Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mi tévő legyek? 20 éves lány...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi tévő legyek? 20 éves lány vagyok. A szüleim 25 év házasság után elkezdték marni egymást. Anya 20 éve megcsalta Apát és Apa (50 éves) 2 éve elkezdte ezt hánytorgatni.

Figyelt kérdés
Ami fontos, elküldtük őket párterápiára, úgy tűnik, hogy az sem segít. Úgy gondolom, hogy Apának kapuzárási pánikja van, de ezt nem tudom, hogy lehet kezelni. A másik hogy most már egyre többet eljár a keze.. Tehát veri anyát, általában ez ittas állapotban történik amikor mind a ketten isznak alkoholt. Nyilván előfordul hogy ilyenkor Anya is provokálja. Azt nem értem, hogy az egyik nap még minden jó és szeretik egymást a másik nap meg megy az ordibálás és üvöltözés. Egyszerüen apa a derült égből villámcsapsáként viselkedik. És nem tudom mit tegyek. Belefolyni nem szeretnék. De csak én tudom Apát megnyugtatni.

2012. nov. 26. 09:29
 1/8 anonim ***** válasza:
94%

Sajnos ezzel sok mindent nem tudsz tenni. Az jó jel, ha elmentek terápiára, azt jelenti, hogy alapvetően érdekli őket a kapcsolatuk.

Viszont sok mindent lazábban vesznek, merthogy simán belefér nekik az, hogy isznak és eljár apukád keze. Márpedig amíg ezt nem tekintik komoly problémának, addig nem fognak akarni változtatni rajta.


Próbálj meg beszélni velük erről, főleg apukáddal. De ha valóban kapuzárási pánik, akkor valószínűleg egyszerűen ki kell várni, amíg vége lesz..

2012. nov. 26. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
94%

Mikor derült ki ez a megcsalás?

Mert ha már régen, akkor csak egy indok apukádnak.

Viszont ha apukádnak eljár a keze és isznak is akkor lehet hogy jobb is lenne nekik külön.

2012. nov. 26. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
A kérdés írója vagyok, próbálok leülni édesapámmal, igyekszem beszélni vele csak én tudom megnyugtatni. MEghallgatja és egy ideig működiki, de ezzel is csak azt érem el, hogy mégjobban belevonnak engem is és olyan részleteket tudok a saját szüleim kapcsolatairól amiket álmaitokban sem gondolnátok. Most eljöttem ottthonról, tudom hogy nem megoldás, hogy elmenekülök, de már nagyon kétségbe vagyok esve. Állandóan attól rettegek mikor hívnak, de így nyugodtabb vagyok, ha enm vagyok otthon
2012. nov. 26. 12:14
 4/8 anonim ***** válasza:

amit most írtál kérdező az elég furán jön le.

Már bocs de nekem úgy tűnik, hogy nem a szüleid kapcsolatát akarod védeni, hanem saját magadat. Nem akarsz bizonyos dolgokat megtudni és csöndet, nyugalmat szeretnél.

Ha ez valóban így van akkor a megoldás az hogy költözz el.

2012. nov. 26. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Valószínűleg elkövették azt a hibát, hogy rád is, mint egy "terapeutara" tekintenek. Tőled remelnek megoldást, de gondolom mimdketten a sajat oldalukra akarnak állítani.

A megcsalas nem a valos problema mar ennyi idő utan, max, ha valami új derült ki (pl. Nem ő az apukad), csak a valodi problema palastolasa.

Gondolom tudják, és már te is tudod mi a bajuk egymassal. Azt kell megoldani, n em pedig regi dolgokon lovagolni.

A megutes pedig oriasi hiba egy ferfi részéről!!! Inkabb hagyja el anyukad, minthogy usson!

Kitartast!

2012. nov. 26. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Anya nem akarja elhagyni... Pedig tényleg ez lenne a megoldás, Apa elakar már válni, de Anya foggal körömmel ragaszkodik hozzá. Lett csináltatatva apasági teszt,de nem ezzel van a baj. Azt mondja apa, hogy anya nem foglalkozott vele 20 éven keresztül és hogy nem adot neki érzelmeket ezek után sem.
2012. nov. 26. 12:43
 7/8 anonim ***** válasza:
55%

Ahogy sokan, sajnos mi is hasonló cipőben jártunk. Már kiskorunktól akaratlanul is belefolytunk a szüleink problémáiba (ott is volt megcsalás, ott is kb 20 éve), és sok más baj. Akkoriban mi is mondtuk ne marják egymást, de nem hallgattak ránk, később anyuám depressziós lett, és 4 éve (napra pontosan) meg is hallt. Leugrott a lépcsőn, és egy hónap múlva a sérülés következményeibe hallt bele. Csak azért írom lásd, milyen helyzetbe vagyok... a testvérek sokmindent máshogy látunk, de sajnos mindezek után is úgy látom: ebben Te, illetve mi, a gyerekek nem tudunk segíteni, nekik kell, nekik kellene eldönteniük mit akarnak, hogyan tovább. Minél jobban belefolysz, annál jobban csak a saját álláspontuk védelmére használnak ki, utólag pedig (bármit csinálsz amúgy) téged fognak vádolni. Sajnos ez az igazság. Te hiába gondolod a legnagyobb jóindulattal hogy mi lenne nekik jó, ha egyikük vagy mindekettejük nem teszik azt, te nem tehetsz semmit. Csak magad őrlöd fel, te fogsz belebetegedni (nálunk anorexia, depresszió, gyerektelenség voltak a gyerekek "tünetei"). Rájuk kell bízd a döntést, különben mögéd fognak bújni.

Én elmondanám amit érzek, hogy szereted őket, nem akarsz és nem tusdsz igazságot tenni köztük, te szerinted hogy lenne nekik jó, de nekik kell eldönteni, és téged hagyjanak ki ebből. Ha ezt nem teszed, te is rámész. Hidd el tudom mit beszélek.

2012. nov. 27. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nagyon jó, hogy eljöttél otthonról, és ne folyj bele az ügybe! Tudom, nagyon nehéz, de ez az ő dolguk, az ő terhük, amit nem lett volna szabad átrakniuk rád!

Ha te átveszed a terheket, akkor nincsenek arra kényszerítve, hogy maguk olják meg, vagy segítséget kérjenek, mert már minden olyan reménytelen.

És ne engedj semmiféle zsarolásnak - annak sem, hogy csak Te tudod apukádat megnyugtatni, mert ez így nem normális. Anyád a felesége. Ne menj vissza!

2012. nov. 28. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!