Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Rendőrségi feljelentés,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Rendőrségi feljelentés, büntetőügy indítása gyerektartás nem fizetése miatt - van valaminek személyes tapasztalata erről?

Figyelt kérdés
Exem évek óta nem fizet gyerektartást, végrehajtó is "dolgozik?" az ügyön. Van háza, autója, munkája, valamiért mégsem megy a behajtás. Egyedül fizetem az albérletet, rezsit, mindent. Anno úgy kellet elmenekülnünk tőle. Kérem, csak olyan írjon, akinek tényleg van személyes tapasztalata, és nem engem akar pocskondiázni azért, mert "szegény embert" fel akarom jelenteni.

2012. dec. 27. 20:30
 1/9 anonim ***** válasza:
6 hónapos nemfizetés után kérd az állami megelőlegezést.
2012. dec. 27. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ügyvédként természetesen bőséges tapasztalatom van, így teszek néhány észrevételt. természetesen megbüntetik, és ettől vajon jobb lesz-e? (Pl.: ha kapálgat fél évet Hatra-Állampusztán?) Azonban a házára mehetsz. Azt a tartásdíj fejében be lehet számíttatni. Persze a gyereké lesz, de gyámhatósági engedéllyel eladható, a pénz bekerül gyámhatósági betétkönybe, és abból fel tudod venni a tartásdíjnak megfelelő összeget, sőt azon túl, ami a gyereknek kell. (Üdülés, taníttatás, stb.)
2012. dec. 28. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Kedves Ügyvéd!

lassan 6 éve próbálok a pénzemhez hozzájutni, hiába a bírósági ítélet, hiába a végrehajtás.... 3 millió az eddigi tartozás.

semmi sem történik. ez így tényleg rendben van? tényleg semmit sem lehet csinálni?

2012. dec. 29. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:

Javaslom, nézd meg ezt a videót, Temesi Erika pécsi válóperes ügyvéd mondja el, mi a teendő ilyen esetben:


[link]

2013. jan. 4. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, megnéztem. Sajnos egy csomó minden nem úgy működik ahogy kellene. A törvények mindig a "sáros" szülőt védik. Se a bíróság,se a gyámügy, se a végrehajtó nem képes a gyerekek mellé állni. Végső soron marad a rendőrségi feljelentés, amit kénytelen voltam én is megtenni.
2013. jan. 6. 20:12
 6/9 anonim válasza:
És volt értelme feljelenteni,sikerült behajtani a pénzt?
2013. júl. 26. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Értelme természetesen van a feljelentésnek, hiszen a gyerekek érdekeit kell szem előtt tartanom,nem az exemét. Januárban indult az ügy, a rendőrségi nyomozás már lezárult,az ügyészség pedig továbbította a bíróságra vádemeléssel az ügyet. Ebben az országban minden évekig tart.
2013. szept. 3. 20:41
 8/9 anonim ***** válasza:
Még a "megelőlegezés" sem annyira sima út. Lányom kért végrehajtást az ex háztulajdonára, ami persze, nem teljes tulajdon.. A végrehajtó volt szíves a végrehajtásra ráírni, hogy FELFÜGGESZTVE. Nem behajthatatlan, hanem felfüggesztve. Így szépen áll az egész. 1 éve.
2013. szept. 25. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Szia! Érdeklődnék, hogy történt e valami változás a rendőrségi feljelentés miatt, elindult már e az eljárás. Én most vagyok hasonló cipőben, hogy minden kört végigjártam, és nem lehet behajtani, az ügyvéd javasolta a rendőrségi feljelentést. Ezért kérdezném, hogy nálad mi történt azóta, hogy volt e értelme belekezdeni.
2014. ápr. 17. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!