Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Van joga egy elvált apának...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van joga egy elvált apának elszámolást kérni a volt feleségtől arra vonatkozóan, hogy a gyermektartás összegét tényleg a gyerekre fordította-e az ex?

Figyelt kérdés
Viszonylag sokat kap a gyerekre (persze kérdés hogy kinek mi sok, mert valakinek a 25.000 is az, míg másnak a 100.000 is kevés), de ugye neki is hozzá kellene tennie annyit és még ott a családi pótlék is. Biztos vagyok benne, hogy nem költ ennyit a gyerekre, mert a gyereknek már többször én vettem ruhát is, mivel azt mondta, hogy anya majd csak akkor vesz neki télikabátot, ha leértékelés lesz. (Magyarul tavasszal, amikor már nem kell.) Viszont kocsival jár mindenhova, tele van a fürdőszobája drágábbnál drágább parfümökkel (a gyerekek fényképein láttam), magának meg minden drága ruhát megvesz. Nem érdekel, hogy mire költi a pénzét, az az ő saját joga eldönteni, csak azt szeretném, hogy a gyerekre is költsön annyit, amennyit szükséges, és amennyit a gyerektartás bőven fedez, és azt ne feleségtartásként használja el.

2013. jan. 10. 12:11
1 2 3 4 5 6
 1/55 anonim ***** válasza:
8%
És a rezsi?
2013. jan. 10. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/55 anonim ***** válasza:
73%
Azt nem tudom, hogy törvényileg joga van-e, de ha egy csepp erkölcs is szorult belé, akkor nem tagadja meg. Szerintem illene, hogy tudd, én például törvényileg írnám elő a kötelező elszámolást, ugyanúgy mint a vállalkozóknál, bár ezért tutira le fog pontozni a sok nő, de csak azok, akiknek szintén van vaj a fülük mögött, mert aki tényleg a gyerekre költi, annak nem lenne oka ettől félnie. Sajnos valóban sokan másként értelmezik a gyerektartást, mint ami a célja lenne, de ez messzemenő vitákat eredményezne csak.
2013. jan. 10. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/55 A kérdező kommentje:
A rezsit logikusan arányosan be lehet számolni, hiszen annak is egy része a gyerek miatt kell. Ezzel nincs gond, hiszen ha például közös házban élnek még és az anyának ítélték a két gyereket, akkor ott is az anyának kell fizetnie a rezsi háromnegyedét.
2013. jan. 10. 12:20
 4/55 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem lehet feljelentést tenni azért, ha egy anya nem a gyerekre költi a gyerektartást.

Ismerősöm és egyben nagyon jó barátom esett ennek áldozatául. Az asszonykának mindene volt, mert ő jóhiszeműen bőven adott gyerektartást, hogy mindene meglegyen a gyerekeinek, és ugye korlátlan láthatást kért. Ami azzal járt, hogy heti 3 napot biztosan nála töltöttek, de volt, hogy 4-et. Számomra már maga a gyerektartás is megkérdőjelezhető ilyen esetben, hiszen az apánál is ugyanannyit van a gyerek.


Na mindegy, mikor ez kiderült, hogy ő tele van luxuscuccokkal az apa pénzén, akkor megmondta neki, hogy feljelenti, ha nem a gyerekre költi maradéktalanul (ebbe persze a rezsi is beletartozik). Na utána megszűnt a probléma, a gyerekre lett költve.

2013. jan. 10. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/55 anonim ***** válasza:
35%

A rezsit nem lehet beleszámolni a gyerektartásból elköltött összegbe, ugyanis a felállás az, hogy fűtenie, világítania, stb. akkor is kell, ha nincs gyerek. A víz az, ami kis mértékben extrának számít, a normál kiadásokból pedig a kaja, azonban a gyerek itt sem feles arányban hanem kb 1/3-adban számít be.


Ha jól tudom jogod van számon kérni, hogy mire költi a gyerektartást, amit majd számlákkal kellene bizonyítania. Ha beigazolódik, hogy nem a gyerekre költi, akkor a gyerektartás csökkentését is kérheted.

2013. jan. 10. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/55 anonim ***** válasza:
20%

Ha jogilag van szabályozva az amennyit adsz, akkor nem tudsz mit tenni. Ellenkező esetben számolj kicsit utána mennyi az amennyit valóban a gyerekre költhet. Vagy hogy egyáltalán ő mennyit keres, mert nyilván ha nem tudja a rezsit és a kaját kihozni a fizetéséből akkor többet adj, ha tudsz. De feltételezve, hogy neki sem szűkösek az anyagi körülményei én nem adnék 25 ezernél többet. Plusz vehetsz a gyereknek akármikor akármit. Ha ezt eddig is megtetted, akkor semmi változás.

Férjem elvált egyszer, van egy gyerekük. 25 ezret ad a rezsibe, kajába. (ez kb. tényleg a fele talán ami a gyerek "fele". Vagyis ketten élnek 100ezerrel számolva, 50esik a gyerekre, annak a fele, hisz nem az apának kell eltartani a gyereket egyedül.). Szerencsére nincs nálunk ezzel gond, illetve az anya sem keres rosszul, nem is házsártos ex :) Ha van valami kirándulás, évszakváltás (még az elején :)) akkor a ruhákba is beszáll. Zsebpénzt felváltva adják.

2013. jan. 10. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/55 anonim ***** válasza:
91%
Kérdező, te KÉRHETED, azt akár vissza is utasíthatja, de a gyámhatóság kötelezheti, ergo, ha önként nem hajlandó, akkor a gyámhatóságon keresztül van lehetőséged rá, ott bejelented, hogy szerinted nem a gyerekre költi és ezt a gyanúdat ez meg az alapozza meg, és akkor ők hivatalosan elrendelhetik, szankció terhe mellett. (egyébként én csak kirívó esetekben javaslom, mert ugye nálunk mindenki utál számlákat gyüjtögetni, tehát józan aggyal el sem várjuk egymástól, hogy akkor most mutasd a tavaly vett ruha blokkját...és ezt a gyámhivatal is tudja, tehát ha egyfelől a gyereken az látszik, hogy gondoskodnak róla, másfelől átlagos összegekről beszélünk, tehát szemmel látható, hogy a két dolog nagyjából egyensúlyban van, akkor nem valószinű, hogy elrendelnének ilyesmit.)
2013. jan. 10. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/55 anonim ***** válasza:
26%
A gyakorlatban ez megvalósíthatatlan dolog, és szabályozás sincsen rá, tekintve hogy nincs olyan törvényi szabályozás, hogy a gyerektartást a gyerekre lehet csak elkölteni. Kizárólag akkor lehet csökkentést kérni, ha az apa anyagi vagy családi körülményei megváltoznak(tehát kevesebb lesz a bevétele vagy születik mástól gyereke). A jog az erkölcsöket nem ismeri.
2013. jan. 10. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/55 anonim ***** válasza:
37%

Azért engem érdekelne hogy mennyi gyerektartásról van szó.

A kedves volt férjem havonta 9000 forintot fizetett, és hőbörgött nekem hogy számoljak el, mennyit költök a gyerekre. Ez több mint nevetséges volt.

Ma a minimál gyerektartás összege olyan 15-16 ezer forint. Akárhogy is nézzük, ha az anyuka mellé teszi a maga 15 ezer forintját és a családit jó esetben 40 ezer forint lenne a gyerekre. 40 ezer forint simán elmegy kajára, óvodai, iskolai dolgokra ( ugye fizetni kell mindig valamit) edzésre.. Öltözködésre már nem nagyon futja, főleg ha szeretné ha a gyereke ne lógjon ki a sorból. Minél nagyobb a gyerek annál nagyobbak az igényei, de az apuka nem emeli a gyerektartás összegét.


Amúgy meg, én végig jártam. Nincs jogod számon kérni hogy mire megy el a gyerektartás. A volt férjemnek a gyámügynél azt mondták, hogy ha a minimál összeget fizeti, és szerinte nincs elég ruhája a gyereknek akkor külön költségéből vegyen a gyereknek. Ha jóval nagyobb összeget fizet, mert a feleséggel megegyeztek, és nem elégedett az apuka, akkor tegyék hivatalossá a gyerektartás összegét. MIvel valószínű hogy a törvénynek megfelelően kevesebb gyerektartást fog fizetni, így a fennmaradó összeget költse az apuka a gyerekre.

Szóval kedves apuka. Mennyi az a gyerektartás??

2013. jan. 10. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/55 A kérdező kommentje:
60.000 forintról van szó. Szerintem ez nem kevés. Ráadásul jóval több, mint a fizetésem kötelezően megítélendő százaléka. Én szerényen élek, nekem nincsenek nagy igényeim, de nagyon úgy érzem, hogy hülyének akarnak nézni. (Vagy már meg is tették, amikor ebbe belementem.)
2013. jan. 10. 13:01
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!