Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mi történik akkor, ha a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi történik akkor, ha a válási papírok beadásra kerültek, de az eljárás során, mediáció stb. a felperes elhalálozik.1 gyermek van haszonélvezet?

Figyelt kérdés

#válás #haszonélvezet #válóper lefolytatása
2012. dec. 28. 18:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
49%
esetleg ha újra nekifutnál a kérdésnek, és leírnád érthetőbben, sokat lendítene a helyzeten, talán tudnánk is okosat írni.
2012. dec. 28. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
92%
Mivel a válást még nem mondták ki, házasoknak számítanak. A hagyaték is eszerint oszlik meg.
2012. dec. 28. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
57%

Húha, csak nem egy leendő gyilkosnak adunk ötleteket? :D


Egyébként a kérdés érthetetlen, nem tudom egyedül vagyok-e ezzel.

2012. dec. 28. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
70%

Második értette meg én is.

Ahogy a második írta amíg a válás nincs kimondva addig házasok vagytok.

Haszonélvezet és többi dolog is aszerint van.

2012. dec. 28. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
37%

3-as vagyok. Te jó ég! Hát itt tényleg van 1-2 nagy barom! A hozzászólásomon mi lepontozni való van? Hozzá sem szóltam a témához, azt fejtettem ki hogy nem értem és tényleg rosszul van kiírva a kérdés, se egy írásjel, semmi, ne is haragudjatok kedves lepontozók...


"1 gyermek van haszonélvezet?"


Jöjjön már egy magyartanár, könyörgöm! Ennek a mondatnak semmi értelme! Nem szóltam én egy rossz szót sem, szimplán értelmetlen és valóban nem egyértelmű a kérdés. Én nem értem ezt a témát félmondatokból, szóval nekem KELL a normális megfogalmazás. Nem mintha mérges lennék, de hogy lehet itt ennyi hülye ember?


Na jó, szóval teljesen mindegy, ha válás esetén a felperes elhalálozik, nyilván minden sztornó és marad a régiben.

2012. dec. 28. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Ilyenkor az van, hogy:


A felperes teljes vagyonát a GYERMEK örökli

A gyermek gyámja a másik szülő (azaz az alperes) lesz, illetve a vagyon kezelője is a gyermek nagykorúságáig

A haszonélvezet nyilván megszűnik, hiszen a felperes elhunyt és a haszonélvezet nem öröklődik


És akkor vannak még ilyen apróságok, hogy pl. az életben maradt házastárs házastársi jogon haszonélvezetet szerez(het) a közös ingatlanban (ha volt ilyen), függetlenül attól, hogy az örökös a gyermek.

2012. dec. 29. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
En is megertettem utolag, bar nem hatrany, ha az ember hasznalja az irasjeleket. En nem pontoztam le senkit.
2012. dec. 29. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nos köszönöm a hozzászólásokat. Tehát: anyuka beadta a válópert, hogy nagykorú gyermekével elköltözhessen az ingatlanból melyben apuka is lakik (persze értékesítés után). Apuka semmilyen tárgyalásra nem ment el és idézést sem vett át. Anyuka halála idén májusban bekövetkezett. Augusztus végén kimondták a válást. Valami sumák dolog ez és kicsit bonyolult az ügy, ezért is kérdeztem.
2012. dec. 29. 20:09
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem biztos, hogy jól értem amit írtál. Ahogy én értelmezem: anyuka megindította a válást, de továbbra is a közös lakásban maradt, mert csak értékesítés után akart elköltözni. (Az itt nem számít, hogy a nagykorú gyerekkel mi van, őt már nem érinti a válás, csak kiskorú esetében van jelentősége.) Az apa nem jelent meg a tárgyalásokon, és a válást a felperes halála után mondták ki? Ez esetben azonnal ügyvéd (ha te vagy a nagykorú gyerek), majd ő segít eligazodni. Elválni csak élő személytől lehet, halál utáni válás nincs. Gondolom, vagyonmegosztás még szintén nem történt, tehát a szülőknek közös vagyona a ház (esetleg autó, nyaraló, bankbetét). Mit akar az apa? Csak nem azt állítja, hogy minden az övé? Mert az anya után mindent a gyerek örököl (vagyis a teljes vagyon felét), a közös használatú ingatlanra viszont a férj haláláig tartó haszonélvezetet kap.
2012. dec. 29. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Kivétel persze azok a dolgok amik a férj különvagyonát képezik - már ha van ilyen. Ezek a házasságkötés előtt a férj tulajdonában álló pl. ingatlan, autó, nyaraló, vagy amiket a férj saját jogán örökölt, esetleg személyre szóló ajándékként kapott. Ezek sosem válnak közössé.

Írhatnál bővebben.

2012. dec. 29. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!