Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Közel 30 éves házasság után...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Közel 30 éves házasság után ez lehetséges?

Figyelt kérdés
Egy közel 30 éves házasság esetén váláskor, ha a feleség nevén van szinte minden,akkor a férj csak annyit kap,ami a nevén van? Olyasmit is hallottam hogy a házasság során szerzett vagyon feleződik..? Egyszerűen nem tudom elhinni,hogy ilyen esetben,ennyi idő után,egy tisztességesen dolgozó férj a semmiről kell hogy induljon,csak azért mert a közösen megszerzett dolgok a felesége nevén vannak?Segítsetek hogy ez hogy működik.! Előre is köszönöm.!
2012. júl. 20. 21:19
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A házasság vagyonközösség. A házasság után létrejött közösen megszerzett vagyon feleződik.
2012. júl. 20. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
57%
A házasságban vagyonközösség van, így teljesen mindegy kinek a nevén van, feleződik. Csak a házasság előtt szerzet vagyon nem feleződik. Illetve az akkor feleződik, ha volt egy házad és a házasság alatt annak az árán vettetek egy másikat.
2012. júl. 20. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
41%
Így van. Házasságban szerzett vagyon közös. A feleség azt viheti felezés nélkül, ami anno a házassági szerződésben az ő nevén volt. Mást nem.
2012. júl. 20. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
86%

1. Ha nem volt külön házassági szerzödés, akkor MINDEN, amit a házasság ALATT szereztek, közös vagyon.

2. Kivétel az, ami valamelyik házastársnak már a hazasság elött megvolt (pl. ha valameiylknek volt elötte egy háza, az a saját tulajdona marad, viszont a házasság alatt ráköltött összes költség - kölcsöntörlesztés, felújitás - értéke felezödik), amit a házasság alatt örökölt, illetve amit a magánvagyona eladási árából vett.

3. Ebböl következöen nagy valószinüséggel a vagyon felezödik. A legokosabb, ha megkeres a férj egy ügyvédet, a konkrét adatokkal.

2012. júl. 20. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A házasság alatt megkeresett pénz is közösnek számít.

Elvileg ha ketten együtt kerestetek havi 100 e Ft-ot (a könnyebb számítás miatt írtam ezt az összeget), akkor az 100 e x 12 x 30, azaz 36 millió forint.

Ezt ügyvéddel át kell számoltatni, mert módosítja a költés (pl havi megélhetés), egyéb kiadások, illetve az infláció is.

De alapvetően közös.


Ha bármelyikőtök bankszámláján van pénz, akkor az is feleződik. Ha külön bankszámlátok van, akkor a kettő összege feleződik.



Csak egy példa: házasságom alatt vettem egy autót. Ha elválnánk - hiába van az én nevemen - az ára felét ki kell fizetni annak, aki meg akarja tartani. Vagy el kell adni és felezni a vételárat.

Ingatlannál úgyszintén.


Keress fel egy ügyvédet, mindenről tájékoztatni fog!

2012. júl. 20. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a világos válaszokat! Kezd előttem letisztulni a kép..de sajnos semmi jó.... :/
2012. júl. 22. 12:05
 7/7 anonim ***** válasza:

Most volt házassági szerzödés, vagy mindent a fleség vett még a házasság elött? Miért mondod, hogy semmi jó?


Azt irta valaki, csak szerintem nem figyelted, hogy meg´ha minden eredetileg a feleség különvagyona lenne is, a házasság ideje alatt ráköltött érték felezödik, tehát amennyivel értékesebb lett, annak a fele jár a férjnek.

2012. júl. 22. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!