Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Miért nem vezetnek be egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nem vezetnek be egy olyan "törvényt", hogy a válás után a gyerekkel élő szülő nyújtson be számlát arról, hogy mire költötte a tartásdíjat?

Figyelt kérdés

Sokkal nyugodtabb lenne így ez a helyzet,nem? Az apa is tudná,hogy a tartásdíj tényleg a gyerekre van költve,az anyának is könnyebb lenne,hiszen megszűnne sztem egy pár olyan féltételezés,hogy nem oda költi a pénzt ahova küldik,lehet kevesebb apa kérne tartásdíj csökkentést,mert látja tényleg szükség van a gyereknek a pénzra ruházkodni stb.


Nem kérek ezért lehurrogásokat,meg olyanokat sem,hogy "tisztában vagy azzal,hogy egy gyerek eszik és fürdik és tv-t néz?" Mert tudomásom szerint,a gyerekkel élő szülőnek kell gondoskodni a rezsiről az ételről és a tisztálkodó szerről.

Köszönöm a válaszokat...


2009. jún. 16. 14:57
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/81 anonim ***** válasza:
67%
Miért, sok olyan van, hogy valaki kap tartásdíjat és közben szutykos a gyerek meg éhezik és nincs befizetve a suli és nincstelen, nincs játéka meg sulifelszerelése? Szerintem, nem annak kell gondoskodnia a felsorolt dolgokról amiket írtál.... a másiknak meg semmi ilyesmiről és neki csak marad a móka és kacagás, mert ő csak a nyaralásba és a fagyiba száll be......
2009. jún. 16. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/81 anonim ***** válasza:
78%
Én ezzel azért nem értek egyet, mert én mindig más összeget kapok gyerektartásként. Pl. az apuka a gyerek névnapjára, gyereknapra sem vett semmit a fiának. Ezt is a gyerektartásból kellene fedezni. Ráadásul sokkal többe kerül egy gyerek egy hónapban mint a gyerektartás. Itt nem a tisztálkodószerekre gondoltam, meg a kajára...hanem a különóra, szakkör. De jobban belegondolva egy iskolakezdés hány havi gyerektartásból jönne ki? Normális helyen a gyerektartás a gyerekre van fordítva. Igazából nem értem, hogyan született ez az ötlet, de normális embereknél erre semmi szükség sincs, hogy elszámoljunk a volt párunk felé, nemhogy törvény...
2009. jún. 16. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/81 anonim ***** válasza:
81%

Valóban KELL róla gondoskodnia, de az is pénzbe kerül, úgyhogy a rezsi bizonyos százaléka is a gyerekre van költve. Ha az óvodai/iskolai étkezést kifizeti még apuka, akkor kb. el is van költve a gyerektartás. De akkor még nincs ruhája, vacsorája, tanszere, stb. és esetleg orvos, gyógyszer költsége.

Az ötlet amúgy nem rossz, mert elhiszem, hogy sokan mégsem a gyerekre költik el. Úgyhogy lehet, hogy jó lenne, ha a kételkedő apuka részletes kimutatást kérhetne az anyukától.

2009. jún. 16. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/81 anonim ***** válasza:
79%

Off

Szerintem az esetek nagy százalékában nem apuka kételkedik, hanem az új nőcske. Valami azt súgja, hogy ezt a kérdést is egy olyan nő tette fel, aki sokallja azt a pénzt, amit a férje az előző gyerekének ad.

2009. jún. 16. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/81 anonim ***** válasza:
84%
Lehetne, de a gyerekre jóval több pénz megy el, ha úgy vesszük, szóval a tartásdíj a költségeinek csak egy részét fedezi.
2009. jún. 16. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/81 anonim ***** válasza:
71%

Hát akkor rosszul tudod.Mindkét szülőnek egyforma arányban kell gondoskodni a gyerek tartásáról,és nem lenne köteles a vele élő szülő ebből jobban kivenni a részét,habár sajnos ez nagyon gyakori.A gyereknek az otthona megteremtésétől kezdve a gázszámla és a fürdővíz kifizetéséig,és az utolsó csokiig mindkét szülőnek azonos arányban kellene osztoznia.Ezért érthetetlen,hogy amikor valaki fizet mondjuk 1 gyerekre 20 ezer gy tartást,hogy van képe ezt sokallani.A számlázással pedig nagyon nagy butaságot mondtál.Te ha bemész egy boltba 1 csokiról is kérsz számlát?Vagy mindenről amit megveszel?És ha visz anyuka számlát,honnét tudod ha rá van írva,hogy bugyit vett,hogy az a gyereké???Nagyon nagy aljasság a külön élő szülőtől az,ha nem akar megfelelően gondoskodni a gyerekéről,vagy meg akarja bármilyen ostoba indokkal rövidíteni.És ennek nem csak anyagi oldala van,azzal a gyerekkel foglalkozni is kell(ene).Azt minden normálisan gondolkozni tudó ember felfogja,hogy a semmiből nem lehet egy gyereket sem eltartani,ezt mondani sem kell.Az meg egyszerűen szánalmas és nevetséges amikor azt feltételezik az anya nem a gyerekre költi az amúgy is röhejesen vagy inkább sokszor felháborítóan kevés pénzt.

De aki úgy gondolja,hogy az exe nem megfelelően gondoskodik a gyerekéről,az miért nem maga tartja el,miért nem vele él?Ja,mert sokaknak ez sem tetszene,hiszen egy gyerek óriási felelősség kötöttség ugye?Sem tisztességesen fizetni,sem felnevelni,ez kellene sokaknak.Szánalmasak az ilyen emberek!!!

2009. jún. 16. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/81 anonim ***** válasza:
72%
Anyuka számoljon el? Mért, ha apukánál vannak a gyerekek,neki ne kelljen, mert a hímek a becsület mintaképei? Undorító.
2009. jún. 16. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/81 anonim ***** válasza:
87%

Egy újságban olvastam,hogy az apának joga van,hogy elszámoltassa az anyát.Eszerint van ilyen törvény,és szerintem van olyan anya,akit elkellene számoltatni,ha már a bíróság mindig nekik ítéli a gyereket A törvény szerint mérlegelnie kellene.)

De hogy kérdést boncolgassam,hogy lehetne ezt megoldani.

ítegyük fel,hogy van olyan anya,aki tisztességes,becsületes,és a tartásdíjat csak a gyerkekre akarja költeni,és nem utolsósorban van elég ideje,hogy pontos naplót vezessen a kiadásokról.

Hogy is nézne ki egy ilyen napló:

Van 3 gyerek, l4, lo,3 évesek.

A rezsit elosztja négyfelé. Csakhogy a kicsi még nem számítógépezik,nem mos hetente hajat,mint a nagyok.Így villany,víz, és csatornadíj arány valójában nem egyforma.,és természetesen ezek a költségek egyrésze az anyát terhelik,aki szintén a n?gyobb fogyasztók közé sorolható.

Vesz egy kiló kenyeret,egy kiló cukrot,két kiló lisztet,2 liter olajat stb.

Külön magának és külön a gyerekeknek? Másképpen,hogy tudná elszámolni,hogy mennyi a gyerekekre fordított élelem költsége? A ruházkodást ellehetne ugyan számolni,de abba is bele lehet kötni,hogy kellett új ruha,nem a legdrágábbat vette-e meg, stb.

Ez a törvény nemcsak betarthatalan lenne,hanem ostobaság is szerintem.

Akkor lehetne reklamálni,ha a gyerekek elhanyagoltak,szakadt holmikban járnak,az anya neg márkás cuccokat vesz magának,srb.ebben az esetben a gyámhatóság

vizsgálódhat,bár az eredmény elég kétséges.

2009. jún. 16. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/81 anonim ***** válasza:
87%
Körülöttem jó nagy százalékban apukánál maradnak a gyerekek, nem mindig oda ítél a bíróság...vagyis inkább úgy mondom, hogy apuka intézi úgy,hogy nála maradjanak...volt, aki zsarolta a volt nejét...pénz beszél...
2009. jún. 16. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/81 anonim ***** válasza:
92%
Különben meg számlát marha egyszerűen lehet szerezni. Pl én is kérek mindig a bérletemről ill. a ruháimról számlát azoknak, akik eltudnak ezzel számoltatni a munkahelyükön. Nyilván a gyerek ruháiról, könyveiről stb is tudnék másnak adni. És, ha egy kamasz gyereknél pl bemutatok egy számlát ruháról, cipőről mi a garancia, hogy azt tényleg neki vettem és nem magamnak?
2009. jún. 16. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!