Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A falkavezér szerepemet...

A falkavezér szerepemet rendszeresen tisztáznom kell a kutyámmal, vagy elég néhány hétig/hónapig?

Figyelt kérdés
2011. márc. 29. 11:23
 1/8 anonim ***** válasza:
Tisztázni egyszer kell, utána viszont úgy kell viselkedned, hogy ez a viszony fenn is maradjon. Ehhez tudatos viselkedés kell minden alkalommal, amikor kutyázol.
2011. márc. 29. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Bocsánat, lehet, hogy félreérthető voltam. Szóval a viszony rendezése nem 5 perces munka, adott esetben akár heteket, hónapokat is igénybe vehet.
2011. márc. 29. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

És egy domináns kutyánál utána is folyamatosan résen lenni. Én pl. azt a jó tanácsot kaptam a kutyámmal kapcsolatban 4 hónap kutyasulizás után, hogy úgy tekintse rá, mintha vizet próbálnék a markomba fogni, a legkisebb résen is ki csúszik.


Ha néha ráhagyok egy-egy behívás megtagadást, vagy akármilyen parancs megtagadást, vagy mondjuk nem tartom be a szabályokat, akkor nagyon hamar megmutatkozik. Most volt egy hét mikor épp nagyon szerettem, és éreztem én már, hogy nem kéne ráhagyni ezeket a kis pórázhúzásokat, meg apróbb szemtelenségeket, csak semmi kedvem nem volt szigorúskodni. Hát meg is lett az eredménye egy hét után, verekedésbe keveredett. Nem egyértelműen ő volt a hibás, de tudja jól, hogy kell az ilyen balhét elkerülni és mi az elvárás, meg persze le is tudtam állítani, de ez hogy előfordult nyilvánvalóan azért van, mert kicsit puhány voltam.


Szóval igen, életmód szinten, mindig figyelni kell arra, hogy ne csúszhasson ki a kezedből, ne veszíts pozíciópontokat, ő meg ne nyerjen.

2011. márc. 29. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Ninna ♥ ***** válasza:

Rendezni ha jól csinálod, a kutya életében egyszer kell, amikor kiharcolod a vezéri szerepet, viszont azt folyamatosan fenn kell tartani. Nálunk az ösztönkezelés segített, tükörmódszeres iskolákban oktatják, nagyon jó módszer, bár csak tapasztaltabbak kezébe való, alaposan ki kell tanulni csínját-bínját, mert könnyen elronthatunk vele valamit, erről kérdezd meg a kiképződet. A szabályokat folyamatosan szigorúan be kell tartani, nekem nem egyszer-nem kétszer volt, hogy enyhítettem pl. a pórázszabályon, vagy ötperces szabályon, és mondjuk ahogyan hazaestem, 2 perc után már a kutyámat simogattam, közben rohadtul nem szabadott volna, de én enyhítettem. Meg is látszott a kutyámon, kezdte volna átvenni az irányítást, úgy, mint valamelyik válaszoló is írta. Na nekem akkor még közbe kellett avatkoznom, elég komolyan, és azóta nyugi van, persze a szabályokat szigorúan tartom. Nincs ráhagyva semmi, és semmin nem engedtem. Van, amikor szívósabb kedvemben vagyok, olyankor több a kiprovokált járda, illetve kapuszabály, és akkor jobban viselkedik. Vannak nála még hullámvölgyek, de istenem, kan, domináns, ezek természetesek, de alapvetően meg sem próbál már felém kerekedni, nem is van neki hagyva.


Viszont ha már tapasztaltabbként kezdesz bele egy kölyök céltudatos nevelésébe, az sokkal jobb. Nekem 10 hetes kölyökkutyám van a nagy mellett, és őt már sokkal határozottabban nevelem, vele szerintem nem is lesz baj a falkavezérséggel, már most sikerült őt "letudni" a rangsor végére, de nyilván lesznek még problémák ivaréréskor, mint minden kutyusnál is. A nagyobbik kutyámnál is alkalmaztam a szabályokat, céltudatosan neveltem, de nem eléggé. Kan létére, ráadásul domináns nagyon, simán felémkerekedett, és voltak vele a kutyaiskolában is problémák, rendszeresen megtagadta a behívást, stb. Szóval ha már így tudsz figyelni a kicsire, akkor az nagyon jó. A kölyökkutyám szuka, de vele minden rendben van, már most többször gyakorolok vele otthon pórázon a folyosón, hogy ne legyen baj később a pórázszabállyal. Elém sem jönne, és a lakásajtónál is szigorúan tartja a kapuszabályt, csak utánam, illetve a nagyobbik kutyusom után jön ki, utolsóként. Sokkal könnyebb így nevelni!!

2011. márc. 29. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
a szerepet magaddal tisztázd elsősorban...amint úgy viselkedsz mint egy vezető a kutya elfogadja ezt nagyon gyorsan viszont folyamatos, tudatos hozzáállást igényel a dolog, a bizalom és tisztelet fenntartása-egy falkavezér mindig falkavezér, mindig megbízható, nyugodt, következetes és lojális társaival szemben
2011. márc. 29. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

és mik a legfőbb szabályok?

hazaérés után ne foglalkozzak a kutyával 15 percig, ha húz a pórázon álljak meg, gesztusevés és van még valami?:)

most pénteken fogom hazahozni, szeretném ha első perctől minden rendben menne...

2011. márc. 30. 08:26
 7/8 anonim ***** válasza:
Hol laksz, kérdező? Mondanám, hogy menj el Korom Gábor egyik előadására...
2011. márc. 30. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Olvasd el ezt a könyvet: *****


És ha tudod vedd meg Korom Gábor Neked ugatok című könyvét. Kölyökkorban még ne kezd el bevezetni a szabályokat, mert szabályok helyett értelmetlen rítusok lesznek belőle, és mikor meg majd szükség lenne rájuk, akkor ezek már használatak lesznek, és újakat (szigorúbbakat) kell találnod.


Eleinte foglalkozz a behívással, azzal hogy meghozd a kedvét a tanuláshoz, és hogy értse meg mi az amit nem szabad, hogyan működik a szobatisztaság st. Ne foglalkozz gesztusevéssel, sőt nem kell az sem, hogy engedéllyel nyúlhasson a kajához, elég lesz az is, ha leül érte.


A lényeg, hogy maradj következetes, ha valamire azt mondod, hogy nem, akkor azt tartasd is be minden áron.


A szabályok ráérnek 5-6 hónapos kora körül, mikor elkezd szófogadatlanabb lenni.



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2011. márc. 30. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!