Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Szüleim válnak. Melyik jogszab...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szüleim válnak. Melyik jogszabályokból kell felkészülnöm?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A helyzet a következő: Szüleim gyakorlatilag külön élnek, 20++éve utálják egymást, de még papíron házasok. most szánták rá végre magukat arra, hogy ezt rendezzék. Én vagyok a "gyerekük", de már 26.


Amiről szó van: Igazából volt egy nagy rakás családon belüli erőszak meg érzelmi zsarolás ahogy az lenni szokott ilyenkor. Igazából mindkét szülőm érzelmileg labilis, negatív hozzáállású ember, igazából az mondanám hogy gyereknevelésre is alkalmatlanok, még jó hogy már felnőttem.


De jó esetben csak a vagyonmegosztásról lesz szó. Az viszont bonyolult eset. Nagymamám vette a telket, meg anyámnak benne van a lakása, ennek ellenére az egész ingatlan bolond módon fele-fele arányban van a nevükön. Meg lesz valami megegyezés.


Az én célom evvel kapcsolatban: soha nem voltam még bíróságon, meg akarom védeni magam ennek a bonyolult ügynek a jogi dolgaitól, nem tudok semmit az eljárásról, és meg akarok ettől az ügytől ép bőrrel szabadulni.(Ha tanúskodnom kell)


Tehát: -milyen jogszabályokból kell felkészülnöm, hogy ne legyen bajom?

-hogy megy az eljárás? tényleg igaz, hogy közjegyző is elválaszthatja az embereket, hogyha megegyezés van?

-Csak a vagyonmegosztást szokták intézni, vagy büntetőügy indul a családon belüli erőszak miatt automatikusan?


Várom a válaszokat.Bocsánat, ha butaságokat kérdeztem. Inkább mint hogy buta maradjak.



2012. júl. 2. 12:21
 1/8 anonim ***** válasza:
Csak a bíróság tud elválasztani 2 embert. A vagyon meg 20 év után közös, tehát, fele-fele arányban osztoznak mindenek, Úgy az ingó, mint az ingatlan, vagy a pénz dolgában. Ha adósságuk van, az is közös.Neked nem kell majd tanúskodnod, hacsak egyik szülőd meg nem nevez majd tanúnak.
2012. júl. 2. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Csak a vagyonmegosztást szokták intézni, vagy büntetőügy indul a családon belüli erőszak miatt automatikusan?


a családon belüli9 erőszakkal már nem fognak mit csinálni, mert nincs rá bizonyíték, meg nem történt meg időben a feljelentés....

2012. júl. 2. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. ez a "20 év után közös a vagyon" meg egyebek melyik számú jogszabályban vannak? Ettől eltérően is meg lehet érvényesen egyezni, hogyha azt akarják?
2012. júl. 2. 12:43
 4/8 anonim ***** válasza:

1. NEKED egyáltalán nincs beleszólásod a szüleid válóperébe, ez KETTEJÜK ügye, kivéve, ha tanunak vagy beidézdve. Akkor viszont CSAK a feltett kérdésekre kell válaszolnod a legjobb tudásod szerint és öszintén.

2. Az EGYETLEN jogaszbály, amit ismernekd kell, az az, hogy a hamis tanuzást büntetik, tehát igazat kell modanod.

3. A házasság alatt szerzett ÖSSZES vagyon felezödik, függetlenül attól, hogy minek a nevén van. 20 év alatt gyakorlatilag kizárt, hogy valamelyik vagyontárgy ne legyen közös, kivéve, ha az már a házasság elött is valamelyik tulajdona volt vagy valamelyik fél örökölt - ezek ugyanis soha nem lesznek közösek. DE!! Az ezekre költött pénz igen, tehát ha felújitották vagy törlesztettek, akkor az az erték felezödik.

4. A családon belüli eröszak NEM válóperes téma, ezt külön büntetöjogi perben kell elintéztetni, feltéve, hogy van rá bizonyiték, egyébkßen semmi esély sincs erre.

2012. júl. 2. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"meg akarom védeni magam ennek a bonyolult ügynek a jogi dolgaitól"


MIT akarsz magadon védeni: Ehhez neked semmi közöd, egy házasság meg a felbontása is KÉT ember magánügye.

Rád nézve semmi jogi következménye nincs, semmi értelme ezen agyalnod.

Ha tanunak beidéznek, akkor úgyis kérdeznek, neked meg válaszolni kell és ennyi az egész. NE hazudj és akkor semmi bajod sem lehet. Az egyetlen veszély, hogy ha nem igazat mondasz, megbüntetnek hamis tanuzásért.

2012. júl. 2. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Értem az előbbieket. Na most még egy "csavar" az ügyben, hogy a jelenlegi kitaláció szerint úgy lenne megoldva, hogy a házat nem akarjuk eladni, hanem apám részét kifizetjük és az én nevemre kerülne a háznak az a fele, tehát én is nyakig benne vagyok az ügyben, ezért írtam ki a kérdést, és ezért akarok a részletekkel tisztában lenni.
2012. júl. 2. 14:28
 7/8 anonim ***** válasza:

"Na most még egy "csavar" az ügyben, hogy a jelenlegi kitaláció szerint úgy lenne megoldva, hogy a házat nem akarjuk eladni, hanem apám részét kifizetjük és az én nevemre kerülne a háznak az a fele, tehát én is nyakig benne vagyok az ügyben, ezért írtam ki a kérdést, és ezért akarok a részletekkel tisztában lenni."


Ennek semmi köze a válóperhez, ha aád neked eladja a részét, akkor az közönséges adás-vételi szerzödéssel történik, amit közjegyzönél célszerü intézni.

2012. júl. 2. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nézd Kérdező, a Polgári törvénykönyvet (Ptk) meg a Családjogi törvényt (Csjt) olvasgathatod, (mindkettő elérhetó a neten is) de miután ez sok-sok jogi halandzsa, egyszerűbb, ha elmész egy ügyvédhez, és tanácsot kérsz a téged érdeklő kérdésekben.
2012. júl. 3. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!