Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Közös megegyezéssel beadott...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Közös megegyezéssel beadott válás esetén a tárgyaláson elég, ha a felperes jelenik csak meg? Befolyásolja ez bármiben a válás kimenetelét? Válás beadása után kb mikor lesz az első tárgyalás?

Figyelt kérdés
2012. szept. 19. 22:39
 1/5 anonim ***** válasza:
A felperesnek mindenképpen meg kell jelennie, különben nem mondják ki a válást. Az alperesnek nem muszáj. Azt viszont, hogy mikor lesz a tárgyalás, nem tudom. Én novemberben adtam be, és májusban volt. Viszont, ha nincs gyerek, akkor valószínűleg egy tárgyalással megúszod.
2012. szept. 20. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha egy tárgyalás van, akkor sztem meg kell jelennie az alperesnek is. Nekünk kettő volt. Én voltam az alperes. Az elsőre nem mentem, az ügyvéd írt egy levelet, hogy fenntartjuk a közös megegyezést. A másodikra már elmentünk, kb negyed óra alatt vége is volt.
2012. szept. 20. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Van egy 18 hónapos kisfiunk. Az apa fel van háborodva, h bíróság elé citálom. Pedig tudta, mit ír alá. Remélem majd a bíróság levelében benne lesz, h mik a feltételek. Nem bánnám, ha nem jönne...

Köszönöm a válaszokat!

Novembertől májusig nagyon hosszú idő lehetett. Én még csak 1,5 hete adtam be, de nem egyszerű azóta sem. Nem akar költözni, békülni akar. Én nem igazán, mert mire idáig jutottam, h beadom, rengeteget szenvedtem,sok pici dolog, ami csak gyűlt bennem. Szóval várom a levelet.

2012. szept. 20. 09:30
 4/5 anonim ***** válasza:

Mi idén váltunk, közös megegyezéssel, 2 gyerek van.

Mindenben megállapodtunk.

Az első tárgyalásra mind a ketten elmentünk, a bírónő mondta, hogy akkor kötelező a második forduló a gyerekek miatt. Én úgy tudtam, hogy csak a felperesnek kell elmenni, de a bírónő azt mondta, hogy a férjem is jelenjen meg a második tárgyaláson, ha ő nem tud, akkor adjon valakinek meghatalmazást (ismerős, barát, rokon), hogy képviselje.

2012. szept. 21. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hát, ha békülni akar, akkor nem lesz egyszerű. Nekünk azért volt gyors, mert mind a ketten azt mondtuk, hogy válni akarunk.
2012. szept. 21. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!