Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Nagyszűlői kapcsolattartás...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nagyszűlői kapcsolattartás hogyan szokott zajlani?

Figyelt kérdés

Azt már tudom, hogy megszokták ítélni. Nyilván amennyiben a nagyiéknál minden körülmény rendben van.

Gyámügyes hölgy azt mondta, hogy általában ez egy hónapban 1 nap szokott lenni. Mivel sok nagyszűlő messze él, így akár össze is lehet vonni a napokat, és a nyári szünetben huzamosabban pl. 1-2 hetet lehet a gyermek a nagyinál. Ezt kinek az idejéből "vonják" le?


2012. jún. 4. 10:36
 1/9 anonim ***** válasza:
levonják? az apának ismegvan a láthatása,a nagvszülőknek is. A fennmaradó idő az anyáé
2012. jún. 4. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
19%
Úr Isten! Sajnálom a gyerekedet, hogy ezt is a bíróságon kellett elintézned! Nem lehetett volna normálisan, emberi módon?
2012. jún. 4. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Tehát arra irányulna a kérdésem, hogy az apa amúgy is kevéske láthatásából ítélnek meg a nagyiknak láthatást, vagy esetleg az anya amúgy is sokkal több idejéből szoktak? Bocsánat ha nem voltam egyértelmű.


Természetesen arról a felállásról beszélek, hogy gyerek az anyánál vagy elhelyezve. Apa 2 hetente hétvégén láthatja a gyereket. Tehát ez esetben?

2012. jún. 4. 10:44
 4/9 anonim ***** válasza:
45%

Normális körülmények között az unoka rendszeresen eljár a nagyiékhoz. Ha nagy a távolság, akkor inkább a nyári hosszú szünetben 1-2 hétre a szülők odaköltöztetik az unokát. Persze a nagyiékkal előre egyeztetett időpontban.


Ha ezt a bíróságon kell intézni, régen rossz.

2012. jún. 4. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

De lehetett volna, ha sajnos nem csak az egyik fél törekszik erre hanem mindkettő. Sajnos az egyik fél hiába feszül meg, hogy segítőkész akar lenni, ha a másik nem.


Egyébként meg nem én vagyok sem az anya, sem az apa, de még csak a nagyi sem. Csak úgy érdeklődtem, mert ma már egyre többet lehet hallani arról, hogy már külön szbályozzák a nagyszülők láthatását. (nyilván szomorú, hogy ide el kell jutni, de ha nincs más mód, akkor igenis menjenek a nagyszülők a hatóságokhoz)

2012. jún. 4. 10:47
 6/9 A kérdező kommentje:

Természetesen ha apuka anyuka együtt él, és minden rendben a házasságban akkor természetesen bármikor lehet menni az unokáknak.

Én most azt kérdezem amikor sajnos a házasság megszűnik, és az a fél akinél a gyermeket elhelyezik, nem hajlandó "adni" az idejéből.


Természetesen az apa is viheti a gyermeket az ő idejében, de lássuk be, hogy azt a kevéske kis időt nyilvánvalóan sok apa szeretné 100%-ban a gyerekkel tölteni. És akkor arról még nem is beszélve, hogy ha több 100 km-re laknak a nagyszülők. Lehet sok apának sem anyagilag, sem időben nem lenne alkalma vinni a gyerekek a nagyihoz.

2012. jún. 4. 10:49
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
az anya "idejéből"
2012. jún. 4. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nálunk volt ilyen, mert a volt nejem el akarta tiltani a gyerekeinket az édesanyámtól. Havi 1 napot ítéltek meg, és nyáron kétszer egy hetet. A gond az inkább azzal volt, hogy hiába akartam én anyuhoz elvinni a gyerekeket, hivatalosan én voltam édesanyám ellen, mert engem és az exemet (akkor még házasok voltunk) kötelezték a láthatás biztosítására és amikor az exem az én tudom és beleegyezésem nélkül vitte el a gyerekeket vidékre egy hónapra a saját anyjához, és emiatt nem jött össze édesanyám láthatása, akkor engem is megbüntettek, mert én is kötelezett voltam, hiába bizonygattam, hogy az exem velem is kitolt, mert tőlem is elvitte a gyerekeket. Szóval járható az út, de sok buktatója van.
2012. jún. 4. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha már megvolt a válás és a gyerekelhelyezés, úgy a nagyszülői láthatás mindig annak a szülőnek az idejéből jön le, akinek a rokai a nagyszülők, tehát ha az anyánál helyezik el a gyereket, akkor az anyai nagyszülők az anya idejéből, az apai nagyszülők az apa idejéből kapnak. De szomorú, ha az anya vagy apa a saját szüleihez sem viszi önként az unokákat. Ez általában akkor szokott inkább gond lenni, amikor még nem váltak el a szülők és a fentebb számszerűsített időpontok is ez esetben élnek, feltételezve, hogy a többi időben úgyis a szüleivel (tehát mindkettővel) van a gyerek. Válás után valószínűleg nem ítéli meg a gyámhivatal, hogy az apa a saját idejének a felét átadja a nagyszülőknek.
2012. jún. 4. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!