Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Leírnád nekem, hogy mi vezetet...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Leírnád nekem, hogy mi vezetett a váláshoz/szakításhoz? Többnyire kisgyerekes anyukák/apukák válaszát várom.

Figyelt kérdés

Amióta megvan a fiúnk(4,5 hós) eléggé elmérgesedett a viszonyom a férjemmel és nem tudom meddig bírom/bírjuk még.

Nagyon szeretem de ez a sok vita szinte megöl.


Szeretném ha leírnád a gyerek/gyerekek korát, a probléma okát, korotokat,a gyermekelhelyezést(hogy kihez került, milyen feltételek voltak, mennyire számítanak itt az anyagiak stb.), ha tudnád megpróbálnád megváltoztatni a kapcsolatotokat?

A válás után milyen volt a viszonyotok és most milyen?

Ja és ha bármit megosztanál még velem, megköszönném.


2012. jún. 12. 11:41
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Megpróbálom röviden.

Amikor a fiam 2 éves körüli lehetett már akkor jöttek a gondok,de én mindig reménykedtem,hogy megváltozik minden,és jó lesz mint régen.Sokáig húztam azt amit nem kellett volna.

Váláskor a fiam 6 éves volt.Én 26 éves voltam akkor.

Válásom oka: Nem volt közös életünk. Eltávolodtunk egymástól. Nem kommunikáltunk egymással.Itt nem a beszélgetésekre gondolok, hanem arra,hogy abszolút nem beszélgettünk már egymással. Reggel amikor ment dolgozni köszönt.Este ha hazajött köszönt és ennyiből ki is merült a beszélgetés..Én eléggé beszédes voltam,és alig vártam,hogy este vacsoránál a férjemnek elmesélhessem mi volt a melóhelyemen,mit éltem át aznap stb.. De nem érdekelte. Így a végén már csak a fiammal beszélgettem,játszottam. Úgy éreztem magam mint egy kismadár aki kalitkában van bezárva.De a legnagyobb gondot az anyósom okozta. A férjem meg az anyósom mellé állt. Ez jobban fájt mint hogy nem kommunikáltunk.

Válásunk ennek ellenére békésen zajlott le. Énhozzám került a fiam. A gyerektartással voltak gondok az elején ,mert kijelentette,hogy az ő fia soha nem fog semmiben sem hiányt szenvedni,és mivel ő piszok jól keresett(feketén) ígéri havonta átutal a fiának 50 ezret. A bíróságon mivel nem volt bejelentett munkaviszonya így az akkori minimálbér 20%-át ítélték meg.Ez 9000 forint volt. Az első hónapban küldött is 50 ezret. Utána soha többé csak a 9000 forintot. Utána már nem volt fontos neki,hogy a fia semmiben ne szenvedjen hiányt.Így anyagilag igencsak padlóra kerültünk a fiammal.

Írtam,hogy békésen váltunk el,de a válásunk után voltak dolgai..Később hogy megismerte az új élettársát újra rendes lett. Bár a gyerektartásnál szólnom kellett,hogy a mindenkori minimálbér az évek múltával emelkedett,így a gyerektartást is annak mértékében emelni kéne,ezért most 13.000 forintot fizet.

A fiúnkat csak úgy támogatja,hogy ha nyáron ott van 1-2 hónapig akkor ő gondoskodik róla.Eteti,itatja, ad neki zsebpénzt stb.. Vagyis évente 1-2 hónapot náluk van..

Mi nem találkoztunk a válás óta.A barátság megvan,telefonon elbeszélgetünk mint két jó barát,de számomra már nem fontos. Azóta én is újra férjhez mentem,és jelenleg is boldog házasságban élek.

2012. jún. 12. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod. Én is a fiammal beszélgetek:)

Tehát már dolgoztál amikor elváltatok. Ugye én még GYES-en vagyok, meg hát tanultam a gyerek előtt, szóval nekem csak az a 41.000Ft-om van.

2012. jún. 12. 12:06
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Feleségem a házasságunk utolsó éveiben megcsalt rendszeresen több fërfival. Obszénabbnál obszcénak képekből,levelekből tudtam meg.

Azonnal elköltöztem. Fizettem tisztességesen mindent. Önként adtam havi 110ezer ft-ot. Ez neki nem volt elég,követelt,követelt,követelt.

Ezt megelégelve bíróságra mentem. Innentől jött a pokol. Feleségem

szépen lassan megbolondult,mert felére vittél le a tartásdíjat bíróág Lányomból idegroncsot csinált feleségem. Hosszas per után márciustól nálam helyezték el gyermeket. Igyekszem lányombólwegy egészséges lelkületü felnőttet nevelni. Így élünk most.

2012. jún. 12. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Sajnálom a lányod és persze téged is!

Köszönöm a válaszod!

2012. jún. 12. 12:36
 5/15 anonim ***** válasza:
50%
Paromeknal az, hogy a volt felesege folyton csak a gyerekkel volt elfoglalva, vele aludt (de nemcsak az elsö honapokban, hanem eveken at), a ferjevel semmilyen szinten nem foglalkozott. Anyagilag jol eltek, nem volt sok veszekedes, de eleg durvan eltavolodtak egymastol. A ferfi egy idö utan elkezdett tudat alatt keresgelni. Viszonya lett, amit bevallott a felesegenek, majd megprobalta helyrehozni a felesegevel a dolgokat, de a nö nem volt ra kivancsi mar. A nö ma (valas utan) nyiltan kimutatja az utalatat, es csak követel, követel, holott a minimalber 5x-öset kapja a ferjetöl, plusz a ferje igyekszik jo apa lenni a gyerekeinek, minden nap jelentkezik (legalabb telefonon), de a nö ellene hangolja öket. Ennyi a sztori. Ne legyen ilyen senkinel sem. Amikor utoljara összekaptak a gyerekek miatti dolgokon, mindharom gyerek bömbölt. A nyolceves kerte, hogy ne veszekedjenek, ö ezt nem szereti hallani sem. :(
2012. jún. 12. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Terhes voltam a lányunkkal amikor lett egy barátnője a volt férjemnek.Az hogy együtt vannak azután derült ki hogy a lány kidobta őt mert a viszony évekig tartott,a csaj várta hogy elválik de nem.A lány kidobta,ő meg itthon borította a bilit.Azt hitte ha ezt megteszi a barátnő majd visszafogadja.Nem így lett.Én is kidobtam,két szék közé ült.Visszakönyörögte magát,hogy megváltozik.Én visszanézve észrevehettem volna mit csinál évekig.Volt pofája elhozni bemutatni a csajszit hozzánk mikor még semmit nem tudtam.Sokat beszélt is róla.Visszafogadtam,de figyeltem rá.Újra megcsalt,de azonnal észrevettem.Elköltöztünk albérletbe,visszakönyörgött,újabb megcsalás.Szülőknél laktunk,elköltöztünk együtt külön,minden a régi volt.4 év után betelt a pohár.A lányom 6 éves volt ekkor.Én közben ideg összeomlást kaptam,magas lett a vérnyomásom,lefogytam.Az orvos azt mondta álljak talpra,mert nem lesz jó vége.Akkor már annyira kiábrándultam hogy nagyon.Az hogy mi volt a gond nem tudom,én kérdeztem,azt mondta semmi,ő ilyen fogadjam el.Semmilyen kapcsolatunk nincs azóta,nem beszélünk csak ha nagyon muszáj.A lányom velem van,az apja hébe-hóba elhívja magához,felhívja telefonon.A felesége(elvette a legutolsó lotyóját)kijelentette hogy nem szereti a lányomat.A gyerektartást havonta vonják tőle,most 20 ezer körül van,amit külön számlán gyűjtök.Én is férjhez mentem újra,hirdetés útján találkoztam a világ legjobb emberével.2 közös gyerekünk is van,a lányom apjaként szereti.Nekem ez volt a legfontosabb a választásnál,hogy ő is elfogadja.A volt férjemet úgy kitöröltem mintha soha nem ismertem volna.Utoljára is nagyon összeszólalkoztunk,mert szerinte ő szereti a gyerekét,azért fizet gyerektartást.Meg hát külön szobát rendeztek be neki,de a lányom már nem akar odamenni.Mindig csalódást okoz neki,ígérget aztán nem tartja be.Az új feleség családjának 4 év után mutatta be a gyerekét.Hát tudnék még mesélni dióhéjban ennyi.
2012. jún. 12. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Esetleg nincs olyan, aki még GYES-en, GYED-en volt a gyermekével amikor váltak?

2012. jún. 12. 14:51
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Én még terhes voltam, amikor vége lett a kapcsolatunknak. Egyszerű oka volt a dolognak. A korábbi apró kis civakodásokból szép lassan állandó veszekedés lett, az egykori vőlegényemnek már azzal is problémája volt, ha levegőt vettem. Nem túlzok, volt, hogy rámüvöltött, hogy ne szuszogjak mert idegesíti. Akkor telt be a pohár, amikor szólt, hogy hívjak fel neki valakit, én meg a kezébe adtam a telefont, hogy most nem érek rá telefonálni, de hívja fel az illetőt nyugodtan, ebből egy iszonyatos nagy ordítozás lett, hogy miért nem teszek meg neki ennyit, és amikor kifogyott a szidalmakkal, akkor térden rúgott.

Én itt abbahagytam a dolgokat, egyszerűen nem voltam hajlandó tovább ezzel az emberrel maradni.

Amikor a fiam megszületett, akkor meglátogatta párszor, tett apai elismerő nyilatkozatot is (már ezerszer megbántam, hogy ezt megírtuk, de akkor még azt hittem, ezzel jót teszek), de gyerektartást nem volt hajlandó fizetni. Amikor már sokadszorra kértem, hogy a rá eső részt adja oda, akkor megfenyegetett vele, hogy elpereli tőlem a gyereket, vagy ha máshogy nem megy, majd egyszerűen eljön érte, és többet nem hozza vissza. Ezek után nem láttam többet. Volt gyermekelhelyezési per, nem volt hajlandó átvenni az idézést, nem jelent meg, nélküle döntöttek. Azóta sem hallottam felőle semmit, az a pletyka járja, hogy külföldön van, de őszintén szólva nem is bánom, hogy nem része az életünknek. Így mi már öt éve nyugalomban élünk a kisfiammal.

2012. jún. 12. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
94%
Sajnos olvasom, hogy nagyon sok helyen probléma a kicsi gyerek. Nálunk a terhesség alatt kezdődött az elhidegülés. Nem vette figyelembe,hogy terhes voltam, eljárt bulizni egy héten többször, nem aludt otthon. Pedig a szex rendben volt. Úgy gondolom. terhesen elköltöztem anyukámékhoz, néhány napig jó volt, aztán nagyon megijedtem, hogy mi lesz velem egyedül a gyerekkel? így visszamentem. Megszületett a kislányunk, és 2 éves koráig rá sem nézett. közben többször szakítottunk. Amikor kibulizta, kitombolt magát, mindig jött a szeretlek dumával. Nagyon fájt, hogy ilyen a gyerekkel. ASzerintem ő nem bírta elviselni, hogy most már nem csak ő van, egy nagyon önző ember. Pedig kettő gyereke már volt az előző kapcsolatából. Szóval ment ez a ki-becsuki, most 4 éves a gyerek, és már ő nem számít, csak az, hogy gyereknek jó legyen, már nem tudnék együtt lenni vele. Sok idő kellett, mert féltem mindentől, hogy egyedül maradok, nem lesz pénzem. Most már dolgozom. külön vagyunk 1 éve, de sajnos még egy házban. Nem félek, hogy egyedül maradok.
2012. jún. 14. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha nagyon röviden akarnám leírni a történetemet akkor csak ennyit kérdeznék.

Láttad Julia Robets filmjét az " egy ágyban az ellenséggel?" Nos én pontosan így éltem, csak én nem rendeztem meg a halálomat..

De hogy mi vezetett idáig vagy miért nem vettem észre ma sem tudom.

5 évig jártunk együtt. Én Budapesten éltem,dolgoztam. Ő vidéken élt,dolgozott. Minden hétvégén találkoztunk,elvoltunk.Hercegnőnek éreztem magam. Hiszen azt mondta amit mindig is hallani akartam. Tetszett hogy jóképű volt, hogy udvarias volt,hogy aggódott értem. tetszett hogy kimutatta mennyire szeret. Hittem neki. 5 év után megkérte a kezem amikor kiderült terhes vagyok. Igent mondtam,és 9 hónap csodálatos időszak jött. Leste minden kívánságomat,és hozzám költözött. megszületett a fiúnk. Szülés után amikor kijöttünk a kórházból már nem haza vitt. Kijelentette, hogy amíg én bent voltam a kórházban (3 hetet kellett bent lennem) ő felmondta az albérletemet,és ezentúl nála lakunk majd a vidéki házában.

A ház maga a pokol volt. Le voltak a konyhaszekrények apró lakattal lakatolva,mert csak az ő engedélyével használhatok bármit is ott. Úgy főztem,hogy előre kimért minden adagot.Se többet se kevesebbet csak annyit ami mi eszünk meg. A kicsi fiam hál istenek jó gyerek volt,csecsemőként átaludta az egész napokat. Ritkán sírt. Ha sírt akkor gyorsan meg kellett nyugtatnom,mert mindig azt mondta,hogy "nézem az időt.Ha 10 percnél tovább ordít,betapasztom a száját." Bele sem mertem gondolni mit jelent ez nála. Fél év után menekülni akartam. Nem tudtam. Nem volt pénzem,a szüleim nem éltek,testvérem nincs. Barátok már régen nem voltak. Jobban mondva sosem volt igaz barátom. De egy lépést tettem. Írtam egy gyermekotthonnak,hogy sürgősen segítségre van szükségem,és leírtam hogy élünk.. A marhák levélben válaszoltak,hogy megnézték az anyagi helyzetemet,és a férjem sosem volt büntetve,semmi panasz nincs felőle,mert gondos jó apának tartja a környezetünk,így nem áll módjukban nekem segíteni mert éppen haragszom az uramra. Vannak sokkal nehezebb helyzetben élő anyukák. A férjem a levél óta sehová nem engedett egyedül.Így mondhatom azt,hogy be lettem zárva. Én aki mindig is egy vagány, talpraesett lány voltam a férjem mellett egy megszeppent csendes ember lettem akiből minden önbizalmat kiöltek.Így létrehoztam a saját kis világomat(agyban) a fiammal. Vele foglalkoztam, vele voltam mindig..Ügyeltem arra,hogy mindig ragyogó steril tisztaság legyen (ezt is komolyan írom.A papucsra is zacskót kellett húzni,hogy ne koszoljuk a padlót) Ügyeltem arra,hogy az étel mindig jó legyen neki,ügyeltem arra,hogy a függöny mindig jól álljon, a törülközők is egyformán lógjanak a tartón..Figyeltem arra hogy a fogkrém tubusát ne középen nyomjam (egyszer így csináltam.Büntetésből a számba nyomta az egész fogkrémet)

Szóval óvatos és éber voltam. Hál istenek csak 3 évig éltem így,mert amíg tökéletes feleséget alkotott, én külsőleg úgy hanyagoltam el magam.Kiesett pár fogam,nem csináltattam meg(nem volt miből) így foghiányos lettem. Fodrászhoz nem járhattam így hagytam hogy úgy nőjön a hajam ahogy nő. Híztam az idegtől 10 kilót.Elhagytam magam tökéletesen.Csak annyi hogy minden nap fürödtem így nem voltam büdös.(bár szívem szerint fürdeni sem fürödtem volna,hogy ne legyen gond a vizes törülköző.

Végül megcsalt. Talált egy fiatal 20 évest (én 28 éves voltam) Egy nap hazajött,hogy holnap közös megegyezéssel elválunk,és mehetek amerre akarok. Azt hittem csak szórakozik, de új terve volt. Neki a 20 éves naiva kellett. Elfogadtam a feltételeit. Mehetek a fiammal, ő csak a létminimumot fizeti a gyerek után,és soha ne keressük,mert nem kíváncsi ránk.

Elváltunk.Azóta külön élek a fiammal.Bölcsibe adtam,és visszamentem dolgozni. A szomszédom egy idős nénike aki esténként átjön és vigyáz a fiamra amíg a másodállásomat végzem.(napi 2 óra takarítás) Nehéz így élni, de nem bánom..Így boldogok vagyunk.

Egyszer láttam a volt férjemet a fiatal lánnyal. Még udvarlós fázisban vannak. Nem tudom miért de követtem a lányt. Úgy éreztem figyelmeztetnem kéne,hogy milyen emberrel akar élni,hogy a pokolba megy,és lehet ő nem szabadul olyan könnyen mint én. Nem mertem személyesen figyelmeztetni, így egy kollégámat kértem meg,hogy beszéljen helyettem. Megtette. Elmentünk a nő lakásához, becsöngetett,bement és elmondta milyen életem volt. A fiatal lány nem hitt neki. Azt mondta,hogy figyelmeztette a volt férjem hogy esetleg én egy hazug történetet fogok kitalálni,mert sosem bocsájtottam meg neki,hogy elhagyott. Még mindig vissza akarom kapni..Ezért egy szavát sem hitte el amit a kollégám mondott.

Hát gondolhattam volna,hogy az exem bebiztosítja magát. Mindenesetre én megtettem amit a lelkiismeretem diktált. Szóltam előre,hogy pokol lesz az élete.

Én bár szegények vagyunk, boldog vagy,és SZABAD!

(most udvarol egy férfi ismerősöm,de nagyon bizalmatlan vagyok, vagyis inkább nagyon óvatos..Csak remélni tudom,hogy nem akadok még egy ilyen alakba mint a volt férjem)

31/N

2012. jún. 14. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!