Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mit jelent az, ha megkérem a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit jelent az, ha megkérem a ház kizárólagos használati jogát?

Figyelt kérdés
Fél éve vettünk házat 5 M Ft-ért ebből lejön a szocpol, ami 450000 Ft. A többi hitel. A ház fele az enyém, a fele a férjemé. Ő egy hónapja elment, azt mondta, h nem akar és nem is fog velem és a kislányommal egy házban lakni soha többet. (teszem hozzá, terhes vagyok) Azóta semmi hír róla, én meg beadtam a válást. Ha ezt megkérem, neki mennyi joga lesz még a házhoz? Ha eladnám, akkor is felezni kell vele?
2009. jún. 30. 14:24
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
27%
Övé a fele, ki kell fizetned az ő részét, hogy scak a tiéd legyen.
2009. jún. 30. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
17%
Ha kettőtök nevén van, mindenképp feleződik. Mit tettél, hogy ennyire megutált?
2009. jún. 30. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. A családja beszélte tele a fejét, teljesen megbolondították. Engem azért gyűlölnek, mert megmondtam, h dolgoznia kell. Erre az anyja nekemállt, h kidolgoztatom a lelkét, meg 1001 dolog amit nem részleteznék, de mindbe benne van az anyja keze. (ja am egy héten 5 napot dolgozott 8 órában, egy gyárban)
2009. jún. 30. 15:20
 4/17 anonim ***** válasza:
39%

Ha eladod, le kell belőle vonni a hitelt és csak a különbözetet kell felezni. A szocpol miatt azért nem olyan egyszerű a helyzet, mert az is rá van terhelve a házra. Csak okosan, nem tudom én sem, mi miatt lépett le a fickó, de ami fontos, tégy meg mindent, hogy a gyerekeidnek jó legyen!

(csak szerény számítások szerint, ha 5 milla volt a ház, azt most csak kevesebbért tudod eladni, a hitel végtörlesztésének is vannak költségei, a szocpollal sem tudom, mi van, de az biztos, hogy anyagilag nem jössz ki jól ebből. Ha lelépett ki tudja hogyan tudsz majd gyerektartást érvényesíteni, plusz még fizetni kell a közösen felvett hitelt is. Mivel ebben adóstársak vagytok, az is egy cifra dolog! Feltétlen keress meg egy ügyvédet!)

2009. jún. 30. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
43%
Hát a magyar ember általában heti 5 napot dolgozik 8 órában és van olyan, aki ezért is panaszkodik.
2009. jún. 30. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy elég nagy öngólt lőttél a válással. Mivel mindenképpen ki kell fizetned a férjednek a ház felét (eladni nem tudjátok, mivel a szocpollal egy 10 éves elidegenítési és terhelési tilalmat is bejegyeznek.), amit nem tudom, hogy a gyesből vagy a gyedből hogy fogsz megoldani. Hitelt sem kapsz így, mert a gyed és a gyes nem munkabér, nem fogadják el a bankok. Ha lehet, akkor még visszavonnám ezt a válás dolgot.
2009. jún. 30. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Miért kellene neki fizetni, ha valójában a hitelt még nem is törlesztették? De tényleg, valaki, aki ebben jártas, számolná már ki, hogy akkor hogy is megy ez? A pasi csak úgy lelép és kéri a fél ház árát, amikor az még ki sincs fizetve és a nő kifizeti a felét, plusz még évezredeken át fizeti a hitel részleteit is? Ez így nagyon nem stimmel, főleg gyeddel, gyessel, kisgyerekkel, terhesen... nagyon durván hangzik!


Tudnál menni valahová a gyerekekkel? Mert ha igen, jobban járnál, ha a férjedre hagynád a házat, vagy nem is tudom, nincs könnyű helyzet, egyik megoldás sem tűnik igazságosnak valamelyik féllel szemben.

2009. jún. 30. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Menjel be a bankba, es kerd meg segitsenek neked, mondd el amit itt leirtal!!!

A legjobb lenne, ha visszaadnad a hazat (menekulnel a hazbol) es mindegy mennyi penzed marad, elmennel a szuleidhez lakni. Egyedul terhesen, kisgyerekkel, gyedbol, gyerektartas nelkul????! A, ne menjel tonkre, add el a hazat, es menjel haza egy szobaban ellesztek anyukadnak. Remelem, nagyon remelem hogy haza tudnal hozzajuk koltozni.

Ne tedd magadat tonkre!!!!!

2009. jún. 30. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Azért ez nem ilyen egyszerű, már csak az elidegenítési és terhelési tilalom miatt sem! Ez nem úgy működik, hogy "visszaadom a házat". A banknak az már ugyan nem kell, ő a kamattal növelt pénzét akarja megkapni, nem biztos, hogy a legjobb ötlet tőlük kérdezni. Ügyvéd kell ide, ha nem akarsz még nagyobb pácba kerülni! (Tudom, az is pénzbe kerül)
2009. jún. 30. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Ha nem fizetni a banknak a kolcsont, ugyis pillanatok alatt viszik a hazat, ugyhogy edes mindegy, hogy a kerdezo meghirdeti, vagy viszi a bank magatol.
2009. jún. 30. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!