Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mik az esélyeim? Gyermekelhely...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mik az esélyeim? Gyermekelhelyezési perről van szó!

Figyelt kérdés
A férjemtől 20 külön elünk,hagyott itt bennüket. A lányunkat most 5 éves látogatja, elviszi magukhoz. Pénzben gyermektartást nem fizet, néha bevásárol a gyereknek, viszonylag nagyobb összegben (kb20.000 ft), néha nem. Azokról amiket ő vesz a gyereknek gondosan megőrzi a blokkot, még a 200 ft-os labdáról is. Én -buta módon reménykedtem-hogy helyre áll a kapcsolat és nem pereltem be gyermektartásért, de mostmár gondolkodom rajta. A problémám az, hogy jelenleg nincs munkám-ami bízom benne hamarosan megoldódik-és félek, hogy mivel jobb anyagi körülményei vannak ő esélyesebb.Mi az én szüleimnél élünk egy nagyobb lakásban 4-en, amin van lakáshitel. Anyagilag ők segítenek. Nekem semmilyen káros vedélyem nincs, én mindent a lányomnak rendelek alá. Apukának szintén nincs káros szenvedéyle, normálisan bejelentve dolgozik kb.200.000 ft a havi fizetése. Arra hivatkozva nem fizet gyermektartás, hogy még együttélésünk idején felvettünk egy személyi kölcsönt, ami havonta 30.000 törlesztés. Az én nevem itt nem szerepel csak az övé. A láthatást én nem korlátozom, későbbiekben sem szeretném ezt tenni, bár előfordult, hogy fontosabb volt az öccsének a szülinapja, mint a gyerekhez bejönni. Kb 30 km-re lakunk egymástól.Ti mit tanácsoltok?
2012. máj. 18. 13:38
 1/6 anonim ***** válasza:
azt, hogy fizessen gyerektartást, a személyi kölcsönéhez meg nincs közöd. A gyerektartás a gyereké!! Ha ezután akar még vásárolni, tegye. Nem fogják tőled elvenni a kicsit, akkor sem, ha anyádék lakásán hitel van, sőt inkább jó, hogy van ingyen bébiszittered. Ja, és a férjed hagyott el, ez neki nem jó pont.
2012. máj. 18. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
38%
Ha bizonyítani tudja, hogy együttélésetek alatt vettétek fel a kölcsönt, akkor annak a fele téged terhel. Szóval fizethet ő gyerektartást, te meg fizetheted a kölcsönt.
2012. máj. 18. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szia!Ne félj ebben az országban nagyon súlyos indok kell ahhoz, hogy elvegyenek egy gyereket az anyjától.Ezt az ügyvédem mondta.Senki nem veheti el a gyerekedet!Gyerektartást kérj.Meg fogják ítélni.Jár!Nem neked a gyerekednek.Mivel nem vagy jó anyagi helyzetben 20%tuti megkapsz.Én harcoltam és 25%kaptam.Ügyes legyél a gyerekedért teszed!!!!!!
2012. máj. 18. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha a kölcsön felét fizetned is kellene, az 15 ezer. 200 ezres fizetésnek pedig 40000ft a 20%-a. Tehát így is 25 ezret még kapnod kell. HARCOLJ!!!!
2012. máj. 19. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen mindegy, ő kérdezett valamit, én válaszoltam, és teljesen igazam van.

Úgy bírom, hogy szimpátia alapján nyomkodják a piros kezeket. Hiába tetszik az a válasz, miszerint a kölcsönhöz semmi köze, hülyeség, van köze.

Ilyen magas fizetésnél pedig nem biztos, hogy 20%-ot ítélnek.

Szóval mondhattok neki bármit, ettől még nem feltétlenül lesz úgy.

2012. máj. 19. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mikor válás van, már megy a spekuláció, kinek hol szerepel a neve, ki milyen hitelt vett fel, ki mit fizet. Persze, nyomós indok kell hozzá, hogy egy anyától elvegyék a gyermekét (sajnos, mert soktól el kéne venni), de nagyon elkezdesz amperkodni, pénzed nincs ügyvédre, sok jóra ne számíts.
2012. máj. 29. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!