Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » A volt párommal még a terhessé...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A volt párommal még a terhességem alatt szakítottunk, a kislányunk most fél éves. Nem értem a viselkedését, nagyon bánt az, hogy az elején rendszeresen jött a kislányhoz, most van, hogy 3 hétig nem is jelentkezik. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Van már egy új barátnője,amióta ő megvan azóta teljesen elmarta tőlünk a nő,ha találkozunk azt mondja,hogy én ne keressem,ne hívjam,mert a nőt idegesíti,meg hogy mondja neki,hogy ne találkozzon velünk,egy utolsó k..nak tartom azt a nőt,lenéz engem az utcán,röhög rajtam,igazából már teljesen elvagyok keseredve,tudom,hogy,ha a volt párom jönni akarna akkor nem törödne vele,hogy aza nő miket beszél,de egyáltalán miért szól bele?Mondtam a volt páromnak,hogy szívesen elviszem hozzá a kislányt(van egy nagyobb lánya is,akit ő nevel),hogy a két lány találkozzon,meg játszanak,de oda az én picim nem mehet,mert a nő nem engedi,hogy én is odamenjek,én meg egyedül nem adom oda a picit,hát erre...akkor nem megy oda.Szóval elég szörnyű,most lesz a tárgyalás,mert eddig még egy fillért sem fizetett nekem,de a nő szerint bunkó vagyok,hogy kérek szegénytől gyerektartást.Mit csináljak?Legszivesebben pofon csapnám,mert elegem van belőle.Előre is köszi a válaszokat.
2009. jún. 22. 18:26
 1/7 anonim ***** válasza:
97%

Miért szól bele eggyáltalán a volt párod nője?? nincsen hozzá semmi köze ..

a volt párod pedig miért nem válalja a felelősséget a pici után?? el sem hiszem hogy vannak ilyen bunkóemberek a földön .. a legjobb az ha a nőt lerázod valahogy ..

2009. jún. 22. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A gyerektartásról semmiképpen ne mondj le. Az nem a tied, az a babáé. Hadd hörgöjön az új nő, ne foglalkozz vele. A tartásdíj megállapító tárgyaláson hozd fel ezt a témát is, talán meg lehet vele egyezni. Írj a volt párodnak egy levelet, amiből legyen egy másolatod. Szólítsd fel, hogy látogassa a te otthonodban a kislányt. El ne vigye, mert az új barátnője ellenséges viselkedése miatt ezt nem engeded. Hívd fel a figyelmét, ha elfelejtette volna, a kislánynak mindkét szülőjére szüksége van!
2009. jún. 22. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
100%
ÉN IS IGY JÁRTAM ANNAKIDEJÉN, ANNYI KÜLÖNBSÉGGEL, HOGY FÉL ÉVES KORÁIG 2-SZER LÁTTA A GYEREKET. AZOTA MÉG TALÁN 3-SZOR LÁTTA, MOST 7 ÉVES A LÁNYOM. MOST MÁR VAN ÉLETTÁRSAM, 2 KÖZÖS GYEREK. SZERINTEM PROBÁLJ MEGNYUGODNI, ÉS TULTENNI MAGAD RAJTA. TUDOM, HOGY NEHÉZ. ÁTÉLTEM ÉN IS. NEKEM IS AZT FÁJT NAGYON, HOGY NEM FOGLALKOZIK A LÁNYÁVAL. 2 ÉVE LÁTTA UTOLJÁRA. AZOTA KIDERÜLT, HOGY TARTOS BETEG, ÉS AMIKOR KIDERÜLT A BETEGSÉGE. UGY DÖNTÖTTEM, HOGY MOST MÁR HA AKARNÁ SE LÁTHATNÁ. VAN APUKÁJA, IGAZ MOSTOHA, DE NAGYON SOKAT FOGLALKOZIK VELE.JOBBAN SZERETI MINT AZ ÉDESAPJA.
2009. jún. 22. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Először is 3 éves koráig nem vagy köteles odaadni egyedül a kislányt, és jól is teszed, hogy nem adod oda, hiszen még csak 6 hónapos.

Másodszor is a gyerektartás jár és kész, ez nem bunkóság kérdése, nyilván nem úgy kérsz gyerektartást, hogy három audid meg két mercid van, és csak azért, hogy betartsál apának, hanem tényleg kell a pénz. Nyeljék le, nem véletlen van beleírva a törvénybe.


Amíg a párodnak fontod az új nő, nem érdemes küzdeni ellene, de nyomatékosítsd havonta egyszer, hogy igenis heti egy-két órára az otthonotokban meg kellene látogatni a babát, mert így szokás, és szüksége lenne rá (nem neked, a gyereknek!)... hátha belátja ő is. Idővel halványul az új nő iránt érzett szenvedélye vagy akármi, és a gyerek lesz a fontosabb. Az idő neked dolgozik.

A nőt ignorálni - az bosszantja csak igazán az ilyeneket!

Ne mondj róla senkinek semmit, mintha nem is létezne. Neked is jobb lesz így, ha úrinőnek érezheted magad.

2009. jún. 22. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Velem is ez volt, még a terhességem alatt ment el, és jött össze egy nővel, akit én is jól ismerek, de mindvégig tagadta. A 6 hetes kontrollra mentünk amikor benyögte hogy a nő megnézné a kisfiunkat, na az kiverte a biztosítékot, sok választásom nem volt, ellenben a találkozás felülmúlta a várakozást ugyanis a nő olyan bunkó volt, hogy még nem is köszönt, pedig direkt előre köszöntem, az utcán megnézte a gyerkőcöt, majd sértődötten elvonult - na ez sem az én szegénységi bizonyítványom. Ezek után Apuka heti 1x látogatta a fiát, próbáltam szóvá tenni, főleg amikor kitalálta hogy elviszi magával néhány órára, óriási vita lett belőle. Aztán a heti 1x-i találkozásnak meg lett az eredménye, a kisfiú sírt ha meglátta az apukáját, na ez szíven ütötte és nagyon kiakadt, főleg hogy hónapokig tartott mire rendeződött a helyzetük. Imádja a fiát, és most már eljutottunk odáig hogy neki van lelkiismeretfurdalása, hogy itthagyott minket, hogy nem láthatja a fiát, hogy a szíve szakad meg. Lemarad a legszebb pillanatairól, neki mindent jóval később csinál, stb.

Én sosem keresem, ő hív, mindig jókedvűen veszem fel, és elcsacsogom, hogy aznap milyen édes volt, mi mindent csinált a kicsi.

Hidd el ennél fájóbb nincs neki, vitával sosem érsz el semmit. Lássa rajtad azt hogy jól vagy, hogy megoldod a feladatot, stb.

A nőt mind a mai napig nem hozza szóba hála istennek, így nem kell tudomást vennem róla. Te se vegyél, nézz át rajta, mosolyogj! Ez sokkal "gyilkosabb" mintha felveszed a kesztyűt és a nő szintjére süllyedsz!

Ne kérd hogy jöjjön, ha nem megy magától veszett fejsze, majd rájön hogy mi mindenről marad le.

A gyerektartás viszont egyértelmű, az jár neked, erről nincs mit egyezkedni.

Kitartás!

2009. jún. 22. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó a szívemből szólt, nem ismétlem!
2009. jún. 22. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

19,14-nek nagyjából igaza van.

De,ne hagyd figyelmen kívül azt a tényt,hogy a gyereked apja hagyott el benneteket.Annak a nőnek akire Te haragszol nem sok köze lehet ehhez.Ha nem Ő akkor másik nő,a lényeg,hogy nem akar veled élni.Ezt sajnos el kell fogadnod,nem tehetsz ellene sokmindent.Tudom,hogy fáj ez neked,de ne alázd meg magad felesleges féltékenykedéssel mert nincs értelme.Egy felnőtt értelmes ember tudja mit akar,és ha szereti a családját akkor hozzájuk ragaszkodik.Eléggé felelőtlenül vállaltátok a babátokat,nem gondoltátok meg rendesen,hogy egy család akartok lenni vagy sem.

Felejtsd el Őt mint férfit,csakis a babád érdekeit tartsd szem előtt,és ne foglalkozz az exed magán életével.Az most már csak az Ő dolga.De a közös gyereketek felé kötelezettségei vannak amiket teljesítenie kell.

Add bíróságra mielőbb a gyerektartásotok rendezését,mert csak 6 hóra visszamenőleg követelheted.Azzal meg ne foglalkozz,hogy mit mond a nő,mert neki semmi köze a gyereketekhez.Ne huzakodjatok egymással,mert annak semmi értelme,és a gyereknek ártatok vele a legtöbbet.

Ha nem akarja látogatni arra sajnos nem tudod kényszeríteni,de a fizetési kötelezettségére igen.

Olyan pedig nincs,hogy egy felelősségteljes apát bárki is befolyásol,hogy ne tartson a gyerekével megfelelő kapcsolatot.Ne akard senkire hárítani a felelősséget,ez mind csakis a az apa hibája.

Sajnálom,hogy így jártál,igyekezz mielőbb új életet kezdeni,keress egy rendes párt magad mellé aki szeret és elfogad a gyerekeddel együtt.És ne gyötörd magad feleslegesen egy ilyen ember miatt mint az exed,nem érdemel Ő tőletek semmi jót.

2009. jún. 22. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!