Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Válás felgyorsítása, gyermekel...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Válás felgyorsítása, gyermekelhelyezési esélyek?

Figyelt kérdés

Már 4 hónapja élek együtt a barátnőmmel és annak kettő gyermekével (nincsenek még 3 évesek).

Barátnőm válása folyamatban, jelenleg a második tárgyalást várjuk. Szeretnénk, ha a gyermekeket nálunk helyeznék el, bár az (ex)férj is igényt tart rájuk, mondván, hogy majd a szüleivel (nagyszülők) neveli fel a gyerekeket. Rólam egyelőre a férj nem tud csak sejti, hogy a felesége valakivel összeköltözött,ill. a gyerekeket az apja 2 hetente hétvégére elviszi. Mi a párommal és a gyerekekkel harmóniában, egy családként élünk: a gyerekek elfogadtak, apának szólítanak, én is imádom őket.


Az lenne a kérdésem, hogy jó stratégia-e, ha a második tárgyaláson előrukkolunk a párommal a létezésemmel, mondván, hogy egy apa-anya jellegű modellt tudunk a gyerekeknek biztosítani, amiben jól érzik magukat. Ezzel véget vethetnénk a felesleges 3. és akár 4. tárgyalásnak: a házasság nem helyreállítható, a gyerekek pedig nálunk jó helyen vannak?


2008. dec. 16. 01:02
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem megerne, ha egy nagyon jo ugyvedet megkerdeztek errol. Tudod itt, mindenki csak leirja roviden az o szitujat, de tudod mindenkinek masok a korulmenyei, minden szo, minden szamit a birosagon.

En inkabb elmennek egy ugyvedhez, es megkerdeznem, hogy mi lenne a legjobb amit mondhatnatok a birosagon.

Segitene nektek, hogy az anyanal maradjanak a kicsik. De szerintem meg nagyon kicsik, az anyanal helyezik el oket inkabb.

2008. dec. 16. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
66%
Nem gondold, hogy a férj is joggal tarthat igényt a gyerekekre? Elvégre az Ő gyerekei is. Mitől gondolod, hogy te 4 hónapi "apaság" után jobb lennél, mint ő?
2008. dec. 16. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem csak 2 tárgyalás van max akkor a bíroság dönt, ha az nem teszik akkor fellebezhetö.

De ha anya nem kirívona rossz anya akkor nála helyezik el és az apának láthatási joga lesz.


Szerintem ami nálatok lesz aza köv. Anyánál elhelyezés, és apának láthatás. Viszont az apai láthatást anyának biztosítania kell. nem mondhat nemet rá. Viszont apukának kötelezö gyerektartßast fizetnie.

Ápánál csak akkor helyezik el ha anyára bebizonyosodik hogy nem tudja a gyermekeket megfelelöen ellátni. ès éppen hogy ebben lehet apa valami olyat talál hogy te gyerekkorodban szívtál 2 száll füvescigit de erre talál tanut akkor elöszedhetik ezt.

2008. dec. 16. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem fölösleges ezt reklámozni. Ha kérdezik, akkor a párod úgyis megmondja, ha nem akkor nem. Az ilyen kicsi gyerekeket (meg általában is ez a gyakorlat) az anyánál szokták elhelyezni, felesleges ezzel trükközni. Az apának meg lesz láthatási joga, azt meg a bíróság állapítja meg hogy mikor és mennyi idő.
2008. dec. 16. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
70%
Egy ideális családmodell (anya+apa) tényleg fontos szempont a döntésnél. Szerintem is mondjátok el. De mielőtt bármit tennétek, menjetek ügyvédhez, mert jobb felkészülni (hátha az apuka már megtette ezt a lépést, és kitaláltak valamit, amivel sarokba szoríthatnak).
2008. dec. 16. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi hozzászólásokat mindenkinek!


"Nem gondold, hogy a férj is joggal tarthat igényt a gyerekekre? Elvégre az Ő gyerekei is. Mitől gondolod, hogy te 4 hónapi "apaság" után jobb lennél, mint ő?"


Ki vitatta, az apa igényét a gyerekekre? Ha, akar, küzdjön ő is értük, ahogy a párom is, nincs ezzel semmi baj. Amúgy nem azt írtam, hogy azért itéljék a páromnak a gyereket, mert én jobb apa lennék. Arról van szó csupán, hogy az esélyink megnőnének-e azáltal, hogy én létezem és van egy jól működő családmodell/környezet amire a gyerekeknek szükségük van/lenne.


Egyébként meg Boldog Karácsonyt Mindenkinek! :)

2008. dec. 19. 15:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!