Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Miért van ennyi válás? (...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért van ennyi válás? ( kicsit hosszú lett)

Figyelt kérdés

Azt vettem észre,h egyre több a válás..

Miért? Persze vannak olyan helyzetek (családon belüli erőszak vagy a megcsalás)ahol tényleg az a legjobb megoldás.

Elhalgatva tömegközlekedésen (akaratlanul is meghallja az ember) olyan csip csup dolgokért válni akar a másik fél.

pl.: túl sokat van a barátaival kevés időt fordít rám és picike családjára.. ez váló ok?? megoldani kell a problémákat és nem elfordulni... sajnos sokan ezt teszik.

Nagyanyáink és régebben is inkább javítottak mint elfutottak..

A mamám erre egy élő példa..kérdeztem tőle miért hadja magát,h papa így beszéljen vele és így viselkedjen..

mamám erre azt válaszolta hogy : mikor megismerkedtek..mikor feleségül ment hozzá ő így fogadta el amilyen és ezzel vállalva a velejáró gondokat is!!!

Most persze lelehet ugatni a fejemet vagy írni a sok hülyeséget...

Így is szar ez az ország, nem könnyű megélni, megtartani a munkahelyedet..még nehezítjük az életünkket azzal,h apa adjon gyerektartást???

pontosan ezért lessz sok mozaik család!!

A gyerekek ebbe nőnek fel... kisfiam ,kislányom nem születik kistesód....inkább kapsz egy féltesót!? egyik fél viszi az újkapcsoltaba és már ott is van..gyerek... jön egy közös....és utána 1 probléma és tovább ál anya,vagy apa..(áltba apukák)

miért jó ez???


most jön a lepontozás vagy a hülye kommentek?

nem kérek értelmetlen kommenteket....


Köszi ha végig olvastad..


2012. aug. 20. 20:51
 1/8 anonim válasza:
75%

Nekem megvan a véleményem erről a válásos dologról, megpróbálom leírni.

Én az egész házasságot nem értem teljesen, én feleslegesnek látom. Régen még gondolom volt összetartó ereje mert ha pl elvált valaki akkor azt szerintem nagy szégyennek tartották.

Manapság meg nem érdekli nagyon az embereket valószínű ezért.

Meg azért is mert hamar beleugranak az egészbe és rájön, hogy ő még ki akarja élni magát.

Én azon a véleményen vagyok, hogy akik szeretik egymást azoknak semmi szükségük összeházasodni, pénzkidobás.

Van valamilyen előnye a házasságnak? Szerintem a későbbiekben semmi előnnyel nem jár, inkább hátránnyal hogyha nem jól alakul valami.

Régen nagymamád lehet, hogy nem tudta volna eltartani magát egyedül ezért ment bele és tűr inkább.

Én ha nő lennék biztos, hogy nem tűrném el.

De egyébként én is megbeszélés párti vagyok alkalmazkodó, de azért vannak határok.

Volt szobatársam kollégiumban elég kibírhatatlan volt, 4en voltunk egy szobába, kicsit volt egy falusi beütése, meg elég nagy úrnak képzeli magát, egy oldal szalonnát akart behozni és felakasztani a két polc közé.

Meg állandóan orosz,ukrán himnuszt, meg indulókat hallgatott. Nagy nehezen rábeszéltük, hogy hallgassa fül ha

hallgatóval, meg voltak elég érdekes szokásai. Állandóan maszturbált :D mentünk ki a boltba 3an ő maradt, és miután kimentünk egyből csukódott az ajtó zár. Ha elmentem pl a tanuló szobába mindig megkérdezte, hogy mikor jövünk kb vissza.

Még mesélhetnék, ő az én számomra a kibírhatatlan személyiség.

Am tényleg az lenne a jó megoldás, hogy megpróbálni megoldani a problémát, ha tényleg akarja mindkét fél a változást akkor érdemes de ha az egyik leszarja a másikat akkor felesleges.

Szerintem azok a csip csup dolgok neked így lehet, hogy semmiségnek hangzik de szerintem biztos van a háttérben más is, csak ugye kell egy indok is.

Te se szívesen mondanád el ismerősnek, hogy férjem pl elgépezi az összes fizetés, vagy esetleg más olyan dolog amit nem szeretnél visszahallani szívesen.

Meg ha esetleg kis dolog is de ha azt a kicsit minden nap át kell élni azt szerintem gyorsan meg lehet unni.

2012. aug. 20. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:

Én házasság párti vagyok, de szerintem házasság nélkül is váltogatják az emberek a párjukat rendesen. Lehet sokan nem értenek egyet velem, de igazából neked írom a véleményem :) Szóval szerintem az emberek egyáltalán nem toleránsak, ebben a világban ha elromlik valami gyorsan "lecseréled",ha szeretsz valakit áldozol érte és nem csak abban ami neked kényelmes, hanem sokszor béketűrőnek kell lenned és stb. Azt vettem észre hogy sokan nem is igazán a párjukat szeretik hanem azt akik lehetnek az ő párjuk mellett. Szerintem sokkal önzőbbek az emberek mint régen és sokkal inkább a maguk javát, hasznát, előnyét, kényelmét és igazát hajták.

Senkit nem akarok ezzel megbántani ez csak az én véleményem.

2012. aug. 20. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!!


Házasságról nekem is ez a véleményem,csak egy papír.

Vkit nagyon szeretek ahoz nem kell papír.

Én is azt vettem észre h ngyon cserélgetik a partnereket,semmi megbecsülés.

2012. aug. 20. 22:35
 4/8 anonim válasza:

Hú,hol is kezdjem :)

Sok sok évvel ezelőtt (nagyanyáink idejében és az előtt) a lányokat arra nevelték hogy majd anyák,feleségek legyenek. Beléjük nevelték az alázatot és azt,hogy alárendeljék magukat a férjuruknak.Nem mellékesen pedig anyagilag is fügésben voltak,így tűrtek és maradtak,bármilyen rossz is legyen.Ugye jött a háború,a nők munkába álltak,ez az állapot megmaradt,jogokat vívtak ki maguknak,ha úgy hozta,képesek voltak eltartani magukat. Kb. itt jön képbe a sok válás. Már nem volt kiszolgáltatva,és nem volt kénytelen eltűrni a megaláztatást,a rossz bánásmódot stb. Én úgy gondolom,hogy régebben sem voltak boldogabbak egymás mellett a párok,csak nem tudtak lépni. Ha pedig még jobban visszatekernénk az idő kerekét mondjuk 100-200 évvel és még tovább,akkor a mindennapos halandósággal találkozhatunk. Anyuka meghalt gyermekágyi lázban,apukára rázuhant egy szekér. Megözvegyültek,szépen meggyászolták és jött az új házastárs. Igen ritka az,ha valakik teljes harmóniában,boldogságban tudnak egymás mellett élni akár 60 évig. Sajnos a környezetemben csupa negatív példa van,bár válás az nem igen,de boldogtalan családtag annál több. Szerinted az jó úgy,hogy évekig szenvednek egymás mellett az emberek? Ha valakiben felmerül az,hogy azért válik el,mert sokat van valaki a barátaival,akkor ott nincs szerelem,nincs boldogság.

Visszaolvasva,elégé az egyik oldalt -a nőkére- emeltem ki,ezzel természetesen nem azt akartam mondani,hogy mindig a férfi a hibás.Remélem nem így veszitek majd le.

2012. aug. 20. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az nem csip csup ügy hogy túl keveset foglalkozik a családjával. Ha már ez valakinek válóok akkor nyilván nem az a baja hogy elment egyszer sörözni a haverjaival. A nagymamád meg szerinted boldog, hogy így beszél vele a papád? Gondolj bele, milyen élete lehet annak, akivel nem foglalkoznak és a haver mindig fontosabb vagy úgy beszélnek vele mint a kapcaronggyal. Te meddig tűrnéd? Én még fiatal vagyok de azt mondom hogy nehéz olyan embert találni akivel tényleg le tudod élni az életedet és ő is veled, sokszor évek után derül ki, hogy milyen ember is a másik valójában. Na ezért van sok válás. Ez régebben is így volt, csak akkor még az volt a normális és elfogadott hogy együtt maradnak és a nőnek el kell tűrnie mindent. Sok lehetősége nem is volt, ha elválnak, miből tartotta volna fent magát? Ez a függőség is együtt tartotta őket.
2012. aug. 20. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mert lehet. Ilyen egyszerű. A nagyanyáink nem javítottak régen semmit csak tűrtek mert tilos/szégyen lett volna elválni, eleve házasodni és muszájból házasodtak... Ennyi az egész. Miért kéne valakivel együtt maradni, ha nem jó?
2012. aug. 21. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Igazatok van.

Kapcsolatba nem boldog az ember akkor lépni kell...

Feltünk ez a sok válás.... ennyi.

2012. aug. 21. 11:12
 8/8 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy ezek csipcsup ügynek is indulnak, de akkor lesz belőle óriási probléma, amikor a másik fél egyszerűen nem akarja tudomásul venni, hogy ez zavarja a házastársát. Nem hajlandó beszélni róla, nem hajlandó változtatni, egyszerűen rákényszeríti a másikat, hogy törődjön bele a helyzetbe.

Én ilyen házasságban éltem, a férjem egyszerűen meg sem hallotta, hogy miben kéne változtatni (olyan dolgokban, ami a kapcsolatunk elején még nem volt!), és az együttműködésre a legkisebb mértékben sem volt hajlandó.

Ha olyan lett volna a helyzet, amiről nem tehet, amin nem lehet változtatni, megértettem volna. De ő nem VOLT HAJLANDÓ változtatni.

2012. aug. 21. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!