 25%-nak megfelelő lakáshasználati díjat,ő az 50%-nak megfelelő lakáshasználati díjat )
2012. márc. 27. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
63%

Majd dobok aprót...


vagy nem....

2012. márc. 27. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
18%

Amúgy nem kidobnod kell...



Döntsd el melyik házadban akarsz élni, aztán amelyik nem kell, ott mondd fel a közművet amia neveden van.



Ha a feleséged nem veszi át, akkor elég szar lesz pl villany nélkül.



Ja és az átvételhez is kella jóváhagyásod.



Engem így tett tönkre a rohadt anyám.



Előző voltam.

2012. márc. 27. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
69%
Most miért kell bántani? Ki az a marha, hogy válás estén a saját házában akarja hagyni a feleségét? Amihez a nőnek semmi köze. A nő nem az utcára menne a gyerekekkel, (az sem biztos, hogy nála lesznek)van másik ház is, menjen oda. Vagy ti olyan önfeláldozóak vagytok, hogy a saját házatokat odaadjátok a válás után a másiknak, hogy használd csak szívem, amiért én vagy a szüleim dolgoztak meg????
2012. márc. 27. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
53%
Tipikusan úgy szidják a kommentelők a kérdezőt hogy nem is tudják vajon miért válnak és a férj miért gyűlölte meg ennyire az asszonyt...mert oka az biztos van.
2012. márc. 27. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
62%
De pont, hogy van már köze a nőnek is hozzá. Amit előttem is írtak, ha van egy kis szíved nem rakod ki azt utcára. Nem tudjuk mi a válás oka, valószínűleg nagyon szemét lehetett a nejed, ha csak így kidobnád. De sajna nem teheted.
2012. márc. 27. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
62%

Vajon a 20 együtt töltött év alatt a feleséged egy fillérrel sem járult hozzá a megélhetésetekhez, ahhoz hogy gyarapodjatok, másik házat tudjatok venni ?!

Miért akarod mindenből kiforgatni ?


Nem lehetne békésen megegyezni, hogy mindketten tudjatok lakni a két ház közül valamelyikben ? Ráadásul így a gyerekek sem sérülnének annyira.

2012. márc. 27. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
32%

Ha az első ház a házasság előtt a Tiéd volt, akkor az is marad, a papíron történt változásoktól függetlenül.


A másik házat a házasságotok ideje alatt szereztétek, így az 50-50%, akkor is az lenne, ha csak a Te neveden lenne, vagy csak az asszonyén.

2012. márc. 27. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!