Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Harom eve elvaltam. Most...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Harom eve elvaltam. Most gyereket varok. Hogyan kaphatja a leendo gyerekem az en leanykori nevemet?

Figyelt kérdés
Nem a volt ferjem az apa. Viszont en nem csereltem vissza a nevemet a valas utan. A gyerek apja nos. Semmit nem akarok tole. Se gyerektartast, se apasagi nyilatkozatot. Tud a babarol viszont en nem akarom, hogy szuleim vagy barki mas megtudja ki az apa. Megkaphatja igy a gyerek az en leanykori nevemet vagy eloszor nekem kell azt visszavenni?
2013. jan. 20. 23:16
 1/7 anonim ***** válasza:
40%
Elváltatok,nem az ővé,miért is kéne apasági nyilatkozat.Az meg tiszta szerencse nem akarsz tőle gyerek tartást.Az apát meg kell majd nevezned..ha nem kap egy fals nevet vagy íratod a te nevedre
2013. jan. 21. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
72%
Szüléskor vidd a kórházba a bírósági végzést,miszerint elvált vagy.Automatikusan a Te nevedet fogja kapni a baba.
2013. jan. 21. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
41%

Automatikusan a te nevedre fog kerülni a gyerek.

Arra viszont gondolj később, hogy a gyerek tudni akarja majd ki az apja, illetve ha beteg lesz, akkor a biológiai apára számítani kell, legyen szó örökletes betegségekről stb.

Valamint a másik két gyereked is megkérdezheti, ha nagyok akkor most, ha kicsik akkor később, hogy kitől van ez a gyerek.

Tehát jól gondold meg. Ez nem bántás, csak jó tanács, később nehogy kellemetlenül érintsen egy egy kérdés.

2013. jan. 21. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Masik ketto? Csak ez az egy gyerekem van ill. lesz.

Koszonom a valaszokat!

2013. jan. 21. 12:59
 5/7 anonim ***** válasza:

Megkaphatja a neved. Ha tudod egyedül vállalni ne is csináltass apasági nyilatkozatot, egyszerűen nem akarod megnevezni az apát és kész, mert fogják kérdezni.

Későbbiekben ha egy útlevelet akarsz csinálni, akkor rángatni kellene az apát magaddal, mármint akinek a neve a születési anyakönyvi kivonatban van.

2013. jan. 21. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Jah basszus bocsi a három évet kevertem azzal, hogy ő a 3. gyereked.

Akkor mindegy, maximum ő fogja kérdezni ki az apja.

2013. jan. 21. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy vetted fel a férjed nevét. Mert ha Kissné Nagy Ilona típusú neved van, akkor Nagy lesz a gyerek neve, de ha Nagy Ilonából lettél Kiss Ilona, akkor az ugyanolyannak minősül mintha a születési neved lenne, akkor vissza kell cserélned előbb.
2013. jan. 21. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!