Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Most szeretném beadni a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Most szeretném beadni a válópert, és tudom elvileg kell egy 12000 ft-od illetékbélyeg, meg egy nyilatkozat, hogy miért akarok elválni, de ezen kívül kell valami, és már itt szükség van ügyvédre, vagy ezt egyedül is intézhetem?

Figyelt kérdés
2009. aug. 19. 14:36
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Válóper menete. A felperes (aki indítja a válást) bead egy kereseti kérelmet házaság felbontására és kifizeti a 12000Ft-t. Ilyen kereseti kérelmet a neten is lelehet tölteni. A bíroság kiírja a tárgyalás napját amin megtárgyalájtok hogy miben egyeztek miben nem stb... A következö tárgyaláson ha megegyeztetek akkor szét is választanak. ha nincs megegyezés akkor kezdödik a pereskedés, igaz a válást kimondják de elindul a pereskedés ami nagyon drága, mert 100ezer felett van egy egy peres tárgy.


DE ha a kereseti kérelmet egy ügyvéd álltal ellenjegyzett közösmegegyezéses papír kísér, föleg ha egy ügyvéd adja be aki mindkettötöket képvisel akkor egy tárgyalással lerendeznek mindent, még ha gyerek is van.


Nekem a volt férjem barátja volt ügyvéd aki engem is képviselt egyben, külön személyesen felhívott, hogy mindenben egyetértek-e stb... így egy tárgyaás volt csak az is 15 percig tartott.

2009. aug. 19. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
75%
Amiket írtál stimmelnek.Mindenféleképpen fogadj ügyvédet.Nem olcsó,de nem is olyan drága.Azért tanulntak sokat,hogy amiket mi "halandók" nem tudunk abban segítsenek.Amennyiben még nincs ügyvéded szívesen segítek.Mármint ügyvéd ajánlásban.
2009. aug. 19. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

nem kell mindig ügyvéd!! Ha közös megegyezéssel váltok el,és közösen mindenben megegyeztek(ingó,ingatlan vagyon felezése,gyermek elhelyezése) akkor nem kell ügyvéd!!Én amikor váltam mi közös megegyezéssel váltunk el.Mint felperes írtam egy válóperi kérelmet,hogy minden közös felesbe megy,a gyermek nálam marad,és gyerektartás összegét a bíró határozza meg,nem kértük a láthatási jogot,mert magunk között megoldjuk ezt is..A férjem,és 2 tanú aláírta,majd kaptunk egy időpontot,ahol én,a férjem,és a bíró volt jelen.Megkérdezte,hogy amit leírtunk abban mindketten egyetértünk-e.mind kettőnknek alá kellett írni egy nyomtatvány,hogy saját akaratunkból,és közösen döntöttünk mindenről.A bíró kiszabta a gyerektartás összegét,és a láthatási jogot az apának(nem élünk vele,mert akkor megy a fiam amikor akar).

Az egész 15 perces volt." hét múlva mindketten kaptunk egy hivatalos levelet amiben leírták,hogy elváltunk..JA! Mivel közös megegyezéssel váltunk el,a bíró kiszabta a exférjemnek,hogy a válóperi illetéknek a felét fizesse ki nekem,mert annak is közösnek kell lenni..Ez sem volt gond..Nem volt ügyvéd,és felesleges fizetni oda is ha mindent meg tud oldani 2 ember kulturáltan..

2009. aug. 19. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Az első válaszolónak teljesen igaza van, annyi hogy az első tárgyalás csak békítő tárgyalás, ott ha meg tudtok egyezni akkor egy beadványt kell postázni a bíróságnak hogy folytassák a válást és a következő tárgyaláson már ki is mondják a válást.
2009. aug. 19. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Minden bíróságon van ingyenes jogsegély szolgálat, ahol akár a beadvány megírásában is segítenek. Érdemes felhívni őket és érdeklődni a félfogadás időpontjáról. Én mindent egyedül intéztem, a volt férjem csak aláírta a papírokat. Mivel közös megegyezéssel váltunk és a vagyonmegosztást is elkészítettem, ezért egyetlen tárgyalás volt és tíz percig tartott kb. Kell egy bontóper iránti kérelem, valamint a vagyonmegosztás. Az illetéket a bíróságon is meg tudod venni. Ügyvéd pl. akkor kell, ha ingatlan esetében az egyik fél pl. megváltási árat fizet a másiknak, vagy eladják az ingatlant. Az adásvételi szerződést az ügyvéd készíti el. Én innét töltöttem le a szükséges nyomtatványokat.


[link]

2009. aug. 19. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Még annyit, ha van kiskorú gyerek, akkor szokott lenni békéltető tárgyalás. Érdemes egyébként megegyezni a gyermekelhelyezéssel kapcsolatban is.
2009. aug. 19. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
16.53-as.Mi is közös megegyezéssel,ügyvéd nélkül váltunk el.A beadványt én írtam csak a férjnek és 2 tanúnak alá kellett írni.Csak 1 tárgyalásunk volt,és a bíró 15 perc után szét választott minket.Többet nem kellett menni,nem volt békítő tárgyalás pedig 5 éves fiunk is van..De szerintem az ilyen válás csak akkor eredményes ha mindkét fél,kulturáltan meg tudja oldani,és barátként mennek a bíróságra..
2009. aug. 19. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!