Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Bontóper után vagyonmegosztás?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Bontóper után vagyonmegosztás?

Figyelt kérdés

Volt férjemmel vita nélkül elváltunk. Előtte két tanú előtti papíron rögzítve lett, hogy megosztottuk minden ingóságunkat, az ingatlan tulajdonjogától pedig térítésmentesen lemond a javamra (cserébe ha a bank engedi egyedül viszem tovább a hitelt)

Eddig nincs is gond. A válóperes bíró nem foglalta bele a válásba, mondván, hogy a jelzálog miatt ezt a részt vagy ügyvéd előtt kell rendeznünk szerződésben, vagy külön vagyonmegosztási perben.

Az ügyvéd, plusz utána a banki ügyintézés olyan költségeket jelent, amit nem tudok finanszírozni (ex meg persze nem hajlandó), ráadásul nem rég közölte vele, hogy külföldre megy dolgozni, szóval ne is álmodjak arról, hogy ő hazajön papírokat aláírogatni isten tudja hány ezer kilométerről....


Szóval kérdésem az lenne, hogy van-e valakinek tapasztalata, konkrét információja arról, hogy hogyan is néz ki egy vagyonmegosztási per (milyen papírok kellenek az elindításhoz, kötelező-e hozzá az ügyvéd, mennyi az illeték, exet beidézik-e külföldről, vagy egyáltalán megoldható-e a jelenléte nélkül is, keletkezik-e perköltség, ha igen akkor az miből, és ki fizeti... stb.)


Kérlek Titeket, ne azokat a történeteket írjátok le, amikor valamelyik fél nem akar megegyezni, és emiatt évekig megy a per! Itt erről most nincs szó, megegyezés már van, csak valahogy "szentesíteni" kellene azt...


2012. nov. 28. 08:37
 1/6 anonim ***** válasza:

Nálunk hasonlóképpen zajlott a válóper. Mi is közös megegyezéssel váltunk el, és mi is 2 tanúval leírtuk hogy az ingó vagyont elfeleztünk az ingatlan vagyont elfeleztük. A bíró rákérdezett hogy a leírtak valósak-e , önszántunkból írtuk-e alá. Igennel válaszoltunk, így nem is volt szükség külön vagyoni pernek. Amikor a bíró kimondta a válópert, az ingó és ingatlan vagyonnál megjegyezte hogy a felek már elrendezték az ügyet.


Nekünk az ingatlannál úgy egyeztünk meg, hogy a házról a volt férjem lemond , hogy a fiúnkkal mi éljünk ott. Cserébe ne fizet többé lakáshitelt amit az ingatlanra vettünk fel. Ezt is két tanúval hitelesítettük. Ugyanolyan papírt írtunk mint válópernél. Leírtuk, hogy a férjem lemond a részéről, de ő X naptól kezdve mentes minden fizetni való kötelezettség alól. A lakáshitel költsége egyedül rám tartozik, és későbbiekben sem támadhatom, követelhetem tőle a ház rendezését.

2 tanú, és ennyi--

Nem került pénzbe. Magunk között lerendeztük. 15 év alatt szépen visszafizettem mindent, és soha nem volt gond..

Ha ti megegyeztetek papíron, és te tényleg becsületesen fogod fizetni amit vállaltál akkor nálatok sem lesz gond. Akkor bőven elég 2 tanús levél amiben rögzítve van hogy döntöttetek.

De akár el is viheted egy ügyvédhez vagy közjegyzőhöz hogy ő is aláírja (bár csak pénzkidobás, ha becsületesek vagytok) mert később ha gond lenne a 2 tanús papírt ugyanúgy elfogadják a bíróságon..

2012. nov. 28. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

1. Nem jogi képviselethez kötött a per, úgyhogy lehet ügyvéd nélkül is.


2. Perköltség keletkezik (pertárgyérték 6%-a mint illeték, és egyéb esetlegesen felmerülő költségek)


3. Idézik külföldről, ha szükséges, de megteheti, hogy meghatalmaz valakit az eljárásra maga helyett. Ügyvédet, vagy a Pp-ben meghatározott egyéb személyt.


4. Az elindításához először is kell egy kereset, amin lerovod már az illetéket is (hacsak nem kapsz mentességet vagy feljegyzési jogot, ezt azonban külön kérni kell!), és csatolnod kell a bizonyítékokat. Pl., ha annak idején a megállapodást írásba foglaltátok, akkor azt. Ha tanúkat kérsz meghallgatni, bejelented a nevüket és idézési címüket.


5. A perköltséget te mint felperes előlegezed (kivétel ez alól a már említett esetleges mentesség vagy feljegyzési jog), és a vesztes fél viseli.


Ügyvédjelölt

2012. nov. 28. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Kedves Első, amit írsz, az erre az esetre azért nem igaz, mert ti egy perben rendeztétek a vagyonjogi kérdést és a bontást is - a Kérdező esetében viszont a bontás lezajlott jogerősen, és a vagyonjogi dolgokban - elmondása szerint - nem állapodtak meg.

Tehát külön megállapodás kell.


Ez tényleg lehetne simán egy szerződés, ha meg tudnak(nának) egyezni, de a Kérdező - úgy veszem ki - ítéletet szeretne.

Annak pedig az a menete, amit fentebb leírtam.

2012. nov. 28. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó! Ha figyelmesebben elolvasod a leírásomat, abban benne van, hogy MEGEGYEZTÜNK és erről KÉSZÜLT ÍRÁSOS PAPÍR is...


KEdves első, köszönöm a választ, ezt én is így gondoltam, de sajnos ezek szerint az elmúlt időben változtak a dolgok... Földhivatalhoz bevitte az ex férjem a két tanús papírt, plusz a bontóvégzést is, hogy akkor ő ezekkel alátámasztva lemondana a tulajdonjogáról, vegyék fel széljegyzetre (mert csak ezek után tudjuk a banki folyamatot elindítani, hogy ott is kikerüljön a hitelből). De a földhivatalban közölték vele, hogy ez nekik édes kevés, vagy ügyvédes papír, vagy bírósági kell nekik...


Na ezért küzdök most, hogy mi legyen...

2012. dec. 8. 12:09
 5/6 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező, ez: "A válóperes bíró nem foglalta bele a válásba, mondván, hogy a jelzálog miatt ezt a részt vagy ügyvéd előtt kell rendeznünk szerződésben, vagy külön vagyonmegosztási perben." számomra azt mondja, hogy nem állapodtatok meg.


Ugyanis nincs végzésbe/ítéletbe foglalva.


A földhivatalnak igaza van, nekik valamire szükségük lenne.


Amúgy az is lehetőség, hogy szerződésben rendezitek, és a külföldön lévő fél a konzulátuson, felülhitelesítéssel írja alá.

2012. dec. 8. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 támpont ***** válasza:

Vagyonmegosztással nem érdemes játszani, mert most rendezetlen. Gyorsan megjelennek a másik oldalon érdekek!


Meg kell oldani (kisebb takarékoskodással), hogy válással, vagyonmegosztással foglalkozó jogvédőkhöz, válási szakértői irodához eljuss! Ilyeneket találsz az interneten bármelyik keresőn jkeresztül (google stb.)


Benyújtott keresethez minden szakszerűen csatolni kell a költségmentesség érdekében!

2013. jan. 9. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!