Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért szabnak ilyen szűk...

Miért szabnak ilyen szűk határokat a szülők? Nem hallották még azt a kifejezést, hogy "a tiltott gyümölcs a legédesebb"?

Figyelt kérdés

anyám folyamatosan mindenemről tudni akar, iszonyú fesztiválokat csap ha meg tudja hogy van valami amit titkolok előle.

egész nyaramat be akarja szervezni, napról napra kitalálni nekem hogy én mit csináljak és utána be is kell róluk számolnom este, neharagudjon már lassan 18 éves leszek akkor is ezt fogja csinálni?

apám is megjegyezte nekem, hogy anyám szemrebbenés nélkül megtanítja az egész családot hazudni, mert attól hogy rövid pórázra fog attól még az életnek mennie kell.


meg azt bírom hogy ha azt mondom hogy én majd beszervezem magamnak a nyarat akkor nekem mindenről be kell neki számolnom, és ez marhára idegesít, de ha tegyük fel meg teszem, hogy elmondom neki hogy mondjuk hétfőn találkozom xy-val, akkor első reakciója 90%-ban az hogy nem tetszik neki hogy ilyen sokat találkozom xy-nal (mikor pl egy hónapja találkoztam vele utoljára) úgyhogy nem enged el.


de ha olyan ismerőst is mondok aki szimpatikus neki vagy nem tudom akkor is bele tud kötni bármibe (pl hogy hova megyünk meg hogy mit csinálunk) csak hogy ne mehessek innen otthonról sehová. ha meg ugye persze ez bekövetkezik hogy itthon vagyok egész nap akkor egész este rikácsolás van hogy miért ülök itthon egész nap a gép előtt, mintha én találtam volna ki hogy üljek itthon, és ismét ott tartunk hogy ő be akarja szervezni a nyaram.



ezt nem csak az én anyámnál vettem észre, van pár ismerősöm akiknek hasonló a szüleje, és nem értem, hogy ha egyszer pontosan tudja a szülő hogy a gyerek azt fogja akarni a legjobban ami meg van tiltva neki, akkor miért tiltja olyan határozottan neki?


persze tudom vannak rosszabb helyzetűek is. mondjuk engem pl havonta egyszer elenged (nagynehezen apám segítségével) bulizni anyám, de akkor is felirat minden címet hogy hol vagyok és kikérdez hogy mit csinálok ott és meddig vagyok ott meg mittomén, és kb hajnali 3-ig 4-ig minden fél órában fel hív vagy küld egy sms-t hogy jól vagyok-e.

egyszerűen nem hagy levegőhöz jutni.



17/F



2012. júl. 31. 12:06
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Jó, nyilván nem kell túlzásokba esni, de örülj neki, hogy törődnek veled a szüleid. minden 18 éves azt hiszi, hogy nála van a bölcsek köve, de majd később rájön, hogy sokszor a szülők és az idősebbek csak jót akarnak.


26/F

2012. júl. 31. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%

Azért mert félt. Te meg erről nem hallottál?

Mellesleg ahelyett hogy egész nap a gép előtt ülsz, tanulmányozhatnád egy kicsit a nyelvtan könyvet mert ne haragudj, de a "szüleje" nálam kiverte a biztosítékot...

2012. júl. 31. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

No, én 30 éves férfi vagyok, nincs ekkora gyerekem, mint Te, de ha elfogadsz tőlem egy magyarázatot, akkor íme. Óriási közhely, figyelem: a szüleid jót akarnak Neked. Abban igazad van, hogy rosszak a korlátok, meg ciki, meg különben is hogy jönnek már ilyesmihez, de mivel még nem vagy 18 éves, a szüleid BÜNTETŐJOGI felelősséggel tartoznak a sorsodért. Ha valami történik veled, akkor azért nagyon durván megüthetik a bokájukat. Persze lefogadom, hogy nem ez jár az eszükben, de ha bekapcsolod a TV-t, vagy megnézed a neten, hogy mennyi eltűnés van, mennyi fiatalt bántalmaznak, rabolnak ki, erőszakolnak meg, stb., akkor elhiheted, hogy VAN alapjuk az aggodalmuknak. Gondolom azt sem szeretnék, ha a detoxból kellene hazahozniuk, mert valaki megkínált valamivel, amiről csak később derült ki, hogy drog.


A szüleid alapvetően azt szeretnék, hogy egy jó társaságban felnövő, értékes ember legyél, aki viszi valamire, és ehhez elengedhetetlen, hogy vigyázzanak ameddig csak lehet. Én amikor fiatal voltam (no nem mintha most ősz apóka lennék) sokat eljártam bulizni, de engem is nagyon féltettek. És azért hozzátenném, hogy kerülhettem volna bajba, sokszor nagy mázlim volt. Hidd el, nem kicseszésből csinálják azt, amit. Ha majd neked is lesz valakid, aki mindennél drágább és fontosabb, Te is mindent el fogsz követni, hogy megóvd.

2012. júl. 31. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg egyáltalán nem normális hogy ennyire korlátoznak. Nekem is van két gyerekem, a nagy már 19 éves, és 17 évesen azért ésszerű korlátok közt volt tartva, nem terrorban. És láss csodát, nem lett drogos, alkoholista, züllött, pedig nem csaptam agyon ha 17 évesen megivott egy doboz sört. Nem is alakult ki benne, hogy hazudni kell, vagy tiltott gyümölcsként jól lerészegedni ha eljut egy buliba.

A kisebbik 12 éves lesz, és igen, ő is megkapja a korának megfelelő önállóságra a lehetőséget. Újpesten lakunk, hétvégente teljesen egyedül és önállóan utazik a Nyugatihoz yoyo oktatásra, onnan vissza, esetenként a nagyanyjához is elmegy, pedig a VIII. kerületben lakik. Egyszer az oktatás után a Millennáris parkban kötöttek ki, onnan is haza tudott jönni, nem esett kétségbe. Egyedül ment a napközis edzőtáborba is reggelente és egyedül jött haza. Vannak barátai, edzőtársai, ismerem őket, és örülök, hogy normális srácok közt tölti az idejét. Sokkal rosszabb lenne, ha halálra félteném, mindenhova kísérgetném, mert tök életképtelen lenne, aztán végül pont azért törne ki és lázadna szokásos kamaszlázadásnál jobban, mert az ész nélküli korlátozás ezt szülné. Nálam legalábbis ez volt,mert anyám is ilyen beszámoltatós-korlátozós-előírós volt, nem is vált be neki. Nyilván én is féltem a gyerekeimet, a nagyobbikat is, ha este a haverokkal elmegy sörözni, meg a kicsit is, ha nem hallja a telefonját a villamoson amikor hívom, de ez nem jogosít fel arra, hogy üvegbúra alatt tartsam őket, és én határozzam meg minden lépésüket. Igen, felelős vagyok értük (jogilag persze csak a kicsiért), de akkor mi legyen? 18 éves koráig kísérgessem, ne engedjem barátokkal sehová, telepedjek rá az életére, aztán 18 évesen meg várjam el tőle, hogy önálló, döntésképes felnőtt legyen?

2012. júl. 31. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
volt egy barátnőm,akit még 21 évesen is kísérgettek mindig,meg nem engedték sehová.és tök önállótlan
2012. júl. 31. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

elsőnek: lehet, csakhogy én nem vagyok ilyen, én sose képzeltem magamról, hogy én marha okos vagyok, én egyszerűen csak elvárom azt, hogy kicsit jobban elengedjen és hagyjon levegőhöz jutni.

másodiknak: figyelj, az én döntésem, hogy mit hogyan írok le, azért mert találtál egy rossz szót az nem azt jelenti hogy én majd a kedvedért nyáron fogok tanulni..

harmadiknak: apám miért nem félt ennyire? azért még is csak tudok vigyázni magamra. nem egyszer fordult már elő buliban vagy akárhol, hogy megkínáltak itallal és én nem fogadtam el, mert pontosan tudnom, hogy bármit tehetnek bele. ezeket a dolgokat folyamatosan nyomatják a suliban és akit ennyi idősen a detoxból húznak ki azt marhára tudom sajnálni, hogy ilyen csekély értelmű, hogy ennyi papolás után amit a szülők lejátszanak meg a suliban is, képes elfogadni idegentől bármi fogyasztható dolgot.

a mondandód végére csak annyit, hogy lehet, hogy mindent megteszek, hogy megóvjam, de nem fogok annyira rámászni, mert fel tudom mérni, hogy mennyire tud magára vigyázni és nem akarom, hogy megutáljon.


a többieknek köszönöm a támogató választ.

2012. júl. 31. 13:34
 7/7 A kérdező kommentje:
mellesleg piálni se szoktam úgy igazán. házibulikban lecsúszik néhány korty, de annyira hogy én fetrengjek a saját mocskomban még nem fordult elő...
2012. júl. 31. 13:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!