Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Gyerektartás + autista gyerek?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Gyerektartás + autista gyerek?

Figyelt kérdés
ha az apuka minimál bérre van bejelentve a fiam pedig autista és a kiadásai a speciális ovival együtt 45-50 ezer havonta.én 47000 ft kapok utána munkat nem talalok mert csak 4 oraban tudnak elmenni dolgozni ilyet viazont eddig még nem találtam.egyedül nevesem.Nem akarom apukat kisemmizni de ilyen esetben is 10ezer ft koril van a tartasdij?mire számíthatok?válaszokat köszönöm

2012. aug. 25. 18:43
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha a férjed létminimumot keres akkor sem fog tudni többet fizetni ha feje tetejére is áll. A bíróság a fizetésének 20%-át fogja gyerektartásnak kiszabni.

A gyermeked betegségére megvannak a megfelelő szervezetek ahol tudsz kérni támogatásokat.

2012. aug. 25. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ebben az esetben talan megitelik a fizetesenek a 25-30%-at. Kerhetsz emelt csaladi potlekot ami kb 25 ezer ft. A gyereketek milyen allapotu autista? Ha jol funkcionalo akkor talan szerencsesebb vagy (mar ha lehet erre ilyet mondani), akkor nagyobb az esely hogy egy kialakult napi renddel td a gyermeked teljesebb eletet elni. Sok szerencset.
2012. aug. 25. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Bocs az irasert de nincsenek ekezeteim.
2012. aug. 25. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
emelt csaladi potlekkal egyutt kapok 47000 et...koszonom h valaszoltaton
2012. aug. 26. 13:46
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem nagyon fogsz többet kapni. Neki is meg kell élnie a fizetéséből.
2012. aug. 26. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem tudsz tenni semmit, mert a fizetés arányában vonnak. Magától nem hajlandó többet fizetni, ismerve a költségeiteket? Meghosszabbított GYES mellett el tudsz menni korlátlanul dolgozni, be kell vonni a nagyszülőket, ha vannak.

(Én is autista gyermeket nevelek, és válófélben vagyok.)

2012. aug. 26. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Valamit neked kell kitalálni,mert a gyt.az 20%-ék.Esetleg akkor köteles beszállni a kiadásokba,ha te ezt igazolni tudod,hogy konkrét kiadás.Csak,hogy az éremnek van egy másik oldala is.Ha nincs több pénze,semmit sem csinálnak vele,örülnek ha fizet magától így az államnak nem kell előlegezni.Próbálj valami jobb melót nézni,és minden segítséget használj ki a szociális rendszerben.Pl.önkormányzati segélyek.
2012. aug. 30. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A gyermeked 10 eveskoraig kerheted a gyest! Hasznald ki ezt a lehetöseget is. Emellett legjobb tudomasom szerint lehet dolgozni 6 vagy talän 8 orat is.
2012. aug. 30. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Szia, milyen kódot kapot a gyereked mert az autista gyerekeknek jár, az emelt családi pótlék, gyes, gyod is 😊

E mellet, rokkantsági parkoló kártya is jár, meg kártya hogy kedvezményes utazáshoz a buszon 😊

Fiam is autista

Remélem tudtam segíteni valamennyit 🤗

2023. márc. 19. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!