Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Van egy barátnőm és nem tudja...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Catalina kérdése:

Van egy barátnőm és nem tudja mit tegyen! Válni akar, és útban van a baba, de nem akarja, hogy a férj nevén legyen a baba. A fogantatás a házasság előtt történt. Mik a lehetőségek?

Figyelt kérdés
Kérhet-e gyerektartást, ha nem a férje nevén van a gyerek, de a bíróság megcsináltatja az apasági tesztet?
2012. jún. 27. 15:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ha a férjéé a gyerek, természetesen kérhet gyerektartást, és nem kell, hogy a férj nevén legyen a gyerek.
2012. jún. 27. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
48%
A férj nevére fog kerülni a gyerek, még ha el is válnak a szülésig.
2012. jún. 27. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Útban van a baba. Ha jól értem, kevesebb, mint 9 hónapja házasok, és válni akar?

Egyébként szerintem kérhet, ha bebizonyosodik, hogy a fickóé a gyerek.

2012. jún. 27. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
79%

Elég undorító dolog, hogy azt akarja, ne legyen a nevén, de a gyerektartás az kell!


Amúgy ez nem így megy: házasságban fogant baba, vagy azóta összeházasodtak: vélelem, hogy a férj az apa --> az ő nevén is lesz.

Házasságon kívül fogant és született gyerek: nincs ilyen vélelem, nem lesz a nevén, de így nincs kitől tartást sem kérni!

2012. jún. 27. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
74%
Az előzőnek teljesen igaza van. Mindenképp a férj nevére fog kerülni. Jó példa rá, hogy Majka és Dundika gyereke is Dundika férje nevére kellett anyakönyvezni. Vagy a Várkonyi Bocskor párnál is.
2012. jún. 27. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
66%
Első körben valószínűleg a férj nevét kapja a baba, aztán ha barátnőd akarja, elintézheti hogy az ő nevén legyen. Ha a férj valóban a gyermek apja, akkor fizetnie kell majd gyermektartást, és joga lesz a láthatáshoz is.
2012. jún. 27. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
76%
Már bocs, de szerintem a barátnódnek először gerincet kellene növeszteni... terhes lesz, majd megházasodik, majd válni akar, gyerektartást akar, de azt nem akarja, hogy a férj nevén legyen a gyerek... és mindezt mondjuk fél-kétharmad éven belül... én a bíró helyében biztos, hogy elrendelném a pszichológiai vizsgálatát gyermekelhelyezés kapcsán, mert ez nem egy érett személyiség cselekvésére vall.
2012. jún. 27. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
66%

Automatikusan a férje nevére kerül a gyerek!!!Párom elvált feleségétől,és volt felesége terhes lett új pasijától,megszült,és párom nevét kapta a gyerek!Sok papírmunka után sikerült megváltoztatni az apja nevére.

Ha szabad kérdeznem,miért akarsz válni?Nemrég házasodtatok össze.

2012. jún. 27. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Bocsi rosszul írtam,barátnőd miért akar válni??? Nemrég házasodtak össze! Utolsó voltam
2012. jún. 27. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Már megint ez a hülye "nevére kerül" fogalom, ami jogilag nem létezik és sose lehet kideríteni, mit értenek alatta... Úgy érted, hogy a férj jogilag ne legyen az apja a gyereknek? Akkor nem jár gyerektartás, mert jogilag nincs közük egymáshoz. Viszont házasoknál ez nem kivitelezhető, még ha elválnak se, mert a válás után el kell telnie bizonyos időnek, hogy azt feltételezzék, hogy nem a férjé. Vagy úgy értetted, hogy jogilag ő a gyerek apja, szerepel az anyakönyvi kivonatban, csak éppen nem az ő vezetéknevét viseli a gyerek? Ez lehetséges, és ilyenkor gyerektartás is jár. Más kérdés, hogy a gyerek vezetéknevéről a szülők döntenek és ha nem tudnak megegyezni, akkor mindkettejükét megkapja.
2012. jún. 28. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!