Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Nem fizet a volt férjem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem fizet a volt férjem gyerektartást évek óta. Mit tegyek? (Több infó lent. )

Figyelt kérdés

A történet a következő.Van egy közös gyermekünk,aki már 7 éves. Látogatni nem látogatja soha,másfél évesen látta a gyereket utoljára.Hozzáteszem Spanyolországba él,megértem hogy nem mászkálhat haza 2 hetente,de most már több mint 5 év telt el.A gyerek felől abszolút nem érdeklődik,nem kiváncsi rá.Gyerektartást utoljára,talán 3 éves korába küldött a gyereknek.Eleinte türelmes voltam,mert volt olyan hogy 2-3 hónapig nem fizetett,de aztán egyösszegben rendezte a tartozását.Aztán csak telt múlt az idő,de ő nem fizetett.Féltem attól is ha eljátszom a hárpiát,a követelőző exfeleséget akkor méginkább nem fizet.Volt ,hogy állítása szerint nem volt munkahelye,de ezt nem tudhatom. Egy évvel ezelőtt mentem el a bíróságra panasz napra.Azóta csak annyi történt,hogy a végrehajtótól kaptam egy papírt,hogy nincs letiltahtó jövedelme.Ezt eddig is tudtam.Jegyzőkönyvet még nem kaptam.Magyarországon nincs semmi a nevén,de szerintem kint sem,maximum bejelentett munkahelye,de ezt kétlem.Tényleg az a legjobb ami történhet,hogy egyszer majd az állam megelőlegezi,meg visszamenőleg kifizetnek helyette 6 hónapot?És a többivel mi lesz? Semmi? Apuka röhög a markába,és él mint Marci hevesen?

Azt sem értem,hogy mi lesz ezzel az elmúlt egy évvel,míg az ügyintézés folyik?

Mit tehetnék? Jelentsem fel a rendőrségen is? A végrehajtó,csak tologatja a papírjaimat.Mit lehet tenni a külföldön élő apukával?Segítsetek légyszives!


2012. ápr. 10. 12:28
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Sokat nem tudsz tenni.Csak annyit,hogy elmész a bíróságra,és feljelented gyerektartás nem fizetése miatt.De ha nincs semmije akkor nincs miből levonnia.Az állam megelőlegezi neked a gyerektartást,neked onnantól kezdve nem a gondod,hogy miképpen fizeti vissza az államnak.De az állam sem fog 20 éven keresztül helyette fizetni.
2012. ápr. 10. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Honnan veszed, hogy 6 hónapot fizet az állam? Kevered azzal, hogy a gyerektartás max. 6 hónapra visszamenőleg követelhető. Bemész a gyámhatóságra, és ott elmondod, mi van. Nálatok minden feltétel oké: van bírói papír, van sikertelen behajtás. Az állami megelőlegezés 3 év, ami egyszer 3 évvel meghosszabbítható.
2012. ápr. 10. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Gyerektartás max. 6 hónapra visszamenőleg kérhető, illetve a jövőre nézve követelhető.

Próbáld meg a végrehajtást befejeztetni (adják ki a behajthatatlanságról a papírt, amennyiben tényleg az persze), és utána kérd az állam általi megelőlegezést.


Visszamenőleg többet 6 hónapnál nem fogsz kapni, mert minden ilyen járadék-jellegű követelés hathavonta elévül. Ez sajnos így van.

Az a baj, hogy ha néha fizetgetett, akkor lehet, hogy a megelőlegezés se megy, mert ott követelmény, hogy huzamosabb ideje semmit se fizessen előtte.

De ezt rendesen meg kell nézni ahhoz, hogy kiderüljön, mire van még lehetőség.

Fordulj ügyvédhez.

2012. ápr. 10. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Ja, természetesen a jövőre nézve is kapod, ha megelőlegezik. Három + három év lehet max., amit az állam fizet.
2012. ápr. 10. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha az állam fizet helvette, akkor már megnézik, hogy van-e bejelentett munkája és ha van Spanyolországban is tiltják a fizetését. Szinte naponta van a bíróságon külföldi fizetésből tiltó határozat kiadása.
2012. ápr. 10. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Az állam általi megelőlegezést nem írom le, azt már kifejtették itt előttem. Ezzel párhuzamosan megteheted a feljelentést a rendőrségen tartás elmulasztása miatt, de ennek gyakorlati haszna akkor van, ha tudod a spanyolországi lakhelyét, ugyanis ebben az esetben van rá lehetőség, hogy jogsegély keretében a spanyol hatóságok utánajárjanak, hogy van-e bejelentett munkahelye, mekkora a jövedelme, miért nem fizet, stb. Ha meg kiderül, hogy tudna fizetni csak nem akar, akkor az büntetendő. Tudom, azzal nem lennél beljebb, viszont ha az elmaradását rendezi, akkor van lehetőség arra, hogy megússza a büntetést. Neked meg végül is az a cél, hogy megkapd a tartásdíjat, nem az, hogy rásózzanak pár hónap felfüggesztettet. Ha van pénzük, akkor általában vállalni szokták a visszamenőleges kifizetést, ha meg nincs pénze, munkája, akkor meg tökmindegy.
2012. ápr. 10. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Azt tudom,hogy visszamenőleg 6 hónapot fizet az állam,meg utána 2x 3 évig.De érthetetlen számomra ,hogy nem tudnak csinálni vele semmit.Bezzeg az én banki tartozásom nem évül el 6 hónap alatt.Vicc az egész.

És ha letelik a 2x 3 év utána semmi?Akkor 13 éves korától legyen a gyerekem fényevő?Nevetséges a magyar jogrendszer.Nem értem, hogy az ilyen személyeket miért nem kutatják fel, és miért nem bizonyosodnak meg róla,hogy tényleg nem tud fizetni.Ezzel azt üzenik,hogy :Apák menjetek külföldre és nem kell fizetnetek!

2012. ápr. 10. 13:05
 8/20 A kérdező kommentje:

13:01-es

Köszönöm a válaszod.Akkor nem kell megvárnom,hogy a végrehajtó kiküldje nekem a jegyzőkönyvet?Feljelenthetem előtte is?Biztos vagyok benne ,hogy dolgozik,csak nekem mondja,hogy nem.Valamiből neki is élnie kell,főleg,hogy Ibizán nem két fillérbe kerül az élet.

2012. ápr. 10. 13:08
 9/20 anonim ***** válasza:
Igen, feljelentheted. Ja, ami még fontos: ugye van bírósági ítéleted? Mert a tartás elmulasztása bcs. megállapításához szükséges, hogy bírósági határozaton alapuló fizetési kötelezettsége legyen.
2012. ápr. 10. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Nem kell feljelentened. Amikor elindul az állami megelőlegezés, akkor majd hivatalból feljelentik, és küldik neked az idézést.
2012. ápr. 10. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!