Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Testvér láthatási jog. Hogyan?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Testvér láthatási jog. Hogyan?

Figyelt kérdés
A szüleim válnak. Én és a húgom az édesapánkkal élünk (mindketten nagykorúak vagyunk) az öcsém,(10éves) anyámmal. Apának 2x2 hét van leszabályozva a nyári kapcsolattartásra. Anyám különböző hazugságokat adott be a bíróságra, hogy apát tiltsák el az öcsémtől. Kérni szeretném, az én láthatási jogomat is. Ha apát eltiltanák, én mennyi időt kapnék a nyári szünetből és mikortól lépne ez érvénybe? Ha nem tiltanák el, akkor az ő idején felül nekem is járna a láthatási jog? Anyám semmibe nem egyezne bele, úgyhogy bírósághoz kell fordulnom és szeretnék tisztábban látni. Köszönöm a válaszokat.

2012. júl. 2. 17:18
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

jogiforum.hu


itt érdeklődj,itt ügyvédek,jogászok válaszolnak.

2012. júl. 2. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A Családjogi törvény sajnos igen szűkszavúan szól e témakörről.

A kapcsolattartás végrehajtása és pótlása tárgyában szerencsére van jogforrás, ez a 149/1997. (IX. 10.) Kormányrendelet a gyámhatóságokról, valamint a gyermekvédelmi és gyámügyi eljárásról.


A kormányrendelet 28. § (1) bekezdése szerint „A gyermekkel való kapcsolattartásra mind a szülő, mind a nagyszülő, mind a nagykorú testvér, továbbá - ha a szülő és a nagyszülő nem él, illetőleg a kapcsolattartásban tartósan akadályozva van, vagy kapcsolattartási jogát önhibájából nem gyakorolja - a gyermek szülőjének testvére, valamint szülőjének házastársa is jogosult.”

A Gyámhivatal dönt a szülőkön kívül más kapcsolattartásra jogosultak (nagyszülő, nagykorú testvér, szülő testvére, szülő házastársa) kérelme tárgyában, akár van a szülők között bontóper vagy gyermekelhelyezési per, akár nincs.

2012. júl. 2. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Kihagytam az összegzést: tehát a Gyámhivatalba (nem bíróságra) kell benyújtanod a láthatási kérelmet, ahol az esetek többségében pozitívan bírálják el.
2012. júl. 2. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Mia_may ***** válasza:
100%
hagyod , hogy anyukád hazudozzon apukádról ?:\ bocsánt de ez azért durva ,hogy édesanyád nem veszi figyelembe ugymond a testvéredet nem gondolja ,hogy Ő bizony szeretne veletek többet találkozni ?:\ bocsánat , hogy nem a kérdésre válaszolok és nem elítélni akarom anyukádat de ez igazságtalanság !!:(
2012. júl. 12. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!