Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Az exnejem meg akarja változta...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az exnejem meg akarja változtatni a gyerekeink nevét. Megítélheti neki ezt a bíróság?

Figyelt kérdés
Az exnejem beadott egy keresetet a bíróságra, melyben kéri, hogy vonjanak meg tőlem minden szülői jogot, és hogy hagyja jóvá neki a bíróság azt, hogy ennek alapján megváltoztathassa a gyerek nevét. A gyerekekkel jó a kapcsolatom, amikor az exem nem akadályozza meg, akkor kihasználok minden lehetőséget a kapcsolattartásra, szeretem őket, és úgy vélem, hogy ők is engem. De attól, hogy az exem elmebeteg, ugye még nem ad neki lovat ez alá a bíróság? Vagy mikor ítélhetnek ilyet meg?

2013. jan. 8. 16:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
38%

A volt feleséged véletlenül nem szabolcsi tirpák? Azok szoktak olyan bosszúállók lenni, hogy mindenre képesek, mindenkin keresztülgázolnak, a gyerekeket meg a tulajdonuknak tekintik.

De nyugi, erre szinte semmi esélye sincs. Úgy utasítják el a keresetét, mint a sicc. Hacsak nem ismerős a bíró.

2013. jan. 8. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
De igen. Köszi a választ.
2013. jan. 8. 16:52
 3/13 anonim ***** válasza:
71%

Ilyet gyakorlatilag soha. Még az elítéltek is kapnak a gyermekeikkel kapcsolattartási lehetőséget!


A nevüket mindkettőtök beleegyezésével módosíthatjátok csak 18 éves korukig, ezt követően ők maguk dönthetnek róla természetesen.

2013. jan. 8. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
58%

Szerintem ehhez semmi köze a szülőnek.

Annak idején én is gondolkoztam rajta, mikor elváltak a szüleim, hogy anyai ági vezetéknévre változtatok (nem volt túl jó, sőt máig nem túl harmonikus a kapcsolatom édesapámmal) - de még jó, hogy nem tettem meg "dacból" annak idején, most már így marad, jó is így.

A névváltoztatás nem old meg semmit (meg úgyis nyoma marad).


Egyébként ha nincs hathatós indoka a kedves volt feleségnek, nem fogja megítélni a bíróság.

2013. jan. 8. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
53%
Dehogy ad helyt ennek a bíróság, ez úgy hülyeség, ahogy van.
2013. jan. 8. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
2%

"A volt feleséged véletlenül nem szabolcsi tirpák? Azok szoktak olyan bosszúállók lenni, hogy mindenre képesek, mindenkin keresztülgázolnak, a gyerekeket meg a tulajdonuknak tekintik. "


Én is erre tippelek..

2013. jan. 8. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
67%
Te vagy az édesapa, és ha te nem egyezel bele, úgy visszadobják a kérelmét mint a sicc.
2013. jan. 8. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
55%

De ugye csak a vezeték nevüket? Az is elég gáz...huh, hát ez csúnya válás, nem irigylem a gyerekeket, ez kőkemény krízis nekik, és még az identitásukat is meg akarja változtatni...mintha csak akkor szeretné őket, ha nem az apjuk nevét viselik...de genetikailag így 50 % tőled...jajj, szegény gyerekek!

A szülői jogot nem vonhatják vissza, a gyerek érdekében, egy gyilkos gyerekének is joga van ahhoz, hogy lássa az apját, tudja ki az apja, szóval ez törvényileg elsősorban a gyerek védelmében van, és nem csak a szülő miatt. Ha vége ennek az ügynek, érdemes lenne a gyerekeket pszichológushoz vinni.

2013. jan. 8. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%
Akkor megteheti, ha már kimondták a válást, újraházasodik és az új férje a nevére akarja venni a gyerekeket. Egyébként nem lehet új apajelölt nélkül lemondani a gyerekekről csak úgy. De ezt is jóvá kéne hagynod.
2013. jan. 8. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
68%

"Akkor megteheti, ha már kimondták a válást, újraházasodik és az új férje a nevére akarja venni a gyerekeket."


Akkor sem teheti meg. Kell az apa beleegyezése.

2013. jan. 8. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!