Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Egy 120-140000 ft-os változó...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egy 120-140000 ft-os változó keresetű, más vagyonnal nem rendelkező külföldi férfi esetében megítéli-e a bíróság a 3 gyerek után vonható 50%-os tartásdíjat egy olyan anyának aki nem dolgozik és kapja már egy másik országban megítélt tartásdíjat?

Figyelt kérdés
gyerekek értelemszerűen az anyánál vannak elhelyezve, kb 1 éve lett magyar állampolgár a gyerekekkel együtt( az apa jóvoltából aki engedélyezte a kijövetelüket a határon) de ezidáig csak segélyeken élt és egy forintot sem tett le az államnak, az apa viszont dolgozik és a külföldön megállapított tartásdíjat rendesen fizeti is

2012. szept. 7. 10:42
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
katyvasz. tulajdonképpen hol élnek, ott melyikük számít "külföldinek" és kinek van még mástól is gyereke?
2012. szept. 7. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Kicsoda kicsodának, mit, hogy?
2012. szept. 7. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
a külföldi a férfi..a gyerekek közösek...egyiknek sincs más gyereke..Magyarországon 2 eltérő földrajzi helyen élnek, az anyának van lakása, az apának csak egy munkahelye és egy másik élettársi kapcsolatban él
2012. szept. 7. 11:01
 4/16 anonim ***** válasza:
Minden képen felül viszgálják, de azt is figyelembe veszik,hogy a férjed miböl tud megélni,és neked hány évesek a gyerekek.Mert ha már tudnál dolgozni tölük nehezebb.pl ovi iskola.Nem tudom melyik országban él a férjed,de létezik olyan,hogy aszonytartás jo esetben azt megkaphatod.De ha nyugatiországban él a férjed ez az öszeg amit keres nem sok ne legyenek tul nagy reményeid.Inkább probálkoz te is valami munkát keresni ha mást nem találsz takaritsál, ideglenesen az is jo.A munka nem szégyen de ha nem tudsz a boltban füzetni az inkább.
2012. szept. 7. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
tudom a kérdés kicsit furán van feltéve de jelen esetben én nem az anya hanem az apa vagyok és hajlandó lettem volna megegyezni abban amit kért hogy gyerekenként 15000-et kapjon, de úgy nem hogy erről ő nem hajlandó hivatalos papírt készíteni és tudom hogy ezt az öszeget arra akarja használni hogy lefordíttassa a külföldön kiállított bírósági végzést ami jelen pillanatban gyerekenként 9000 ft. körül kötelez a tartásdíjra, azért hogy kérvényezze a fizetésem után megállapítható maximális tartásdíjat, úgy hogy ő nem dolgozik és csak segélyeken él
2012. szept. 7. 11:25
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

1. A gyerektartást az apa jövedelme alapján számolják.

2. Az anya CSAK egy helyröl kaphat gyerektartást, vagy külföldröl, vagy MO-on.

3. Az lényegtelen, hogy ki él egyedül, és kinek van újabb kapcsolata, a gyerektartás szempontjaból lényegtelen.

4. A külföldi munkavégzést igazolni nem mindig lehet, és nem minden országból lehet kérni a gyerektartás levonását.

2012. szept. 7. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
65%

Mindenképpen megállapítják az 50%-ot, ha beadja a keresetet. Nem számít, hogy neki nincs keresete. Tehát 60-70 ezer alatt nem úszod meg.

Vagy harcolj a gyerekekért és utána neki kell majd fizetnie gyerektartást neked. (Ha nálad lennének még sokkal többet kellene rájuk költened).

2012. szept. 7. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

"tudom a kérdés kicsit furán van feltéve de jelen esetben én nem az anya hanem az apa vagyok és hajlandó lettem volna megegyezni abban amit kért hogy gyerekenként 15000-et kapjon, de úgy nem hogy erről ő nem hajlandó hivatalos papírt készíteni és tudom hogy ezt az öszeget arra akarja használni hogy lefordíttassa a külföldön kiállított bírósági végzést ami jelen pillanatban gyerekenként 9000 ft. körül kötelez a tartásdíjra, azért hogy kérvényezze a fizetésem után megállapítható maximális tartásdíjat, úgy hogy ő nem dolgozik és csak segélyeken él"


A gyerektartást az apa jelenlegi fizetése alapján itélik meg (ez ebben az esetben a nettó jövedelem 50%-a).

Az, hogy te gyerekenként 15000-et vagy akülföldön megitélt 9000-et akaarod fizetni, lényegtelen.

A külföldi végzés ott érvényes, MO-on nem.

Az, hogy az anya dolgozik-e, kap-e segélyt, stb ebben aze esetben mindegy, mert a gyerektartás a gyerekeknek jár és ennek a nagysága rendeletben van szabályozva.


A legtisztább, ha valamelyikötök - akár te, akár az anya - a bíróságon kéritek a gyerektartás összegének megállapítását, attól kezve nincs semmiféle vitának helye.

2012. szept. 7. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Vidd bíróságra hosszútávon jobban jársz.
2012. szept. 7. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
75%

"Ha nálad lennének még sokkal többet kellene rájuk költened".

Persze mert a segélyből annyival többet tud költeni az Anya rájuk. Ne viccelj már.

2012. szept. 7. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!