Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Gyerek névváltoztatása, van-e...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Gyerek névváltoztatása, van-e valakinek ebben tapasztalata, hogy ítél a bíróság? (részletek lent)

Figyelt kérdés

A lányom elmúlt két éves. Fél évig a volt férjem nevén volt. Utána, mivel az édesapja nem ismerte el magáénak megkapta az én vezetéknevemet. Most apuka rájött, hogy neki ez "szégyen", hogy eddig nem adta a nevét a lányának, és a bírósághoz fordult, hogy a nevére vehesse. Én már ezt nem szeretném!! Többször kijelentette, hogy nem veszi a nevére, erre most cirkuszol.

Mivel már a gyerek beszél, és tudja a nevét, mi értelme van, hogy egy idegen ember (bíró) megváltoztassa a nevét, az anya akarata ellenére???


2012. aug. 3. 13:23
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Ezt nem egészen értem, a gyerek úgy kerülhet az apa nevére, ha házasok vagytok/voltatok, vagy ha teljes jogú apai elismerő nyilatkozatot tett. Ha már egyszer a nevére vette, hogy került vissza a te nevedre?
2012. aug. 3. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
A gyereket nem vette a nevére soha! Nem a volt férjem az apja! Az ő nevére anyakönyvezték, mert nem telt el 300 nap a szülés és a válás között. Az igazi apja nem adott apasági nyilatkozatot, a bíróság dns vizsgálatot kért ellene. Ez már tavaly májusban megszületett, de most találta ki, hogy a nevére venné. Ilyen előzmények után én már nem szeretném.
2012. aug. 3. 13:31
 3/18 anonim ***** válasza:
87%

Ó értem már! Válás volt, persze, így érthető! (Csak 2 félévet tanultam családjogot, azt is jó régen :)

Amennyire én tudom, a gyermek nevéhez mind2 szülő beleegyezése kell, így ha te nem akarod, nem veszi a nevére, és kész. A bíróságnak csak az a fontos, hogy az apa jogállása betöltött legyen (és mivel kiderült, hogy ő az apja, így ez megtörtént), a nevével nem foglalkozik.

2012. aug. 3. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
én nem hagynám a helyedben, elég undorító a pasastól, hogy eddig tojt szegény gyerekre, most pedig elkezdett teperni...
2012. aug. 3. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
81%
még csak annyit, hogyha nem közös a felügyelet, akkor elméletben te rendelkezel a kislány felett 18 éves koráig, így a nevét is "te szabod meg"
2012. aug. 3. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! A felügyelet nem közös, mivel én nevelem. Én indítottam eljárást a láthatásért is, hogy megszűnjön a közös felügyelet. Ezt a gyámügyön javasolták. 19 hónapig egyáltalán nem is látogatta, csak mióta leírták neki papírra!

Eredetileg a gyámügyön döntöttek volna a vezetéknevéről. Megkérdeztek külön-külön mindkettőnket, ő ekkor a hátam mögött nyilatkozott úgy, hogy a nevére venné. A gyámügyön le is "zsíroztam", hogy marad a gyerek neve, kit érdekel most már, hogy ő mit akar? De nem merték felvállalni ott a döntést, és szabályosan rábeszélték apukát, hogy indítson bírósági eljárást a nevének a megváltoztatása miatt.

2012. aug. 3. 13:51
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodtan indíthat, amennyire én tapasztaltam, érdemtelenség címszó alatt el lesz utasítva.

1. voltam

2012. aug. 3. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Hát nem utasították el, hanem szeptemberre megkaptam az idézést... ezért lettem volna kíváncsi van-e valakinek ebben tapasztalata, hogy hogyan ítél ilyen esetben vajon a bíróság! Mindenképpen fellebbezni fogok ha már a harmadik nevet akarják adni a lányomnak, de attól tartok ha marad az én nevemen, akkor meg ő fog fellebbezni. Sose lesz vége:(
2012. aug. 3. 14:05
 9/18 A kérdező kommentje:

Én elmondtam a gyámügyön a sok indokot, hogy miért nem szeretném ha az ő nevét kapná. A családja egyáltalán nem is látogatja a gyereket, ő is csak azóta mióta áprilisban elindította ezt az eljárást, hogy ott majd tudja mesélni, hogy ő mennyire látogatja a gyereket.

De leírta, hogy amiket én elmondtam az nem fedi a valóságot. Na ezzel mit kezdjek?? Meghazudtol, közben meg ő hazudik folyamatosan minden hatóságnál.

2012. aug. 3. 14:09
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Tapasztalatból mondom (voltam írnok bíróságon), hogy az eljárás csak azt jelenti, hogy a bíróság köteles minden kérvényre eljárást indítani. Ezért kaptál idézést. Ha ezeket elmondod majd ott a bírónak, ki fog derülni, mi a helyzet.


És minél többször fellebbez egy szülő, annál kevésbé fogják díjazni, mert így is iszonyatosan túl vannak terhelve, válások, gyerekelhelyezések, gyilkosságok, lopások, miegyebek, nem akarnak életed végéig a gyerek nevén vonakodni. Fellebbezni meg csak egyszer lehet, utána már jogerős lesz az ítélet, nem tart örökké, ne aggódj :)

2012. aug. 3. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!