Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mit jelent a letiltási határ:...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit jelent a letiltási határ: 60%?

Figyelt kérdés
A napokban kaptam egy bírósági letiltó határozatot, amiben a fenti sor található. Én úgy tudtam eddig, hogy a bért letiltással maximum 50%-ig lehet terhelni.

2012. okt. 21. 17:04
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Én pedig úgy tudom akár 33%-ig is tiltható.
2012. okt. 21. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Szóval úgy, hogy 67%-át letiltják és neked csak 33%-a marad meg.
2012. okt. 21. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
A végrehajtásról szóló törvény munkabér letiltására vonatkozó rész két szintet ismer. Az egyik, amikor 33% tiltható le, a másik amikor 50%. Felsorolja a jogszabály, mik azok az esetek, amikor egyik, mikor másik alkalmazható. Félek, a bírónő elírta. Ezért nem értem, miért írtak 60%-ot, mikor ilyen nincs is! Vagy mégis? Ha igen, akkor mi a jogalapja ennek az összeghatárnak?
2012. okt. 21. 17:42
 4/8 anonim ***** válasza:
54%
Van ingyenes panasznap ott adnak ügyvédek tanácsot, hogy mit tehetsz az ügyben.
2012. okt. 21. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Utóbbi kommentnek: Akkor bezárhat a gyakorikerdesek.hu :)
2012. okt. 21. 17:52
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Sajnos itt kevés a jogász, én is úgy tudom egyébként, ahogyan te, hogy max. 50.

Egyébként mennyit fizetsz te gyerektartásként, hogy ilyet írtak rá?

Én ezt komolyan nem értem.


Van a jogiforum.hu

ott jogászok válaszolnak a kérdésedre vagy ügyvédek, ők tudnak segíteni, itt mi csak találgatunk :)

2012. okt. 21. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Első kettő vagyok. Gyerektartásnak szerintem is csak 50%-át lehet letiltani, én hitelre gondoltam.
2012. okt. 21. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Az én esetem végtelen bonyolult. 2 gyerek ott, egy itt. A két gyerek közül az egyik státusza vitatott volt. Lényeg, hogy a másik fél fellebbezéséből adódóan elmaradásom van. Ezt az összeget kérte letiltással megtéríteni úgy, hogy időközben megszünt a gyerek tartásdíj jogosultsága, ráadásul át is költözött hozzám. 4 hónapja túlfizetésem keletkezett, és más csak ezzel az összeg 2/3-a meg is térült neki. A bírósági végzésen pedig a fő kérdésben szereplő szöveg látható.

56.000.- Ft 2 gyerekre úgy, hogy a harmadikat mindig is én neveltem.

2012. okt. 21. 18:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!