Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Miért kell egy váláshoz ügyvéd?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért kell egy váláshoz ügyvéd?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy sokan fogadnak ügyvédet amikor válnak. Az ügyvéd akármilyen jó vagy rossz , egyre megy ki, ő jól megszedje magát. Nekem annyira érdekes és ellenemre vall, hogy két ember együtt élt. A férfi elvette a nőt feleségül, majd sztár ügyvéddel válnak el, aki ugye még jobban mérgesíti a helyzetet.

Szerintem mindenki tisztában van azzal, hogy kinek mi jár és mi számít.

De azért az is érdekes nekem, hogy aki ügyvédet fogad az kizárólag arra megyen ki, hogy azzal akivel le élt x évet, jól le tudja nyúlni. Közben észre sem veszi, hogy a gyermeke rá megy, vagy gyülölködés lessz belőle.

Szerintem aki válni akar az ügyvéd nélkül is el tud, aki pedig pénzért válik el, az fogad ügyvédet.

Erre élő példa a nejem. Eddig kb 100 000-et adott ki ügyvédre a semmiért. Azt amit az ügyvédje megtett , én is megtettem volna neki ingyen.

Szóval nagyon tirpák dolog.

Tudom, hogy most le is fognak pontozni egyesek, d azért egyszer élünk és nem mindegy, hogy a bíróságon már úgy fogadnak, hogy már vártuk. Ja és nem is beszélve a perköltségről. Ha jól tudom 60 ropi/tárgyalás.

Szóval, anno két ember szerette egymást, majd meg lett a baj álltalában az egyik fél részéről. Majd el válnak az helyett, hogy le ülnének megbeszélni , ki mit rontott el és hogyan kellene rendbe tenni.

Mondjuk nekem nagyon bosszantó amikor azt olvasom itt egyes nők szerelmes lett a kollégályába, hol ott az csak izélni akart vele. De ez vissza felé is érvényes a másik nemre.


2012. júl. 21. 10:40
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
38%

Szerintem az értelmes emberek megtudnak egyezni és normális módon eltudnak válni.

Akik ügyvédre szorulnak vagy szerepelni szeretnének, vagy az egyik fél nem becsületes.

2012. júl. 21. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
67%

"kollégályába"?????


Na látod, ezért kell az ügyvéd... az legalább egy mondatot le tud írni helyesen.

2012. júl. 21. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy vettem észre, hogy általában az a fél húz az ügyvéd felé, aki a sértett fél és aki úgy akar kilépni a házasságból, hogyha már őt megalázták valamilyen módon (akár csak azzal, hogy elmondta a férje, hogy már nem szereti őt, nem megy az együttélés), akkor ő is visszavágjon valamilyen eszközzel.

Persze ez csak egy dolog. Vannak komolyabb esetek, amikor az egyik fél semmit nem akar adni, a másik pedig akár csak a saját vagy a gyerekei megélhetését nézve igenis meg akarja kapni, ami jár. Ha önszántából nem adja a férj/feleség, akkor kénytelen ügyvédhez fordulni. Egyszóval nem feltétlenül rossz emberre vall az, ha valaki ügyvédet fogad, lehet csak a kényszer hozza így. Az is lehet, hogy pont a gyerekeken nem tudnak megegyezni. Sok minden előfordulhat.


Nagybátyámék is mostanság válnak, de nekik sikerült mindenről megegyezni. Voltak viták. Pl. számítógépet ne merje elvinni a felesége, mert lehet hogy ő kérte, de tőlünk, azaz a férj felőli rokonságtól kapták, ezeket hagyja szépen ott nagybátyámnak. Jól összevesztek, de végül csak belátta, hogy ez így helyes. Ennyi.

2012. júl. 21. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Azért kell ügyvéd, mert a közösen megszerzett dolgokhoz mindketten ragaszkodhatnak...vagy pl. a gyerekelhelyezés is elég kényes kérdés szokott lenni.

És igen az írni-olvasni tudást is valakinek kellene képviselni

"azt olvasom itt egyes nők szerelmes lett a kollégályába"

- kollégáJába

- egyes nők szerelmesEK lettEK

"álltalában" >>> általában

"el válnak" >>elválnak

ááá nem is folytatom, helyesírás=1


Egyébként meg mindenki ügyvéddel válik, és az ügyvédek nem feltétlen leresnek ezzel olyan jól! Hacsak nem valami sztárpár válik, ahol zsebbe lehet nyúlni, de az átlag ember nem ilyen!

2012. júl. 21. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

* leresnek ezzel olyan jól


keresnek

2012. júl. 21. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Míg válásig jut a helyzet, megutálják egymást, és ezzel jön a visszavágó. Néha pedig egyik fél teljesen ellehetetleníti a másikat, ilyenkor érthető is a dolog, én is inkább azt vallom, ha megdobnak kővel, dobd vissza kisbaltával. Bizonyos körökben ezzel lehet leginkább célt érni. A gyerekek?! Van amikor maga a válás lerendezi szegényeknek az életét, már nem oszt-szoroz, mi megy a fejük fölött.
2012. júl. 21. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

basszus, rossz a billentyűzetem, másrészt , a fősulin több dologra is meg a tanítanak, egy csúnyán írni, kettő helytelenül, három műszaki érzék. innentől kezdve se nem nyelvtan ill magyar tanár nem vagyok. de egy az tény , hogy semmi köze a helyesírásnak és a billentyűzetem hibályának a föl tett kérdés tartalmi mondani valójához. nem is beszélve a leírásról.

akkor egyszerűsítsük le a kérdésemre a választ . azért kell ügyvéd, mert az egyik fél jól le akarja húzni a másikat.a tirpák ügyvéd , meg még lovat is ad alá. most jött el a meggazdagodás idelye címszóval. ezért kényes kérdés a gyermek is , mert ma sajnos ők is csak pénz egyes tirpák nőcskék szemében. az, hogyan vágják tönkre gyermeküket, az nem számít. az ügyvéd meg addig el megy nyarali, amig a kedves ügyfél tönkre vágja a családját a busás haszon érdekében. hm. le egyszerűsítve

2012. júl. 21. 17:08
 8/15 anonim ***** válasza:

És a rossz billentyűzeted ír j helyett ly-t? :)

mindegy!


NAgyon sarkítassz!

1. Nem az ügyvéd kezdeményezi a válást!

2. ő már csak akkor lép be, ha megkeresik, hogy addig mi történik az nem az ő dolga!

3. Az ügyvéd szolgáltatást nyújt, aminek ára van, perbeli képviselet, eljárás a hatóságok előtt stb. Még választhatsz is, hogy melyik tarifájút kéred fel. És dönthetsz úgy, hogy nem fizetsz ügyvédet. Kérhetsz kirendeltet is!


Amúgy mi bajod az ügyvédekkel? Nem miattuk vannak válások...

2012. júl. 21. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

egyértelmű, hogy nem miattuk vannak a válások. de az is egyértelmű, hogy amit látok környezetemben az nagyon rossz. de az ügyvéd aki rá veszi az ügyfelét. Akor úgy mondanám , van a képviselő ügyvéd és van a kihasználó. gondolj bele, hogy a külön ingatlanból, ami házasság előtt szerzett , abból akar kéretni az ügyfelével. akkor ez mi ha nem gerinctelenség. nincs törvényi alapja ennek. ugyan is ki mondja egy törvény az ilyen esetekre vonatkozó elárást. de az ügyvéd Még hozzá meg adom a nevét is, hogy senki ne álljon vele szóba, egy miskolci ügyvéd aki nem tudom hol vette a diplomályát. elvileg Dr. Rácz Mária.

Akkora nem normális ügyvéd, hogy egy halottra fogta a házasság megromlását. Akit az ügyfele nem is ismerhetett. Akkor szerinted, mi ez?

Ha nem lovalás a haszonért. Ja, tudok más ilyen sztár ügyvédet is aki biztatja az ügyfelét a semmiért. Nem beszélve egy 14 éves gyermek ment rá.

Amugy azt a szót írom le ,, ly-el. aminek a helyére ha l betűt tennék, akkor is értelmes szó lenne belőle. Olyan , mint a luk,vagy lyuk.

2012. júl. 21. 18:07
 10/15 anonim ***** válasza:

Bocs, de nekem ez még mindig fáj: "diplomályát" és ez pont nem olyan szó, mint amiről te írsz!


a másik dolog meg, inkább mélyedj el kicsit a törvényekben és utána kritizáld azt, aki ebből évekig tanult.

Vannak ilyen ügyvédek, meg vannak olyan ügyvédek. Mint ahogy vannak normális emberek és vannak nem normálisak! Ennyi!

Keres egy jó ügyvédet és pereld vissza, azt amit vesztettél! Ők azért vannak, hogy megtalálják a kiskapukat! Most a te ügyvéded maradt alul, keress másikat!

2012. júl. 21. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!