Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » A volt férjem nem fizeti a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Niktoon kérdése:

A volt férjem nem fizeti a gyerektartást, mit tudok tenni?

Figyelt kérdés
havi 30 ezer gyerektartást állapított meg a bíróság két gyerek után (4 éves, 1 éves), illetve van még 120 ezer ft gyerektartásdíj hátraléka. A havi 30at fizeti de a hátralékot nem. Pedig az is benn van a papírban hogy azt is köteles fizetni. Azt mondta nem fizeti ki, pereljem be. Nekem nincs pénzem még egy perre, GYES-en vagyok és egyedül nevelem a két gyereket. És albiba vagyunk.
2012. dec. 23. 10:40
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
90%
A per beadása ingyenes, a perköltséget a vesztes fel fizeti, itt egyértelműen a férj lesz. De egyszerűbb lenne simán végrehajtást indítani.
2012. dec. 23. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
ne perelj, indíts fizetési meghagyást és tegyél feljelentést, ugyanis ez bűncselekmény! ha mennek a rendőrök és a végrehajtó, akkor majd átgondolja a fizetést is ;)
2012. dec. 23. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Én ugyan így vagyok. A gyerektartást vonják a fizujából, de a 80ezer hátralékot a válást követő 2 éven belül kell kifizetnie, ezért azt akár az utolsó napon is kifizetheti (de nem fogja). Benne van a bírósági papírban, hogy utána levonathatom a fizujából azt is. Be kell menni panasznapra a bíróságra ahol elváltatok és ott megmondják mi legyen. Nem kell semmi perköltség, meg semmi! Csak bemész és ők majd intézkednek!
2012. dec. 23. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Meddig kell kifizetnie, mert ha még van rá egy éve akkor azzal nem tud semmit csinálni a bíróság mert nem járt le a határidő.
2012. dec. 23. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
47%
Csak akkor van értelme követelni, ha a hátralék belefér a nettó fizetése 50 %-ába. Ha nem, akkor nincs miből fizetnie.
2012. dec. 23. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
28%

Karácsony előtt 1 nappal neked ez a legfőbb problémád?


Akinek ilyen pici gyerekei vannak, annak most semmi máson nem jár az esze, mint hogy a gyermekeinek örömet szerezzen, és a családja -az exével együtt-mivel a gyerekek apja(gondolom) normális meghit légkört biztosítson. Nem hiszem, hogy a pénz(függetlenül attól, hogy az embernek alapjáraton nagy szüksége van rá-de most ez járjon a fejedben..

2012. dec. 23. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

ma 11:43-as: ha netán a kérdezönek a nemfizetés miatt nincs pénze a gyerekeknek karácsonyt tartani (kaja, karácsonyfa, ajándék), hanem esetleg hideg lakásban zsiroskenyeret rágcsálnak az egész ünnep alatt, akkor igenis jogos, hogy a pénzen jár az esze...


Megint olyan valaki vagy, aki el sem tudja képzelni, hogy ha valakinek hiányzik akár 5ezer Ft - ami gondolom, szerinted apróság - akkor az illetö éhezik.

2012. dec. 23. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

7


Erre ne vegyél mérget, mert sosem tudhatod, hogy min ment már a másik keresztül, gyerekkel, és hány végig zsíros kenyerezett ünnep áll már mögötte, úgy hogy még abban a helyzetben is csak a gyerekeire koncentrált.


úgy hogy a feltételezésedet-zsebre dughatod:DD

2012. dec. 23. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Az ossz bevetelem 82000 ft. Az albi meg a rezsi 70000 ft. Anyukam segit az elelmben. A gyerekeknek nem tudtam ajandekot venni, amit a nagyobb gyerek mar erzekel. Az exem meg el mint hal a vizben. Meg karacsonyfara sem maradt penzem. Egyebkent ezt a vegrehajtast vagy behajtast hogy lehet intezni? sajnos a vegzesben nincs benne hogy mikorra kell kifizetnie az osszeget, nincs benne datum megadva amit coltakeppen en sem ertek. 100 ezerbe kerult a valas marmint az ugyved.
2012. dec. 23. 13:12
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Ügyvédként említem: Ha van végrehajtható okiratod erről, akkor végrehajtás. Ha nincs és nem pepecselnél vele, jelentsd fel büntetőjogilag.
2012. dec. 23. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!