Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Kié a lakás válás esetén...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kié a lakás válás esetén ebben az esetben?

Figyelt kérdés
A saját, házasság előtt vásárolt lakásomat a házasságkötés után adtam el, majd annak az árából vettünk máshol egy másikat, a férjem nem adott hozzá semmit (mert nem is volt miből, ő a berendezésbe szállt be). Most, 4 év után válunk. Mire számíthatok? Házassági vagyonjogi szerződést nem kötöttünk.
2013. jan. 6. 17:52
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

A házasság elött vett lakás a saját vagyonod marad a házasság alatt is. Ha eladod, és abból veszel más nagyobb értékü vagyontárgyat (lakás, telek, ékszer, stb), akor az továbbra is a magán tulajdonod marad.

Ami közös, az az az összeg, amit a lakásra költöttetek ez idö alatt: kölcsöntörlesztés, renoválás, esetleg átalakitás - ennek az értéke közös szerzemény, és ez válás esetén felezödik.

2013. jan. 6. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

Ès a mostani lakás mindkettötök nevén 1/2 1/2 arányban?

Mert ez házasság szerzés után van mindenképpen közös.Ha csak a te neveden van akkor szerintem csak a tied.


Kérdés fog-e pereskedni a férjed, mert egy egy peres dolog sok sok százezerebe kerül.


Èn is házas vagyok, és imádom a férjemet, gyerekeink is vannak, de ha csak az én pénzem akkor tuti csak az én nevem lenne az ingatlan. Ès ugyan ez lenne ha csak férjem pénze, nem akarnék abban tulajdon részt.

2013. jan. 6. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm, kölcsön nem volt, a festést én álltam, a férjem csak a berendezési tárgyakat vette.
2013. jan. 6. 18:01
 4/21 A kérdező kommentje:
A lakás az én nevemen van.
2013. jan. 6. 18:03
 5/21 A kérdező kommentje:
De ha a férjem nevén is lenne, holott egyértelműen az eladott előző lakásom árából vettük / vettem, akkor már lenne hozzá joga bizonyos százalékban?
2013. jan. 6. 18:06
 6/21 anonim ***** válasza:
Ha nincs kimondottan vagyonjogi szerződésetek-amiben az akkor lakásod, mindenkori értéke a te külön vagyonodat képezi-akkor sajnos buktad a dolgot, mert 50-50% az osztási arány..
2013. jan. 6. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

6+

hiába van a te neveden a lakás.

2013. jan. 6. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
6-os 7-es. Ez nem így van. A feleségé a lakás, mert az ő pénzéből lett véve, és az ő nevén is van. Amit a férj vett, ezt viheti is ki belőle.
2013. jan. 6. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

Az 50-50%-os szabály alól az a KIVÉTEL, amikor valaki a saját vagyon eladásából vesz valamit, az ugyanis nem tartozik a vagyonközösségbe, NEM lözös szerzemény.


Ezt nagyon sokan rosszul tudják, és néhányan ki is használják.

2013. jan. 6. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Hiába tudom adásvételi szerződésekkel és bankszámlakivonatokkal igazolni?

Akkor most melyik válaszolónak van igaza???

2013. jan. 6. 18:14
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!