Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Gyermeket válás után az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Gyermeket válás után az édesanyjánál helyezték el. Most 16 éves az apjával szeretne élni. Csak bíróságon meginditott gyermekelhelyezési perrel válthat szülőt vagy van rá más mód is?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 7. 06:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
87%
Ekkor már a bíróságon a gyermek kérheti azt, hogy kivel akar élni. Az ő döntése a mérvadó. Elég gáz ha nálad van és el akar menni.
2012. ápr. 7. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
77%

Első, nem azért, de kérdezte valaki a véleményedet?:-S


Igen, a bíróságon az ő szava döntő.

2012. ápr. 7. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
87%
Sziasztok,kedves első hozzászóló,nem minden esetben gáz,ha a gyerek az apjához akar költözni.Ennek számos oka lehet,pl. iskola,pl. az,hogy a gyermek nem tehet a válásról és az apját is szereti.Ennyi idősen szerintem abszolút nem gáz,ha egy gyerek dönt,hogy hol szeretne élni.Pl. legjobb barátainknál a kislány 15 évesen döntött úgy,hogy édesapához költözik,ez náluk nem azt jelenti,hogy az anyját lekakkantja a gyerek,amúgy is egy utcában laknak,a gyerek cuccai apánál vannak,anya akkor mehet hozzájuk,amikor csak akar és a lány sokszor alszik anyánál is.Természetesen vannak olyan esetek is sajnos,amikor a gyerek sakkozik a szülők között,ilyet is láttam már,amikor az anya ésszerűen tilt valamit,az apa meg megengedi, és ezt a gyermek kihasználja,na ez már gusztustalan,de ez meg sajnos a válásnak a következménye,meg annak,hogy a szülők inkább egymás ellen acsarkodnak és ezt a gyerek kihasználja.
2012. ápr. 7. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
utolsó vagyok,bocs,de pont a kérdésre nem válaszoltam,tehát igen a bíróságon kérhető,de egy normális kapcsolatban ez akár meg is beszélhető,legalább is annak kéne lennie.
2012. ápr. 7. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Ahhoz, hogy az apjához költözzön, kell a birosági döntés, de mivel a gyerek saját maga akarja, ezért gyorsan elintézödik.

Viszont ha az apánál lakik, akkor az anyának kell attól kezdve gyerektartást fizetnie, illetve a juttatásokat is az apa kapja.


Az meg, hogy miért akar odamenni a gyerek, annak sok oka lehet.

SOk olyan tizenéves van, aki azt hiszi, hogy az anya azért nem enged meg neki sok mindent, mert bántani akarja, és arra gondol, hogy az apánál szabadabb lesz, több minden meg lesz engedve. Aztán amikor - jó esetben - kiderül, hogy ott is vannak szabályok, akkor ö van a legjobban megsértödve.

De az nem volt kérdés, hogy mit szólunk ahhoz, hogy a gyerek a másik szülöhöz akar költözni.

Azonkivül az sem derül ki a kérdésböl, hogy KI a kérdezö, az anya, az apa vagy a gyerek.

2012. ápr. 7. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Én sem sietném el a hatóságok előtti ügyintézést.

Jó dolog, ha a gyermeknek jó a kapcsolata mindkét szülővel és a "mostohával" is, de az is gyakran előfordul, hogy egy 16 évesnek ilyen komoly kérdésekben is gyorsan változhat a véleménye, nem mindig kellően átgondolt. Sok oka lehet részéről: csábító egy külön, saját szoba, ha jelenleg az nem adott neki. Lehet, hogy az új barátnője, barátja akkor közelebb lakna, ezer oka lehet, nem kell feltétlenül az anyát okolni egy ilyen esetben.


Jön az iskola-szünet, talán először kb. egy hónapra meg kellene próbálni, hogy az apjánál lakik, és ha továbbra is ez a kívánsága, iskola-kezdés előtt lehetne a gyámügyre közösen bemenni. Könnyen megeshet, hogy akkorra már a gyerek is meggondolja magát. Nem kell elsietni. A szülők üljenek le a gyerekkel együtt, beszéljék meg, és csináljanak egy próbát, hogyan működik a dolog.

2012. ápr. 7. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ha jól tudom, 16 éves kortól már nem kell bíróságra menni, elég a gyámhatósági engedély.
2012. ápr. 7. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
14 éves kortólelég a gyámhatóság, de a tartásdíj és minden más miatt azért jobb,ha van gyerekelhelyezési. A gyerek kérésére egy nap alatt lezavarják.
2012. ápr. 7. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Hát ha annyira nem lakik messze amúgy a gyerek simán ott lehetne az apjánál... be se kéne jelenteni.
2012. ápr. 7. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem nagyon értem minek ehhez bíróság. Megegyeznek és kész. Ha tudnak a felek kommunikálni, teljesen felesleges fizetni a papírért...
2012. ápr. 28. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!