Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Házassági bontóper nélkül...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Házassági bontóper nélkül lehet a bíróságon kérni gyermekelhelyezést?

Figyelt kérdés
Két éve külön élünk a férjemmel, a gyerekeinket én tartom el, ő szinte semmit nem hajlandó fizetni. Most munkanélküli lettem. Hogy segélyt kérjek a gyerekekre, papírokkal kell bizonyítanom, hogy tényleg egyedül nevelem őket. Sajnos most nincs pénzem, hogy az illetéket befizessem a válókeresethez.
2012. máj. 7. 11:49
 1/6 anonim ***** válasza:

Miért nem kérsz személyes költségmentességet?

Hátha megkapnád...

Menj be panasznapra, kérd el a szükséges papírokat, és kérdezd meg, hogy mit mondanak erre.

Válás nélkül nincs se gyerekelhelyezés, se gyerektartás.

2012. máj. 7. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
De igen, válás nélkül is van gyerekelhelyezés. Beadsz egy keresetet (neten van minta), csak abban nem a házasság felbontását, hanem a gyerekek elhelyezését kéred, sürgősséggel.
2012. máj. 7. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Első vagyok, valóban tévedtem, bocsánat. Gyerekelhelyezés lehet bontóper nélkül is, csak azt nem tudom, hogy vajon ezzel bizonyítva lenne-e a segély szempontjából, hogy egyedülálló vagy.

Ehhez sajnos nem értek, szóval jobb is, ha nem mondok erre semmit. :)

A lényeg viszont, hogy azt a költségmentességet én megnézném a helyedben...

2012. máj. 7. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Jó, rendben...köszönöm a válaszokat.
2012. máj. 7. 12:22
 5/6 anonim ***** válasza:
Az illetékmentességet, ha munkanélküli vagy, biztosan megkapod, ez ne tartson vissza!Kérj hozzá papírokat a bíróságon, a keresethez kell csatolni.
2012. máj. 7. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
A gyermekelhelyezéshez is kellene külön illetéket fizetni?
2012. máj. 7. 12:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!