Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Hogyan tudnám elérni, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan tudnám elérni, hogy válásnál a feleségem egy fillért se kapjon?

Figyelt kérdés

Van két kisfiunk és arra gondoltam, hogy a házat ahhol élnek 50-50%-ban átíratom rájuk. A házat a házasság előtt vettem és csak kisebb munkálatok voltak (festés, burkolat cser...), ezeket én csináltam. Spórolt pénz nincsen, erről a feleségem gondoskodott. Már 2 éve új kedvesemmel és hamarosan kislányunkkal élünk egy a szüleimtől örökölt lakásban, ezt a barátnőmre szeretném íratni. Ezt a feleségem jogi úton meg tudja támadni vagy így megoldható?

Én sem így terveztem, de a feleségem bizonyította, hogy nem érdemel mást.


2012. dec. 28. 06:44
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
100%
A házasság elott szerzett vagyon, valamint az örökség nem válik közös vagyonna a házasság alatt sem, igy atiratni felesleges, ezekhez a feleségnek semmi koze. A házasság alatt szerzett vagyon fele illeti meg, valamint a két gyermek utan tartasdijat kell fizetni, ha a gyermekeket nem nálad helyezik el. A tartasdij, mivel összesen három gyermekes van, gyermekenként 16,6 százalék lesz.
2012. dec. 28. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 A kérdező kommentje:
Ezzel az átíratással szeretném már az örökség kérdését is lezárni. Ezért gondoltam így megoldani.
2012. dec. 28. 06:56
 3/34 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem jobb lenne, ha ügyvédi tanácsot kérnél. Most még bármit tehetsz az örökölt házzal. Amúgy vérségi alapon örökölthöz senkinek semmi köze. Csak megjegyzem, ha másra íratod, s esetleg eltörik ez a kapcsolat is hajléktalanná válsz? Persze lehet úgy is átíratni, hogy haszonélvezeted legyen rajta. A gyerektartást ki tudod-e váltani a másik gyerekekre íratásával ezt nem tudom. Gondolj jól át mindent, ezért szerintem kell jogi segítség.
2012. dec. 28. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 A kérdező kommentje:
Van egy autóm is (8 éves), ezt már a házasság alatt vettük ezzel tudok valamit kezdeni? Ha eladom még válás előtt annak az árából kérhet?
2012. dec. 28. 06:59
 5/34 A kérdező kommentje:
Nem, a gyerektartást akarom megváltani. A gyerekeknek nem akarok rosszat, a gyerektartást fizetni fogom, fizettem eddig is. Ők nem tehetnek róla, hogy rosszul választottam meg az anyjukat.
2012. dec. 28. 07:02
 6/34 anonim ***** válasza:
93%

Ne írass semmit a barátnődre! A szüleidtől örökölt ház maradjon a neveden! Ha ez a kapcsolat is tönkre mennye, akkor ne akarj hajléktalan lenni!

Annak még lehet értelme, hogy a másik házat a gyerekeidre írasd, de ezzel a gyermektartást nem tudod kiváltani.

Feltétlen keress egy jó ügyvédet!

2012. dec. 28. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
87%
Igen, az autó árból kérhet, pont a felet. Az örökölt ingatlant en nem irántam a barátnőre, hiszen látod, hogy minden kapcsolat tönkre mehet. Emellett az sosem lehetne a feleségede, hiszen örökölted
2012. dec. 28. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
42%
OFF Nem értem miért kell kisemmizni valakit, akivel több evet élt együtt az ember es akivel közösen gyermekeket is vállaltak. Bele kellene gondolni, hogy ha a feleség egy fillért se kap, akkor a gyerekekre sem fog tudni költeni, hiába kész ott a tartasdij. Valamivel nyilván o is hozzájárult a haztartashoz az együttélés során. Mondjuk ha mar két éve együtt élsz valakivel es gyereket is vártok, nem értem miért mit kerül sor a válásra.....
2012. dec. 28. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 A kérdező kommentje:

A barátnőm megérdemli a lakást, mert ő miattam eladta a sajátját. Megpróbáltuk eladni a lakásokat, reméltük, hogy a kettő közül valamelyik csak kell valakinek és az övére előbb akadt vevő. A pénz pedig leginkább rám lett 'elköltve'. Megpróbálom úgy, hogy átíratom és én leszek a haszonélvező.

Attól félek, hogy a feleségem mindent el fog követni, hogy pénzhez jusson, mert nem akar visszamenni dolgozni. Már több mint egy éve lejárt a gyes a kisebbik fiú után, de ő még húzza-halasztja a dolgot és inkább feléli minden megtakarított pénzünket. Most, hogy fogyóban a pénz elkezdett hívogatni, hogy próbáljuk meg újból és hogy rájött mennyire szeret és a gyerekeknek is szükségük van rám. 3 évvel ezelőtt nem ezt monta.

Eddig nem volt időm, energiám és egészségem a válással foglalkozni. Most pepótolok mindent.

2012. dec. 28. 07:26
 10/34 anonim ***** válasza:
91%

Ne írass semmit senkire. Ha meghalsz, vita lehet, hiszen két gyerekre írattad. Jön a harmadik..akkor ő háborog.

Minek íratnád a barátnődre? Ez több a naívságnál..

Ha az ő életébe jön egy új pasi, hová költözöl? Híd alá?

A feleséged csak a kocsi árának a felét kapja. Azt meg ne sajnáld. A házhoz semmi köze, tehát abból semmit.

Nem kell a gyerekekre sem íratni..legalább öreg napjaidba a "vagyonodért" rád néznek. Lehet, amúgy is, de erre nincs garancia.

Ne légy ilyen naív és jóhiszemű!

2012. dec. 28. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!