Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ha elválnálk a férjedtől...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha elválnálk a férjedtől megtartanád a nevét? Pl. Nagy Jánosné, vagy visszavennéd a leánykori nevedet?

Figyelt kérdés
A környezzetemben van pár hölgy, aki elvált, és tovább viseli a férja nevét, amit példában is melítettem.Miért van ez? Ha elválok valakitől, akkor meg minek viseljem tovább a nevét?Annyira megalázó visszavenni a leánykori nevet?Van aki azóta más férfival él együtt, és még mindig az előző férja nevét viseli.Nem értem, hogy hogy működik ez..:S
2009. szept. 22. 20:07
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
89%
Ezt én sem értem. Nekem a fönköm nöje van így a volt férje nevével, de így ahogy a pélában leírtad. Mi csak röhögünk a fönökünkön, mert tuti hogy a nö csak kihasználja. Szerintem az új hapira nézve a legröhejesebb.
2009. szept. 22. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
93%
Én nem tartanám meg, ha egyszer elváltam akkor nem vagyok kíváncsi a nevére sem, semmi közöm hozzá akkor már.
2009. szept. 22. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
Én vissza vettem a lánykori nevemet mikor elváltam.De nekem is van ilyen ismerősöm.A mostani élettérséval már közös gyerek is van,de a volt férje nevét viseli.....Döbb
2009. szept. 22. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
Bizonyos helyzetekben el tudom képzelni... Például ha olyan a munkája, pontosabban a pozíciója, hogy használja is a nevét, és furcsa lenne hirtelen váltani, így ismerik, etc. Plusz nemt udom ez milyen procedúrával jár, mármint válással együtt intézhető, vagy külön kell rá benyújtani kérelmet, mert ha utóbbi, el tudom képzelni azt is, hogy ezért halogatják. (Bár hozzáteszem engem zavarna, visszavenném a régit).
2009. szept. 22. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

Igen, a szomszédban is így van, hogy már van közös gyerek is :)

Szerintem is megalázó az új párra nézve..

2009. szept. 22. 20:14
 6/25 anonim ***** válasza:
94%
Anyukám miután elvált, visszavette a lánykori nevét, de alegtöbb számlán meg ilyeneken még az asszonyneve szerepel, ezért még a mai napig úgy ír alá. Szerintem az lehet benne, hogy egyrészt sok vele a hercehurca, meg hát ha valaki 10-20 évig vagy még tovább visel egy nevet, nehezen válik meg tőle. Mondjuk szerintem ezért nem is kell megváltoztatni, én már a férjhezmenéskor sem fogom, hiszen jelenleg 22 éve élek a saját nevemmel, nincs szükségem másikra. Amúgy ismerek olyat is, aki egész egyszerűen utálja a vezetéknevét, mert hülyén hangzik, örült, amikor férjhez ment, hogy megszabadul tőle, és válás után is ezért hagyta így. Igaz, szerintem kb. ugyan annyiba lenne megváltoztatni a nevét, de lehet, hogy a szüleit nem akarja megbántani azzal, hogy csak úgy nevet cserél, erre meg van indoka.
2009. szept. 22. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
Én sem szertném majd fölvenni a nevét :) Hiszen attól, hogy majd hozzá megyek valakihez nem veszítem el a saját személyiségemet, nekem sose tetszett a régen használatos fajta :)
2009. szept. 22. 20:20
 8/25 anonim ***** válasza:
93%

A manapság viselt házassági nevekből már nem derül ki egyértelműen, hogy ki a férjes asszony és ki nem, ennek ellenére még nagyon sok emberben élnek az ezzel kapcsolatos régi beidegződések. Én felvettem az első férjem nevét, majd a válás után visszavettem a saját nevem. A második házasságomban már megtartottam a születési nevem. Az ebből a házasságból született kisfiam az én vezetéknevem viseli. Ennek az az oka, hogy sem nekem sem apukámnak nincs fiú testvére így kihalt volna a család nevünk. A legtöbb esetben amikor csak az én és a gyerekeim neve derül ki általában két gyerekes lány anyának gondolnak, aki a második gyerekéről még azt sem tudja, hogy ki az apja. Néha unalmas, de magyarázkodom állandóan, hogy kit miért hívnak úgy ahogy.

A korábbi férjes név megtartásának van egy olyan indoka is, hogy ezzel az ilyen magyarázkodásra okot adó helyzeteket el lehet kerülni. Engem különösebben nem zavar és nem is érdekel, hogy ki mit gondol rólam, de nincs ezzel mindenki így.

Van akinek az is számít, hogy a névváltozás keresztül vezetése sok utána járásba és nem kevés pénzbe kerül.

2009. szept. 22. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
81%

Tudod, én már azt sem értem, hogy a nők miért lesznek Kovács Máriából Nagy Jánosnék?...

1973 óta (36 éve!) lehet többféle variációból választani, szerintem rémesen szánalmas, ha valaki Jánosné, Gyulán, Sándorné, Gusztávné nevet választ magának. :-[


Szóval, én már itt elakadok, nem is próbálom megérteni, vajon az ilyen nők miért használják az előző férjezett nevüket az új élettársuk mellett...

2009. szept. 22. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%
Én válás után megtartottam a volt férjem nevét, de csak azért, mert nemsokára ujra férjhez mentem és igy csak egyszer kellet nevet változtatnom. Egyébként nem tartottam volna meg.
2009. szept. 22. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!