Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Meddig kell gyerektartást...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tibi3811 kérdése:

Meddig kell gyerektartást fizetni? Kell-e fizetni akkor is ha a volt feleségemnek új családja lesz?

Figyelt kérdés
2012. aug. 2. 20:59
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%

Amíg nappalin tanul úgy 23 éves koráig.

"Kell-e fizetni akkor is ha a volt feleségemnek új családja lesz?"

Persze, hogy kell hisz attól még a te gyereked.

2012. aug. 2. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

A GYEREKtartás a GYEREKNEK jár, legalább 18 éves koráig, de ha nappali tanul tovább, akkor addig, amig nem fejezi be.

Az teljesen lényegtelen, hogy a volt feleségednek van-e kapocsolata vagy sem, attól a gyereknek te maradsz az apja, és neked van felelöséged a gyerekkel szemben.

2012. aug. 2. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy tudom hogy a gyermek 18-éves koráig vagy ameddig nappali tagozatos iskolába jár.

Nem a családnak fizeted a pénzt ha nem a gyermekednek.

Csak ha a nevükre veszik akkor mentesülsz a kötelezetség alól.

Ez azonban gyámhatósági és anyakönyvi meg bírósági ügy, ha ők állapították meg a gyerektartás fizetését.

2012. aug. 2. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
18 éves koráig gyerektartást ha utána is nappali tanul akkor rokon tartás kell fizetni
2012. aug. 2. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

Igen, a gyerektartás független attól, hogy van-e családja.


18 éves kor, vagy amíg nappali tagozaton tanul - ha ez tovább tart.

2012. aug. 2. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:

Amíg nappalin tanul...


Amúgy de boldog lennék, ha tényleg a gyerekre lenne költve. Párom exe a barátnős balatoni nyaralására költötte, meg magának vesz belőle ruhákat, közben meg sír, hogy nincs pénze...fantasztikus

2012. aug. 3. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
31%
Ezt olyan értelmetlennek tartom. Nő vagyok pedig. A gyerektartást azért kell fizetni hogy a gyerek szükségleteit pótolja. Ez eddig oké. Viszont ha van már 2 kereső felnőtt aki a gyerek szükségleteit maximálisan ki tudja elégíteni, akkor már csak max a bosszú miatt fizettetik. Meg jön a szöveg hogy mert ő az apja (ennek viszont a láthatásban ki kéne merülni).
2012. aug. 3. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
0%
Vigyázz utolsó, itt vérszomjas anyák tömkelege fog neked esni mindjárt:D
2012. aug. 3. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
21%
Tudom:) Ez csak az én személyes gondolatom. De nincs benne logika?
2012. aug. 3. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
De van. Az én párom exe egy dúsgazdag milliomos családból jött, soha életében nem dolgozott egy percet sem. Miután elváltak, a nőnek ugyanúgy nem volt anyagi gondja, a nagyszülők annyi pénzt adtak neki meg a gyereknek, hogy én örülnék neki ha a fizetésem ennyi lenne... de ő előadja páromnak a telefonba, hogy éheznek meg hasonlók. Mikor szarba kerültünk és megcsúsztunk a gyerektartás kifizetésével, azonnal feljelentette a páromat, pedig ő próbálta vele megbeszélni, hogy pótolni fogjuk, de jelenleg annyira nem volt pénzünk, hogy majdnem kiraktak minket az albiból. Persze ez azóta megoldódott, de azért kinyílt néhányszor a bicska a zsebemben.
2012. aug. 3. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!