Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Két gyerekkel egyedül maradok....

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Két gyerekkel egyedül maradok. Mi lesz?

Figyelt kérdés
11 év együttélés után úgy néz ki,hogy két kisgyerekkel egyedül maradok.A lányom 7 éves,most lesz másodikos,a fiam szeptemberben lesz egy éves.Jelentkeztünk már bölcsibe,de az még kerek egy év.Jelenleg Gyes-t kapok,családit,gyermekvédelmi kedvezményt (ingyen tk. és ebéd) és lakásfenntartási támogatást(7500,-).Az össz. jövedelmem így sem éri el a 60 ezer forintot.Teljesen kétségbe vagyok esve,mert ha a "párom" elköltözik,valószínűleg visszamegy a régi melóhelyére ahol minimálbérre lesz bejelentve és a fölötte levő pénzt kézhez kapja.Nem számíthatok tőle semmire.Ennyiből meg - most úgy érzem - éhen fogunk halni.Még a rezsink is több ennél télen,kajáról már egyáltalán nem is beszélek.Van vki hasonló helyzetben?Hogy csináljátok a lehetetlent????
2011. aug. 26. 08:43
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
11%

Próbálj gyorsan állást keresni és elmenni dolgozni!!!

Ez a hosszú otthonlét a gyerekkel csak Magyarosrszágon van. Külföldön a két hónapos gyerekkel már mennek vissza dolgozni.

Biztos van nagyszülő, vagy testvéred aki besegít. Az apa sem lehet ilyen lélektelen, hogy nem fog segíteni.

Egyébként mikor terhes lettél még szeretetben éltetek?

2011. aug. 26. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
83%
Lehet, sokan lepontoznak most, de én a következőt tenném: keresnék olyan egyedülálló apukát, aki egyedül neveli a gyerekét. így, egymást segítve megoldódhatna a probléma.
2011. aug. 26. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Hat nem tudom, hogy segit-e?


En kulfoldon elek. Van itt egy kedves ismerosom es O szokott segiteni es O gyujt egesz jo minosegu kinott ruhakat, cipoket, ilyesmit. Karacsonykor pl 70 ciposdoboz ajandekot vittem haza. Azt az itteni kisiskolasok tettek ossze. Valamilyen karitativ szervezet.


Mi ezeket az ajandekokat a Csaladsegito Szolgalatnak visszuk es Ok osztjak szet. Keresd meg a Nalatok illetekes ilyen szolgalatot. Szerintem segitenek munka keresesben is es ha a jovobeli melod miatt nem tudnad megoldani, akkor a kicsi gyerekek delutani elhelyezeseben is. A mi Csalad Segito Szolgalatunk az onkormanyzattal pl nagyon jo kapcsolatot apol. Amikor vittuk karacsonyra a dobozokat, akkor meseltek, hogy egy Anyukanak most szereztek karacsonyra tuzifat, amivel tavaszig biztosan kibirja.


Kitartas! Szurkolok Nektek!

2011. aug. 26. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Az apa fizetésének 40%-át gyerektartásra kell költenie.Azért ennek is mennie kell.Abban igazad van,hogy ha minimálbérrel lesz bejelentve akkor minimálbérből vonnak.A "fekete fizetésnek" a hasznát ti nem fogjátok élvezni..

Sajnos tényleg el kell menni dolgozni,mást nem nagyon tehetsz.

2011. aug. 26. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

gyerekenkent 20%. En viszont ugy tudom, hogy Apuka fizetese nagyon lecsokken. (Itt pontosan ez a szitu.), akkor a biro az utobbi X ev atlagfizetesere kotelezheti.


Egy kerdest esetleg meger...

2011. aug. 26. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

: ma 09:09

Sajnos ez nem így van.

Az én férjem is eljátszotta ezt.Ő amíg nem adtam be a válópert havonta 300 ezreket is hazahozott.Amikor kiderült hogy elválunk,akkor fogta magát elment munkanélküli segélyre és feketén kapta kézhez a többit,mert titokban dolgozott.

A bíróságon én meg is említettem ,hogy bár munkanélküli ,de valójában 300.000 forintot keres..A bíró azt mondta nem tehet semmit. Csak az számít amit papíron bizonyítani tudok..Én fekete fizetésnél nincsen fizetési papír,nem vonnak adót,és egyéb járulékot..

Így a bíróság a következő határozatot adta ki.1 gyermek esetében

A jelenkori minimálbér 20%-a vagy a fizetésének 20%-a a gyerektartás összege.

2011. aug. 26. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

ertem. Kosz az infot.


Visszaterve a kerdesre. Szerintem is a munka lenne az elso.

2011. aug. 26. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek!

Az egy dolog,hogy mondjátok,a munka lenne az első,de mint írtam a fiamat csak 2 évesen fogják bevenni,most meg még csak 11 hónapos.Vidéken csak magán bölcsi van ahova mehetne már most is,de 72000,- havonta és 12 km-re van a házunktól,ráadásul teljesen más irányba mint amerre a lányom iskolája van.Nagyszülők nincsenek,vagyis anyukám velünk lakik,de ő is dolgozik,egész nap nincs itthon,anyagilag nem tud segíteni sajnos és máshogy sem.Testvérem nincs,tehát szó szerint egyedül leszek a két gyerekkel!Még azt is értem,hogy a párom fizetésének a 40%-át letilthatják,de gondolom ez sem megy egyik napról a másikra :(

2011. aug. 26. 09:54
 9/16 anonim ***** válasza:

"Még azt is értem,hogy a párom fizetésének a 40%-át letilthatják,de gondolom ez sem megy egyik napról a másikra :("


Általában a válóper végéig amíg ki nem mondják a határozatot a férj és feleség között szóbeli megállapodás van,hogy a gyerekek ne nélkülözzenek.Apa akkor is fizet valamennyit(többnyire már otthon kiszámolják mennyi lenne az a 40%,és az apa azt fizeti..Majd a válópernél ha meg van adva az összeg akkor onnantól azt az összeget fizeti.

Ha nem lehet az apával szóbeli megállapodást létrehozni,akkor bizony várni kell a határozatig(akkor minél előbb el kell intézni a válást) és visszamenőleg 6 hónapra lehet kérni a gyerektartást.(ha több mint 6 hónapig húzódik,és ezalatt az idő alatt nem fizetne a férj)


Nem írtad,hogy bár férjnek nem vált be,de milyen apuka.Ha jó apa a gyermekeknek akkor szerintem nem fogja hagyni hogy a gyerekei éhezzenek..Ők nem tehetnek semmiről..

2011. aug. 26. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Mi nem vagyunk összeházasodva,de mindkét gyermeket elismerte sajátjaként,úgyhogy válóper nem lesz.Gondolom marad a szóbeli megállapodás ilyen esetben,de mi van ha nem fizet?Perelnem kell?

Hogy milyen apa?Jó kérdés.Lányommal elbabázott egészen addig,amíg el nem kezdett a kis agyacskája rohamosan fejlődni.Amíg csak ütyülüpütyülü meg incifinci volt,addig tök jó volt minden,de amint versikéket tanultunk,vagy énekelgetni kezdtünk megszakadt köztük valami,mert ő nem volt partner semmiben.Nem olvasott mesét,nem akart focizni,semmi.Egy hete a fejemhez vágta,hogy túl lányos lett a kislányunk,elb.sztam,és a kisfiút is túlzottan szeretem,el fogom őt is b.szni.Neki ez a véleménye a gyerekekről.Amikor a 2. babával terhes lettem,nem volt olyan egyszerű a helyzet,mert egy nőgyógyászati műtét előtt álltam és a doki közölte,hogy ha most nem tartom meg ezt a babát,akkor kipakolnak és soha többet nem lehet gyerekem.3 hétig vívódtunk,aztán közösen úgy döntöttünk,hogy majdcsak lesz valahogy.Nem bántam meg,imádom mindkét gyermekemet,de tény,hogy valahogy nem így képzeltem el a papás-mamást mikor még kislány voltam.Röviden:a párom elmegy dolgozni és részéről ennyi,le van tudva minden kötelesség.Leül a gép elé,eszik,alszik.Nem volt ez mindig így,de sajnos ez lett belőle.Ezért írtam,hogy sok jóra nem számíthatok ha elköltözik.

2011. aug. 26. 11:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!