Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Viszont látom a feleslegesen...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Viszont látom a feleslegesen kifizetett gyerektartást? A feleségem és a nagyobbik lányom több mint egy éve csak átvernek!

Figyelt kérdés

Két gyerekünk van,az egyik a feleségemnél a másik nálam lett elhelyezve. Én munka és a kisebbik lányom iskolája miatt másik városba költöztem. A nagyobbik lányom aki az anyjánál maradt hiába küldtem neki pénzt vonatra,vagy buszra nem látogatott minket. Mikor én mentem a lányommal,akkor volt hogy nem is volt direkt otthon. A két gyerek közt sincs túl szoros kapcsolat így lassan abba maradtak az utazások hogy lássuk a gyereket.( majdnem 4 évig csak mentünk hogy találkozhassunk a gyerekkel és küldtem a pénzt a vonat/buszjegyre) A kisebbik lányom sem volt kíváncsi az anyjára mert elmondása szerint mindig csak piszkálta amiért ő velem akart maradni.

Válásnál próbáltam egyezkedni az a volt feleségemmel hogy ne fizessünk egymásnak gyerektartást hisz nálam is és nála is él egy gyerek. De ő ragaszkodott a 20%hoz. Ő minimálbérre van bejelentve így a gyerektartás havonta 16.000Ft. Persze van még neki egy plussz munkája(feketén) heti 2-3 órás munka és havi 40.000Ft-ot keres vele.

Nekem csak egy munkám van olyan 150.000Ft körül keresek,így a gyerektartás amit fizetek természetesen több,majdnem dupla annyi mint amit a feleségem küld nekem.

Mivel mindig úgy küldöm rózsaszín csekken a pénzt én naivan elhittem hogy a lányom még suliba jár,egyetemre. Azonban egy hete kiderült hogy már több mint egy éve nem is jár. Azért bosszant ez a dolog,mert közbe a kisebbik lányomnak kellett dolgokról lemondani (pl táborok,nyaralás)amiért én tök feleslegesen fizetem a gyerektartás. Hiába keresek jól,nem olcsó fenntartani az albérletet és normálisan élni.

Jövő hónapba nem fogom már elküldeni a pénzt ezt mondtam is a volt feleségemnek,erre kitalálta hogy ha én nem küldöm akkor ő sem. Mondtam hogy azt nem nekem küldi hanem a lányának,erre ő is ugyanezzel jött. de a nagyobbik lányom nem is jár iskolába,nem csinál semmit,én nem vagyok hajlandó azért fizetni amiért ő lusta tanulni,és a munka nem derogál neki. A volt feleségem azzal érvel hogy ha nem fizetek jövő hónapba akkor feljelent mert köteles vagyok fizetni amíg nincs módosító határozat. De nek iis kötelessége lett volna jelezni felém hogy nem jár már iskolába több mint egy éve,nem? Mit tegyek fizessek? Viszont látom majd a pénzt ha meglesz a tárgyalás. Ezek után persze a nagyobbik lányomnak is az eszébe jutottam/jutottunk de csak önző módon viselkedik. Próbál bűntudatot kelteni a kisebbik lányomban és bennem hogy őt nem szeretjük,hogy még ezt a gyerektartást is sajnáljuk tőle. A kisebbik lányomat megviseli ez az egész,hogy nagyobbik lányom arra fogja hogy azért nem járt suliba mert folyton vele kellett versengenie h kivívhassa az én szeretetemet. És az anyja csal őt védte azért nem mondták el hogy már nem jár iskolába. A vicc az hogy se az anyját sem a testvérét nem érdekelte hogy hol tanult tovább a gimi után,hiába hívta fel őket a lányom hogy elmesélje hova vették fel egy "jól van ez nem érdekel minket ám,és nem érünk most rá" mondatokkal elintézték. A majd hívlakról ne is beszéljünk.


2012. márc. 27. 14:15
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
79%
Ne viccelj,nem jár jól,ha ez a helyzet, a lényeg,hogy változtass,ne fizess a semmire,ne hagyd magad.
2012. márc. 27. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
88%
Amint csak teheted, menj be az illetékes szervekhez és intézd el a fizetési kötelezettséged megszüntetését. Nem tudom, visszakaphatod-e a jogtalanul felvett összegeket, ezt ott meg tudják majd Neked mondani. Arra gondolj, hogy minden nap késlekedés a kislányodtól veszi el a pénzt. :(
2012. márc. 27. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
93%

Ha elmúlt már 18 éves és gondolom igen,. ha egyetemre járt, és 1 éve már iskolába sem jár. így szerintem jogosan követeled vissza a pénzt.

Hisz 18 éves koráig vagy köteles fizetni, ezután csak akkor ha iskolába jár.

Követeld vissza a pénzt a feleséged meg fizessen a nálad élő lány után, mert ő még tanuló.


Ne hagyd annyiba, fingasd meg ezt a némbert.

2012. márc. 27. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
85%
Menj el a bíróságra kérd hogy szüntessék meg a nagyobbik felé a tartásdíjat, mert már nem tanul. És ha lehet kérnéd vissza a tartásdíjat amit jogtalanul vetek fel.
2012. márc. 27. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Semmi képpen ne fizess.

Itt komoly beszélgetésekre lenne szükség mindenki oldaláról.

2012. márc. 27. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
27%
Az a gond, hogy ha igy egyeztetek meg, hogy mindenki fizet, es nem kötöttetek ahhoz a feltetelhez pl. hogy a gyerek iskolaköteles kora utan is iskolaba jarjon, akkor fizetned kell. VISZONT! A helyedben felkeresnek egy jo ügyvedet, mert amit a feleseged es a lanyod müvel, az több, mint szegyentelen!! Ne hagyd magad kihasznalni, mar igy is balek voltal evekig, arrol nem is beszelve, hogy jol tudom, mennyire fajhatott pl. az, hogy a nagyobb lanyod latni sem akar benneteket!
2012. márc. 27. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
78%

"es nem kötöttetek ahhoz a feltetelhez pl. hogy a gyerek iskolaköteles kora utan is iskolaba jarjon, akkor fizetned kell"


Ez nem megegyezés kérdése, törvény szabályoz!

2012. márc. 27. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Ha elmúlt 18 éves, és nem tanul, akkor nem kell fizetned neki, ezt a törvény is így írja elő (pontosabban úgy, hogy 18 éves kor felett, akkor kell fizetni, ha tanul), tehát ez módosító ítélet nélkül is így van.

Kérd a módosítást minél hamarabb, hogy legyen mit "lobogtatnod"

Amúgy sincs semmi értelme, hogy ő fizet neked 16.000,- Ft-ot, te meg neki mondjuk 50-et... Akkor egyszerűbb lenne, ha te fizetnél 34.000-et, nem?? (Jó, ez most már tök mindegy, csak mondom, hogy kicsit körülményesen oldottátok meg, de persze ez nem baj!)

És neki amúgy is tovább kell fizetnie a kislányra!

2012. márc. 27. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
81%
(Nem mintha a mi anyukánk bármikor is fizetett volna gyerektartást... Ezt valamiért mindig úgy értelmezik a nők, hogy a FÉRFI kötelessége, és elfelejtik, hogy nem így van, hanem azé a szülőé, akinél nem élnek életvitel-szerűen a gyerekek. Mivel mi is apukánknál laktunk, nekünk is járt volna, de azt hiszem, összesen kétszer, ha kaptunk az évek alatt...)
2012. márc. 27. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Én kb 30 ezer ft-ot fizettem gyerektartást,mivel ennyire jött ki a 20%. minden hónapba postázta a pénzt a és a bérpapírom másolatát. A feleségem ugyanígy tett. Amikor váltunk feleségem letagadta a fekete munkáját,így ő csak a minimálbéréből fizeti a a gyerektartást. Később a kisebbik lányom mondta el h ugyanúgy dolgozik abba a 2-3 órás melóba mint előtte. Csak már váláskor nekem is azt mondta h nincs meg neki így szüksége van a gyerektartásra.

Én azt hittem még iskolába jár,naiv voltam nem kértem iskolalátogatásit,elhittem h még tanul. Azt gondoltam ha változás van úgyis szólnak.

2012. márc. 27. 14:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!