Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ha a férjem közös megegyezésse...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha a férjem közös megegyezéssel akar válni alá kell írnom valamit mielőtt be adja a válópert?

Figyelt kérdés
2012. dec. 26. 15:05
 1/7 anonim ***** válasza:
Kozosmegegyezes, tehat nincs kovetelesed ezutan, mivel elfogadtad a ferjed donteset. TEhat megegyezni kell, mint gyerek elhelyezes, kozos otthon stb., ezert kozos megegyezes, amit az alairasoddal igazolsz, hogy a valosagnak megfelel.
2012. dec. 26. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem tudok mit tenni neki állítólag van alakulóban kapcsolata a lányom 18 éves albérletben lakunk. Én már elfáradtam nincs erőm veszekedni .
2012. dec. 26. 15:26
 3/7 anonim ***** válasza:

Hát egyszerűbb lenne a dolog, ha a megállapodást előre aláírnátok, és a keresethez már csatolnátok.

Kiskorú gyereketek ezek szerint nincsen, tehát akkor elvileg már az első tárgyaláson el tudtok válni akár.

2012. dec. 26. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
És ha nem megyek el a tárgyalásra elválasztanak. Tehát a közösnél alá kell írnom a beadás előtt nekem is a papírt, ha nem közösen adjuk be nem kell.
2012. dec. 26. 16:08
 5/7 anonim ***** válasza:

Akar van gyerek, akar nincs legalabb 2 targalasotok lesz.


Az elsö a kötelezö bekitö targyalas, ennek a vegen kapjatok meg a masodik targyalasra az idöpontot.


Közös megegyezes eseten a masodik targyalason mar csak felolvassa a biro, hogy ti hogyan egyeztetek meg, rakerdez, hogy biztos igy van-e, önszantadbol irtad-e ala, stb...


Nalunk 1-1 ora alatt vegig zongoraztak mind a ket targyalast.


Jo ha elötte mar a jogasznal megcsinaljatok a vagyoni megegyezest, akkor hamarabb vegeztek a birosagon. Ha ez hianyzik, akkor a biroval együtt a masodik targyalason, tetelesen az összes vagyontargyatokat atbeszelitek.


Legalabb is 5 eve meg igy müködött nalunk, de nem hinnem, hogy olyan rengeteget valtozott volna a birosag es a vallas azota.

2012. dec. 26. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Utolsó!

Kivételes esetben elég egy tárgyalás. (Ennek csak akkor van helye, ha nincs közös kiskorú gyerek.)


Amúgy nem tudom Kérdező, hogy az utóbbi bejegyzésedben leírt tények kérdések vagy kijelentések akartak lenni?

Ha nem mész el, akkor mindenképp lesz második tárgyalás, még, ha amúgy fenn is állnának a feltételei annak, hogy egy tárgyaláson el lehessen intézni a dolgot.

És igen, írjátok alá előre a megállapodást, úgy egyszerűbb. (Nem kötelező, de jóval megkönnyítitek a dolgot vele.)

2012. dec. 26. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
A házasság alatt felvett apróbb kölcsönökkel ilyenkor mi van , mert az én nevem van ?
2012. dec. 27. 20:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!