Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mit gondolnátok az alábbi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit gondolnátok az alábbi szituációban? Ex perel

Figyelt kérdés

(pl. most, hogy én fizessem az ő ügyvédi költségeit a válásnál, mert rászoruló --- egy éven belül, amíg nem voltunk együtt, annyi pénzt kapott tőlem a vagyonmegosztás során, hogy új házat, új mazda 5-öst vett magának, havonta nemcsak gyerektartást, de asszonytartást is fizetek neki, egészséges lévén csak 16 órát dolgozik hetente, hogy a gyerekeket tudja nevelni, bejárónője van, stb. )

Mindig becsületes voltam vele, nem csaltam meg, 20 évig voltunk együtt, a házasságunk harmonikus volt, de egyszerűen már öt éve csak a felszínen működött, amit ő nem hajlandó belátni, ő csak az anyagi veszteséget látja a válásban, amit nem bír megemészteni.

Nem is ez a kérdés, csak a kiinduló helyzet. A szüleimmel régóta ismerik egymást, a gyerekek a szüleim unokái.

Velem a volt feleségem semmi mást nem csinál, csak akadályoz a láthatásban, a bíróságon, mindenhol, egy bosszúálló, bosszúszomjas nő lett belőle. Nem kommunikál, csak ügyvéden keresztül, képmutató, a szüleimnek nyalja a hátsóját, akik mindemellett még folyamatosan tömik ajándékokkal, illetve ápolják vele a jó kapcsolatot. Holott tudják, miket művel a hátam mögött.

Nekem ez belül rosszul esik nagyon, néha teljesen egyedül érzem magam. Mintha nemcsak a gyerekeimet kezdeném lassan elveszíteni, hanem a szüleimet is... Pedig anyám mindig mondja, hogy gyűjtsem a bizonyítékokat a volt feleségem ellen, meg ne hagyjam magam kihasználni, és ők a szüleim és szeretnek, stb... Mégis, mikor megkapom az ügyvédje által írt fenyegető leveleket, valahogy, mintha megdöbbennének ők is ezen újra és újra. Az ex meg éli világát, pénze több van, mint a legtöbb kétkeresős családnak, a gyerekek nála vannak, azt csinál, amit akar tulajdonképpen. Hogyan látjátok ti ezeket a dolgokat? Hogyan lássam én ezeket a dolgokat? Szeretem a szüleim és a gyerekeimet is.


2012. júl. 23. 09:53
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Te vagy a hibás, amiért pénzzel tömöd. Legyen egy peres út, állapítson meg a bíróság egy összeget gyerektartás címen, és azt fizesd, semmi mást. Úgysem lesz joga semmit követelni. A gyerekeknek pedig majd adsz amit akarsz, mikor veled vannak. Ha meg nem engedélyezi, vagy szabotálja a láthatást, akkor újra vidd bíróságra az ügyet, ahol megvonhatják tőle a gyerektartás díjat emiatt. Na ennek hallatán már biztos nem ugrál többet.

Miért tömöd pénzzel folyamatosan, amikor így kicseszik veled? Nem értem komolyan. És még csodálkozol, hogy palira vesz??

2012. júl. 23. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Az a gond, hogy anno, mikor elváltam tőle, megállapodtunk az asszonytartásban is, erről van végzés, stb... Nem tudom visszacsinálni, most már nem tömöm egyáltalán pénzzel, annyit kap, amennyi jár neki a megegyezés szerint, szerintem már nem tudja a határt, pofátlan lett nagyon.

Ami jobban érdekel, az a szüleimmel és gyerekeimmel kapcsolatos rész, ők a fontosak.

2012. júl. 23. 10:20
 3/7 anonim ***** válasza:

Lehet pert indítani az asszonytartásról szóló végzésben foglaltak megváltoztatása iránt a körülmények megváltozása miatt. A helyedben én biztosan felkeresnék egy ügyvédet. Nem lesz olcsó, de megéri rászánni, mert tisztába kell tenni a helyzetet. A bíróság hivatalból nem fog tenni semmit, te meg hagyod, hogy kipereljék az utolsó fityingedet is.

A szüleiddel meg beszélni kell, és addig kell nekik sorolni, mutatni a dolgokat (papírokat is), amíg el nem hiszik, hogy neked van igazad.

2012. júl. 23. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
De könyörgöm, az a megegyezés visszavonható bármikor. Az nem egy bírói végzés. Éppen azért is visszavonható, mivel tudsz hivatkozni a magatartására, nem engedi a gyerekeket, stb. Vond vissza a megállapodást, és indíts hivatalos bírói gyerektartási díj megállapítási kérelmet. Ennyi. Ne hagyd már hogy ennyire megalázzon az a nőszemély. Legyél te az okosabb.
2012. júl. 23. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ilyen végzés nem lehet, mert itthon nincs asszonytartás. A szüleidnek mondd meg, hogy csak a gyerekeket támogassák, mert épp eleget kap a nejed. A feleségeddel pedig beszéld meg, hogy vagy változtat a stÍlusán, vagy te is bÍróságra mész.
2012. júl. 23. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nem Mo-n élünk, azért lehetséges az asszonytartás. Mindenesetre köszönöm a válaszokat, ezek szerint tényleg nem leszek utolsó görény, ha bekeményítek kissé. Muszáj. Pedig a gyerekek miatt nem akartam, szinte biztos, hogy őket fogja fegyverként használni. :/ De ez sem állapot, ami most folyik, a szeszélyeinek meg nem akarok élete végéig kitéve lenni.
2012. júl. 23. 14:30
 7/7 anonim ***** válasza:
Normális vagy ember? Fenyeget? Ráadásul írásban? XD ÉS még nem mentél bíróságra XD háháhá! Már értem, hogy miért rántja le rólad a szaros gatyát is.
2012. júl. 23. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!