Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ha egy házasságban az egyik...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha egy házasságban az egyik fél megcsalja a másikat akkor a válásnál a megcsaló kaphat kevesebbet a vagyontárgyakból? Számít valamit?

Figyelt kérdés
2012. okt. 16. 19:01
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2012. okt. 16. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem, a megcsalás büntetése a válás. Külön anyagi szankciója csak akkor van, ha a megcsalt ügyvédje a jobb.
2012. okt. 16. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

A válásnál nem veszik figyelembe, hogy ki mennyire hibás aházasság megromlásában, a megcsalás sem szamit semmilyen szempontból sem.

A vagyonmegosztásnál meg minden közös szerzmény felezödik.

2012. okt. 16. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
12%
Még az sem számít, ha valamelyik sok adósságot csinált. Főleg akkor nem, ha a nő pazarolt.
2012. okt. 16. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó: szerinted csak egy nö/feleség pazarolhat? Mert én rengeteg embert ismerek, aki nem tud pénzzel bánni...
2012. okt. 16. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
A világon semmit nem számít...
2012. okt. 16. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem számít a hűtlenség.
2012. okt. 17. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
62%
Szerintem annak akit megcsaltak is el kell gondolkodnia, miért tette ezt a másik fél. Engem is megcsalt a volt férjem, de igenis én is hibás vagyok benne... Aztán elváltunk megállapodás mentén, így nem is feszegette senki hogy ki kit miért mikor és hogyan csalt meg. Igaz mi külön állatfaj vagyunk idézőjelben egyre inkább úgy érzem, mert én nem korlátozom a gyerekláthatást, mára ő már nem kényszeríti ki, és ha másiknak programja van, akkor természetes hogy éppen nem viszi el a gyerekeket, vagy elviszi egymás után többször... És nem fizet gyerektartást sem, mert egyelőre nem áll módjában. Tudjátok így is lehet. Persze hibázott ő is, de én is, a hajó is inkább rajta ment el, de aki menni akar, azt hagyni kell.
2012. okt. 17. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

semmit sem számít.



(amúgy a 8-as válaszolóval egyetértek, szinte egy az egyben ugyanez a szitu nálunk is, csak mire a volt férjem kitalálta, hogy mégis visszajönne, nekem addigra nem kellett, mert találtam mást, aki tényleg a társam)

2012. okt. 17. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 AB.ka ***** válasza:

Szerintem nem, ingó-ingatlan vagyont osztani kell.

Nem annak arányában, hogy ki miatt romlott meg a házasság, mert 2őn állt a vásár!!!

DE:

Mondjuk ha (átmeneti) házastársi tartásdíjat kér az egyik fél, (Indokoltan, pl. önhibáján kívül munkanélküli)... ott van 1 olyan kitétel, hogy erre ÉRDEMESNEK kell lennie.


Vagyis, aki a közös vagyonnal (önhatalmúlag) rendelkezik, osztani nem akar, fizetni se semmit, akkor csak azt kell állítania és bizonygatnia, hogy a rászoruló fél ÉRDEMTELEN erre?


Egyeseknek ha a kicsinálás a cél, nincs se Isten, se ember... hamis tanúk, bűncselekménnyel gyártott bizonyítékok... minden bevethető.

Sok ilyent hallani. :-(


Szerencsére vannak olyan bírók, akik ezen átlátnak és próbálnak objektív, igazságos döntést hozni. A mocskolódásra, sárdobálásra, személyeskedésre egyik bíróság sem lehet kíváncsi!!!

Az nem a Maunika show!!!

Nem a botrány a cél, hanem a mihamarabbi közös megegyezés elérése.

Remélem az ilyen hőzöngő "nagy arcokra" vannak eszközeik, amivel hamar leszerelik őket. (A nagy sértett fél... gondolom nem véletlen lett felszarvazva?)

Val.szeg a kérdezőt ezzel próbálja fenyegetni.

Kedves kérdező! Ne ülj fel neki, peregjen le rólad minden fenyegetés! Kérdezd az ügyvéded. Készülj fel, olvasgasd a családjogot, jogi fórumokat.

Az is számít, hány év házasság...stb.

A megcsalás tuti nem.

Az a gyóntatószékben számít, meg az ember saját lelkiismereténél. Már akinek van...

2012. nov. 6. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!