Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Minden hitelt feleznek válásnál?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Minden hitelt feleznek válásnál?

Figyelt kérdés

Diákhitelt vettem fel 300e forintot, és tudom bizonyítani, hogy ebből 110 ezret az ő hiteltörlesztésére költöttem (nálam van a bizonylat).


Válásnál akkor ezt a hitelt is felezik?



2012. okt. 20. 19:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
80%
A diákhitelt te kaptad, tanulásra. Másra nem lett volna szabad felhasználni. így nem valószínű, hogy érvényesíteni tudod. A házasság alatt felvett hitel közös tartozás, az nem hivatkozási alap, hogy az ő hitelét a diákhitelből törlesztetted. Csak bíróságon kívüli megállapodással van esélyed az érvényesítésre. Ha akarja kifizeti, ha nem akarja, nem valószínű, hogy be tudod vasalni rajta.
2012. okt. 20. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Uram ég, ne az etikai maszlagot kérlek, kérlek!


Ez egy elég ocsmány válás lesz, sz@rdobálással, és igenis a törvény azt mondja, a házasság alatt szerzett közös VAGYONT egyenlő arányban osztják szét.


A diákhitel meg szabad felhasználású, sokan költök albérletre, bérletre, kajára, egyszóval MEGÉLHETÉSRE (ahogy én is tettem), nem ez a lényeg.

2012. okt. 20. 19:16
 3/12 anonim ***** válasza:
95%
Ha nincs hivatalosan rögzítve, hogy egy hitelt egy másik hitel kiváltása céljából vesz fel valaki (van erre külön hiteltípus), akkor bezony két különálló hitelnek fogják venni.
2012. okt. 20. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
72%
Elsőnek igaza van. A te hiteled... nem közösen vettétek felé lakásra vagy bármi másra.
2012. okt. 20. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
84%

Vagyonközösség, mindkettejük hitele.


A férjáltal felvett hitel - ha hitelfelvétel a házasság előtt történt, akkor a házasság alatt felmerülő törlesztőrészletek költségként számolódnak a vagyonelosztásnál.

2012. okt. 20. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Ennyi erővel hogyha a házasság alatt vesznek egy kocsit a férj nevére, és közösen fizetik a részleteket (a férj nevén persze), akkor az válásnál automatikusan a férfié? Vagy lakás? Vagy cég? Ilyen alapon semmit nem feleznek meg? UGYANMÁR!
2012. okt. 20. 19:39
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!

Ha a házasság előtt vetted fel, akkor nem lesz felezve.

Ha a házasság alatt, akkor felezik. (Ezesetben nem is kell bizonyítanod, hogy mire költötted, a vagyonközösség miatt az ő hitele is.)

2012. okt. 20. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

7 vagyok

5-nek igaza van, ez lemaradt:

Ha a házasság előtt vetted fel, akkor annak a résznek, amit a házasság alatt törlesztettek, az 50%-át ki kell fizetned a férjek, mert a közös vagyonból lett a te hiteled törlesztve.

2012. okt. 20. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
A házasság alatt vettem fel, igen.
2012. okt. 20. 19:44
 10/12 A kérdező kommentje:
És köszönöm az érzelemmentes, tárgyilagos válaszokat.
2012. okt. 20. 19:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!